TARTU KARLOVA KOOL
EST

Kõlasid talve- ja jõuluteemalised laulud

Advendieelsel laupäeval, 28. novembril toimus Ülenurme Muusikakoolis 19. üleriigiline noorte lauljate konkurss "Jõulutäht 2020". Konkurss viidi läbi neljas vanuserühmas (9-11.a, 12-14.a, 15-17.a ja 18+) ja kahes voorus.
 
Eelvoor toimus veebipõhiselt ja kõik, kes soovisid osaleda, laadisid Youtubi keskkonnas üles ühe talve- või jõuluteemalise laulu monteerimata live esituse.

Eelvooru žürii valis lõppvõistlusele 8 lauljat igast vanuserühmast. Erandiks oli 12-14-aastaste vanuserühm, kus pääses edasi 11 lauljat.

Lauluvõistluse lõppvoor viidi läbi ilma publikuta, mis tähendas, et saalis ei olnud ka vanemaid, sõpru ega pöidlahoidjaid. 
Lõppvooru sai jälgida otseülekandena Youtube´i kanalis. Osalejate tervise kaitsmiseks kanti muusikakooli siseruumides kaitsemaske ning jälgiti 2+2 reeglit. Esineja sisenes saali koos juhendajaga. Pärast esinemist ja lavaproove siirdusid esinejad eraldatud ootealale, nn green room`i. 
 
Lauluvõistluse žürii oli neljaliikmeline:
laulja ja Kambja valla kultuurijuht Peep Puis,
hobimuusik ja Kambja valla jurist Kaupo Piirsalu,
Heino Elleri nimelise Tartu Muusikakooli rütmiosakonna õpetaja Margus Tammemägi,
laulja Anett Kulbin.

Lauluvõistlus lõppes meie kooli õpilastele kahe kolmanda kohaga.

4.a klassi tüdruk Ruth Reinsoo, kes käib laulmas Laulupesa laulustuudios ja kelle juhendajaks on Marit Laur, saavutas III koha noorimas vanuserühmas.
 
7.a klassi õpilane Annabret Albert läbis samuti eelvooru ning saavutas lõppvõistlusel vanuserühmas 12-14 lauluga „Jõuluunistused“ (Rasmus Puur/Veiko Tubin) III koha. Annabret käib ESTuudio koori- ja tantsukoolis ning tema soololaulu juhendajaks on Helen Kirsi.

Suured tänud ka Karlova kooli  sooloõpetaja Tiia Puhvelile  ning klaverisaatja Marika Langile, kes teevad suurepärast tööd ning elavad kaasa igale saavutusele.
 
Aitäh armsad õpetajad, olgem hoitud ning kaunist advendiaega kõigile!
 
 
Katrin Albert, lapsevanem
 
Avaleht Meie kool
Koolielu
Koolipere
Koorikool
Lapsevanemale
Kontakt