TARTU KARLOVA KOOL
EST

Isaga kokkamas

Novembrikuus on ikka kombeks olnud, et isad käivad koolis tunde andmas. Klassijuhataja üleskutsele teha midagi lastega koos reageeris seekord Reti isa, kes igapäevaselt koolis niikuinii tunde annab. Nimelt on Raido meil kehalise kasvatuse õpetaja. Seekord pakkus ta välja ühise kokkamise.

Nii võttiski ühel novembrikuu hommikul õpetaja Merike lapsed sappa ja viis nad käsitöö- ja kodundusklassi, kus Raido juba ees toimetas. 

Loomulikult alustati kõigepealt kätepesuga ja seejärel sai iga laps tüki juustu, mida siis riivima sai hakata. Appi tuli ka õpiabi õpetaja Riina. Majoneesiga segatud riivjuust läks röstsaiale ja saiad ahju! 

Seejärel andis Reti isa igale rühmale tüki lehttainast ja tainarulli. Rullimine käis kordamööda ja pakkus lastele suurt lõbu. Mõni laps kasutas juhust ja tegi küll ninaotsa, küll põsed jahuseks. 

Õhukeseks rullitud tainast lõigati välja nelinurgad ja lapsed asetasid neile virsikutükid. Selleks ajaks olid juustusaiad küpsenud ja nende asemele sai ahju pista virsikukoogid. Peagi oli käsitööklass head koogilõhna täis. 

Saiad-koogid pintslisse pistetud, tänasime Reti papsi ettevõtmise eest ja kinkisime talle mälestuseks rebasepildiga tassi. Lapsed arvasid, et kokkama võiks tulla  teinekordki. 

 

Merike Heeringson, 1. b klassijuhataja
Autori foto

Avaleht Meie kool
Koolielu
Koolipere
Koorikool
Lapsevanemale
Kontakt