TARTU KARLOVA KOOL
EST

Esitleti Tartu Karlova Kooli almanahhi

Karlova kooli 145. juubeliks ilmust kooli senist ajalugu ja viie möödunud aasta käekäiku kokkuvõttev almanahh “Kassiaabits”. Seoses keerulise olukorraga kevadel jäi aga almanahhi esitlus ära ja lükkus sügisesse.  Kaunil septembrikuu neljapäeval saime kooli aulas koos almanahhi autoritega kokku, et pidulikult selle ilmumist tähistada ja tänada kõiki kaasautoreid, andes neile üle autorieksemplarid. 

Kohapeal võtsid sõna kooli direktor Heidi Kiuru ja almanahhi koostamise eestvedaja õpetaja Katrin Raidma. Lisaks neile ütlesid sõna sekka ka mõned autorid, teiste seas ka endine direktor Undel Kokk. 

Kuigi kõik autorid kohale tulla ei saanud, oli kokkusaamine kohalolijate jaoks vägagi õdus. Kuulda sai vahvaid vahepalasid almanahhist, mida esitasid autorid ise ja almanahhi koostamise eestvedaja õpetaja Katrin Raidma selgitas tagamaid, miks almanahh just sellise nime sai. 

“Aabits on teatavasti hariduse algoskusi - lugemist ja kirjutamist - õpetav raamat. Meie trükis seab eesmärgiks anda ülevaade olulistest tegemistest Karlova koolis. Kassiga seos on aga see, et juba alates 2004. aastast antakse väljapaistvate tegude eest õpilastele auhinnaks savikasse - Karlova Kasse. Kuna almanahhi kaante vahele koondatud autorid väärivad samuti kindlasti  äramärkimist, siis miks mitte kasutada sümbolkujuna sedasama kassi.”

Direktor Heidi Kiuru pööras oma sõnavõtus tähelepanu sellele, et almanahh on oluline verstapost kooli ajaloos. Omaniku leidis ka järjekordne Karlova Kass, mis anti üle õpetaja Katrin Raidmale.


Romet Piller, huvijuht
Foto: Ako Rääbis


 
Avaleht Meie kool
Koolielu
Koolipere
Koorikool
Lapsevanemale
Kontakt