TARTU KARLOVA KOOL
EST

Karlova tüdrukud ja poisid balletis „Pähklipureja“

26. novembril esietendus Vanemuise teatris Pjotr Tšaikovski ballett „Pähklipureja ehk imeline jõuluöö“. Mare Tommingas, kes on lavastuse lavastaja, koreograaf ja kostüümikunstnik, ning muusikajuht ja dirigent Martin Sildos palusid Karlova kooli koorikooli lapsi laulma balletis olevat ühteainsat kooriosa, milleks on „Lumehelbekeste tants“.

Selle imelise muinasloo jutustamisele aitasid kaasa dirigentide Vilve Maide ja Annelii Traksi juhatamisel õpilased 5.a klassist Otto Kaldoja, Marcus-Kristofer Kaljuraag, Marcus Malm, Roland Saare, Karl Markus Timusk, ja Kaarel Floren, 5.b klassist Ranno Suigusaar, 6.a klassist Hendrik Ots, Kusti Laanemaa, Rein Lindemann, Tom Tevahi, Uku Andreas Vähi, 7.a klassist Indrek Kannel, Grete Gabriela Gomez ja Mirjam Kabanova, 7.b klassist Margaret Astover, Emma Kaldoja, Grete Kuslap, Mia Marta Müürsepp, Nataly Paap, Liisa Pae ja Laura Vares ning 8.a klassist Nora Ann Hamer, Hanna Hänilane, Meribel Kötsi ja Celena Päike.

Dirigent Martin Sildos ütles: „Olen väga õnnelik ja tänulik, et sain pärast kahte hooaega olla taas osaline ühe väga ilusa etenduse loomisel ja väljatoomisel. Ainuüksi Tšaikovski muusika on väärt, et Pähklipurejat esitada kasvõi igal aastal. Mare Tomminga loodud jutustus Pähklipurejast on kaasahaarav, põnev ning läheb korda kõigile osalejatele ning seeläbi kõnetab ka publikut veel aastaid. Kaks etendust järjest seisva publikuga õhtu lõpetamine ei ole teps mitte juhus. Palju õnne, Mare ja kogu meie teatripere!

Tahaksin eraldi tänada orkestrante, kes andsid endast kõik, et me saaksime olla Marele ja kogu balletitrupile võrdväärsed partnerid, kes tantsivad niivõrd hästi! Samuti tahaksin tänada Karlova kooli koorikooli lauljaid ja juhendajaid, kes oma väga kena laulmisega panid lumehelbekesed ikka täitsa helisema. Ma arvan, et Tšaikovski oleks ka rahul olnud.“


Balletis osalesid lisaks professionaalsetele balletitantsijatele ka õpilased Vanemuise Tantsu- ja Balletikoolist, nende seas Magda Kannel 5.b klassist.

Seda imelist muinaslugu on võimalik Vanemuise teatris näha veel kümnel korral detsembris ja jaanuaris.


Kaunist advendiaega!

 

Annelii Traks

Koorikooli juhataja

Avaleht Meie kool
Koolielu
Koolipere
Koorikool
Lapsevanemale
Kontakt