TARTU KARLOVA KOOL
EST

1.c pani lugemisprojektis osalemisele väärika punkti

Talvel kirjutasime kooli kodulehel, et osaleme klassiga rahvusvahelises lugemisprojektis "Meie väike raamatukogu". Meil oli põnev teekond sügisest kevadesse koos kuue raamatuga. Tegime tutvust nelja maa kirjanike ja illustraatoritega. Raamatute pealkirju öeldes saime katsetada sloveeni, poola ja läti keelt. Loetud raamatutes olid läbivad teemad sõprus ja kaaslase märkamine, nii et raamatulood ja tegelased on aidanud meilgi klassina kokku kasvada.

Võime öelda, et panime lugemisprojektis osalemisele väärika punkti. Võitsime klassiga läti kirjaniku Mārtiņš Zutize raamatu „Ärajäänud avastus“ auhinnamängu. See raamat rääkis ühest loodusuurijast Karl Darvinist, kes nägi oma aias lumel salapäraseid jälgi. Raamatu lõpp jättis otsad lahtiseks, sest loodusuurijal ei õnnestunudki avastada, kelle jäljed need olid. Nii asusime klassiga koos seda välja mõtlema. Lapsed joonistasid tegelased ja panid neile nimed. Valminud töödest panime kokku oma klassi kogumiku „Kes küll kõndis ringi Karl Darvini aias?“. Selle kogumikuga saime tunnustuse eriti ägedate olevuste joonistamise eest ja võitsime ühe auhinnamängudest, mida oli kokku kuus. Kuna projektis osales väga palju klasse, on suurepärane, et meil õnnestus üks võit koju tuua. Auhinnaks saime klassile kaheksa põnevat raamatut, mis on hea täiendus meie raamatunurka. Mitut raamatut saame kindlasti sügisel klassis koos lugeda. Auhinnaga kaasnes ka ajakirja Täheke aastatellimus, nii et septembris hakkame selle esimest numbrit uurima. Lisaks saime kotitäie komme, mida maiustasime viimasel koolipäeval.

Mul on väga hea meel, et osalesime klassiga lugemisprojektis. Oli tore, et projekt kestis terve õppeaasta ja aitas kooliaastat tervikuks siduda. Kõige olulisem oli muidugi rõõm lugudest, lugemisest ja lugude vestmisest. Seda rõõmu saime jagada klassis üksteisega ja ka teiste lugemisprojektis osalejatega.


Killu Teras, 1.c klassijuhataja
Autori foto
 
Avaleht Meie kool
Koolielu
Koolipere
Koorikool
Lapsevanemale
Kontakt