TARTU KARLOVA KOOL
EST

5. klassid osalesid aktiivõppeprogrammis „Ained“

Uue trimestri esimestel päevadel käisid kõik 5. klassid TÜ muuseumis aktiivõppeprogrammis „Ained“, mille käigus sai meelde tuletatud juba teada olevat, aga jagus ka avastamisrõõmu.

Õpilastele meeldis väga elevandi hambapasta katse, mille valmistamiseks oli vaja kokku segada vesinikperoksiidi (H2O2), kaaliumjodiidi ja nõudepesuvahendit. Põnev oli jälgida, kuidas on võimalik äädika ja söögisooda kokkusegamisel tekkinud nähtamatu süsihappegaasiga küünlaid kustutada ja et punase kapsa mahl võib olla aluselises keskkonnas kollast värvi ja happelises keskkonnas hoopis punast värvi. Meelde jäi, et ainetel on erinev soojusjuhtivus ja seetõttu saab 100-kraadises saunas edukalt käia, aga sama temperatuuriga vanni ei oleks olnud nõus keegi minema.

Ise said õpilased katsetada, kuidas on võimalik niidi ja soola abil jääkuubikut õngitseda ja et erinevaid värve on võimalik lisaks kokkusegamisele ka lahku segada, seda tõestas kromatograafia katse.

Lisaks praktilisele õppele oli võimalik 1,5-tunnise programmi raames meelde tuletada loodusõpetuse tunnis õpitud teooriat. Loodusõpetuse õpetaja arvates olid õpilaste teadmised väga head, enamasti osati programmijuhi küsimustele vastata.

Lisaks pakkus silmailu lumine Toomemägi ja nii mõnigi õpilane pidi tõdema, et Eesti on ikka üks mägine riik.

Suur tänu õp Miia Lõhmusele ja Siret Saaremetsale, kes oma panusega toetasid õppeprogrammi õnnestumist.


Krista Prans, loodusõpetuse õpetaja
Avaleht Meie kool
Koolielu
Koolipere
Koorikool
Lapsevanemale
Kontakt