TARTU KARLOVA KOOL
EST

1.c klass pidas loodusmaja pargis piknikut

Maikuus külastasid 1.c klassi lapsed projektinädala osana Vellavere metsi. Õppepäevale kaasa tulnud lastevanemate ja õpetaja Killu väikese arutlustöö tulemusel tekkis õppepäeval ootamatu plaan veel enne kooliaasta lõppu üks piknik korraldada – ikka selleks, et vanemad ja lapsed saaks omavahel paremini tuttavaks ja teaks üksteisele kas või tänaval tere öelda.

Mõeldud-tehtud –  õpetaja Killu hõikas idee Stuudiumis välja ja kiiresti hakati välja selgitama, mis päevad veel üldse sobiks, kus piknikut teha, ja kui palju osalejaid oleks. Päevana sai paika 31. mai, kohana otsustati loodusmaja pargi kasuks – see oli meeldivalt kooli lähedal ja võimaldas tõepoolest osaleda ka neil lastel, kelle vanemad ei saanud kohale tulla, aga kes elasid seal lähedal ja said nii osaleda. Kiirelt sai otsustatud sedagi, et igaüks võtab söögipoolist kaasa.

Ilmataat oli seekord heas tujus. Kui sel nädalal oli ilm pigem viletsavõitu olnud, siis kokku lepitud piknikupäeval paistis päike ja ilm oli meeldivalt soe, päikese käes isegi natuke palav. Kohale oli tulnud suurem osa klassi lastest ja palju-palju vanemaid, kes nüüd omavahel agaralt tutvust tegid. Näiteks võis kuulda umbes selliseid vestlusi: „Ahaa, sinu poja juures minu poeg külas käibki …“. Palju sai arutatud, kuidas lapsed on esimese kooliaasta veetnud, räägitud õpetaja Killule oma rõõmudest ja muredest ja esimese aasta kogemustest, palavale ilmale kohaselt joodi ka palju morssi. Lapsed tundsid rõõmu pargi atraktsioonidest ja mis seal salata – ka arvukatest põõsastest, kus sai üksteist luurata ja taga ajada.

Paar tundi möödus kiiresti ja oligi aeg rõõmsal meelel koju minna. Kõlama jäi mõte sügisel mõni väiksem ühismatk ette võtta.


Maarja Valk, lapsevanem
Foto: Raili Remmelg
 
Avaleht Meie kool
Koolielu
Koolipere
Koorikool
Lapsevanemale
Kontakt