TARTU KARLOVA KOOL
EST

Kaksikvõit Tartu laste- ja noortekirjanduse festivali omaloominguvõistluselt

13.-17. oktoobrini toimub Tartu laste- ja noortekirjanduse festival, mille raames on kavas kohtumised kirjanikega ja videoülekanded, kirjanduslik linnaretk, noorte luuleprõmm ja palju muud. Neljandat korda toimuva festivali raames toimus ka omaloominguvõistlus, kus Karlova kooli 5.b klassi õpilased Mia Marta Müürsepp ja Helena Kadaja saavutasid nooremas vanuseastmes kaksikvõidu.

Festivali raames kutsuti noori autoreid loometööle. Õpilastelt oodati vabas vormis luuletust, milles tuli kasutata vähemalt üht (aga võis ka mitut) järgmistest sõnadest: päike,  mõte, sõna, säde, vabadus

Konkursile laekus 102 võistlustööd. Luuletusi hinnati kolmes vanusegrupis. Nooremas vanuseastmes, 4.-6. klassis saavutas II koha Helena Kadaja, kelle luuletuse kohta ütles žürii järgmist: "Meisterlik ja hästi õnnestunud püüd kujutada luuletuses dialoogi, kus vastused ei olegi alati olulised. Haarav ja avastuslik."

Noorema vanusegrupi võitis  Mia Marta Müürsepp luuletusega "Hea mõte". Žürii ütles aukirja üle andes: "Oma lihtsuses ja stiilipuhtuses väga mõjuv luuletus, mis võiks inspireerida nii suurt kui väikest lugejat oma aususe ja siirusega."

Palju õnne võitjatele!


Liivi Paumets, juhendaja
Avaleht Meie kool
Koolielu
Koolipere
Koorikool
Lapsevanemale
Kontakt