TARTU KARLOVA KOOL
EST

Karlova kooli vilistlaste edu vokalistide konkursil

25.-29. novembrini toimus Tallinnas ja Väike-Maarjas Vello Jürna nimeline vokalistide konkurss, millest võttis osa ka kolm meie kooli vilistlast: Raiko Raalik, Maari Ernits ning Brett Pruunsild.

Konkursile registreerus 32 lauljat vanuses 18-35 aastat. Nendest valis žürii eesotsas teater Vanemuine solisti ja Heino Elleri nimelise Muusikakooli pedagoogi Karmen Puisiga välja 25 lauljat, kes astusid võistlustulle kolmes voorus. Eelvoorust, mis toimus Tallinnas, pääses järgmisesse kahte Väike-Maarja vooru 11 lauljat. Lõppvoorus  laulsid neist 6 – nende hulgas ka Raiko Raalik ja Maari Ernits.

Konkursi võitis ülivõimsalt Raiko Raalik. Lisaks esikohale sai ta ka kolm eripreemiat. Esimese eripreemia pani välja Eesti Kontsert ning sellega kaasneb järgmisel hooajal kaks soolokontserti. Teine, PremFesti eripreemia, avab Raikole otsepääsu maineka konkursi – Klaudia Taevi XII rahvusvahelise noorte ooperilauljate konkursi – II vooru. Kolmas eripreemia tuli teatrilt Vanemuine. Järgmistel hooaegadel on Raiko uhket  bassihäält võimalik kuulda ka meie koduteatris.

Raiko Raalik alustas lauluõpinguid juba Karlova Gümnaasiumis soololaulus ja Tartu Poistekoori ridades. Ta esines solistina mitmetel Tartu Poistekoori kontsertidel. Tõsisemad erialalised õpingud algasid Heino Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis Taisto Noore klassis ning jätkusid Eesti Teatri- ja Muusikaakadeemias dots. Taavi Tampuu juures. Raiko on praegu rahvusteater Estonia solist. Ta on edukalt esinenud mitmetel konkurssidel.

Teine meie vilistlane Brett Pruunsild kahjuks finaali ei pääsenud, aga napsas kaks eripreemiat: noore talendi preemia ja rahvusooper Estonia motivatsioonipreemia konkursi noorimale osalejale. Brett õpib klassikalist laulu Heino Elleri nimelises Muusikakoolis. Tema õpetajaks on Karmen Puis.

Vello Jürna ( 1959-2007), kelle nimelist vokalistide konkurssi aastast 2009 korraldatakse, oli nimekas eesti ooperilaulja. Väike-Maarjast pärit  tenori rollide nimistu on mahukas - 30 osatäitmist nii rahvusooper Estonia kui mitmete välismaa ooperiteatrite lavadel.

Soovime tänavusest Vello Jürna nimelisest konkursist osavõtnud, aga ka Heino Elleri nimelises Muusikakoolis (6) ja Eesti Teatri- ja Muusikaakadeemias (2) praegu klassikalist laulu õppivatele meie kooli vilistlastele kõrget vokaalset lendu!

Loodame, et ka edaspidi leiavad meie kooli koorilauljad tee professionaalsesse muusikasse!


Karlova kooli koorikooli soololaulu õpetaja Tiia Puhvel
Foto: Marika Lang

Avaleht Meie kool
Koolielu
Koolipere
Koorikool
Lapsevanemale
Kontakt