TARTU KARLOVA KOOL
EST

Õpetajate päev möödus meeleolukalt

5. oktoober oli õpetajate päev ja tavapäraselt andsid sel päeval tunde 9. klasside õpilased. Karlova koolis toimus viis lühendatud tundi, mis möödusid kiiresti ja toimekalt.

Õpetajate jaoks algas pidulik päev direktor Heidi Kiuru tervitusega. Seejärel lauldi õpetaja Marisele ühiselt sünnipäevalaulu ning õnnitleti aasta õpetaja laureaate.

Aasta klassiõpetaja laureaat on Jane Kukk. Õpetaja Jane kohta on öeldud, et ta on täpne ning hea meeskonnamängija, kes väärtustab õpilast kui indiviidi, arvestab tema eripärasid ja andekust, tekitades nii lapses uudishimu õppimise vastu. Lastevanemate arvates on õpetaja Jane selline inimene, kellega on ka maailmasuurused kriisid kergemad taluda ning kelle pärast tahavad nende lapsed igal hommikul kooli tulla. Nii õpilaste, lastevanemate kui ka kolleegide arvates on Jane Kukk õpetaja suure algustähega ja väärib tiitlit 100%.
 
Aasta põhikooli aineõpetaja laureaat on Agnes Allabert. Õpetaja Agnes on õpetaja, kes osaleb aktiivselt kooli arendustegevuses, kuulub kooli loovtööde hindamiskomisjoni, on mentoriks uutele kolleegidele ning juhendajaks õpetajakoolituse praktika üliõpilastele. Õpilastelt saadud tagasiside alusel on Agnes hinnatud aineõpetaja, klassijuhataja ja loovtööde juhendaja. Kolleegide sõnul on Agnes inimene, kes hindab inimesi enda kõrval ja oskab haarata suuremat pilti. Oleme õnnelikud, et selline inimene ja õpetaja nagu Agnes töötab just meie majas.

Kui soojad sõnad öeldud, algas kontsertosa, kus õpetajatele esines duo Tuulest Toodud. Koos  kitarri- ning kontrabassi helidega lõi meeldiva meeleolu ka akna taga paistma hakanud sügispäike. Esinemise lõppedes teenisid Andres Vago ja Silver Sirp väga tugeva aplausi.

Seejärel esitles 9.b klassi õpilane Mia Markus oma kunstilist loovtööd, mille inspiratsiooniks ja modellideks olid Karlova kooli õpetajad.

Kontserdi järel oli  väike paus, misjärel suundusid õpetajad šabloonikunsti töötuppa, mida aitas läbi viia kunstnik Bach Babach. Huvi- ja päeva korraldusmeeskonna juht Romet Piller ütles töötoa lõppedes, et talle väga meeldis vaadata piltide kallal nokitsevaid kolleege, ning arvas, et valminud tööd võiksid mõneks ajaks jääda koolimaja kaunistama.

Pärast töötuba toimus õpetajatele aktus, mida viisid läbi 9. klasside õpilased.

9.a klassi õpilane Kelli Katriin Krünvald võttis päeva kokku järgmiselt: “Õpetajate päev oli minu jaoks väga põnev, tegus ja uudne kogemus. Sain näha, kuidas on tundi anda ka õpetajate vaatepunktist, ning nägin, et peale selle, et kuigi õpetaja amet on raske, võib see ka väga tore olla, kui saad erinevate õpilastega suhelda ja neile tunnis oma teadmisi edasi anda. Minu arvates lahendasime ka kõik probleemid üsna hästi, puuduvad “õpetajad” said asendatud ja lapsed õpetatud ning hoitud. Päeva lõpus toimus aktus, kus 9.a klass laulis õpetajatele, “direktor” pidas kõnet, loeti luuletusi ja mängiti õpetajate arvamise mängu kirjelduste järgi, mille õpilased olid koostanud. See kogemus andis mulle kindlasti väga palju julgust juurde ja üleüldse olen väga õnnelik, et on olemas võimalus ka õpilastel proovida õpetajate ametit.”

Kelli Katriini klassiõde Petra Räbin jagas sama arvamust: ,,Väga põnev kogemus oli ise kedagi õpetada, sest tavaliselt ju õpetatakse meid. Ise andsin tunde viiendatele klassidele, kellega sujus kõik plaanipäraselt. Lisaks olin õppealajuhataja, kelle poole pöörduti probleemide korral, niiet pidin enamus ajast koolimajas ringi käima ja kedagi aitama. Jäin kogu päevaga rahule ning tahaksin kindlasti tulevikus veel kedagi õpetada."
 
Päeva lõpus oli nii õpilaste kui ka õpetajate meeleolu väga hea ning päeva hinnati kordaläinuks. Aitäh korraldajatele!

Liivi Paumets
Foto: Ako Rääbis
 
 
 
Avaleht Meie kool
Koolielu
Koolipere
Koorikool
Lapsevanemale
Kontakt