TARTU KARLOVA KOOL
EST

2.c klassi suvealgusepiknik

Laupäeval, 8. juunil pidas 2.c klass maha toreda koolilõpu- ja suvealgusepikniku, mis paistab traditsiooniks kujunevat. Olime jälle klassiõe Loore maakodus Tartu lähedal. Laupäevaks oli küll ilmakaardile kõvasti äikest märgitud, aga küllap sai ilmataat aru, et seda ei tohi enne pikniku lõppu Tartu kanti lahti lasta. Igatahes saime nautida palavat ilma. Et me üle ei kuumeneks, oli käepärast suur kümblustünn ja tiik, kus lapsed said vanemate valvsa pilgu all kummipaadisõitu teha. Ei puudunud ka batuut, kus vahepeal hüpata.

Kõik olid piknikulauale head-paremat kaasa võtnud ja lasid sellel hea maitsta. Kui juba kõht täis ja küllalt veemõnusid nauditud, teatas õpetaja, et nüüd tuleb kontrollida ka vanemate teadmisi, sest lapsed on juba terve aasta ennast tõestama pidanud. Vanemad pidid näitama, kui hästi nad tunnevad oma laste klassikaaslasi ja bingoruutudele märkima, kes on parimad jooksjad, hüppajad, maletajad ja nii edasi. Hea oli, et tohtis üksteiselt ja lastelt abi paluda, muidu oleksid vaesed vanemad küll päris hätta jäänud. Eriti hädas olid poiste vanemad tüdrukutega ja tüdrukute vanemad poistega. Lõpuks said siiski kõik ruudud täis ja kedagi istuma ei jäetud.

Varsti küsis Loore isa, kas võistlusi ka täna tehakse. Vastuseks kostis rõõmus „Jaa!“ ja lastest moodustati kaks võistkonda, kes siis teineteiselt mõõtu võtsid munaga ja munata jooksus, vähikõnnis, kärulükkamises ja milles kõiges. Viimaks peeti veel maha rahvastepallivõistlus. Kokkuvõttes võib öelda, et võitis sport.

Pikniku lõpetuseks suundusid kõik Kurepalu järve äärde ujuma ja seal panime piknikule punkti. Kohtumiseni sügisel!


Iris Barbara Jeletski, 2.c klassi lapsevanem
Foto: Arvo Lehemets
Avaleht Meie kool
Koolielu
Koolipere
Koorikool
Lapsevanemale
Kontakt