TARTU KARLOVA KOOL
EST

Hambaarstiteaduse tudengid rääkisid lastele suuhügieenist

Reedel, 11. mail jagasid meie kooli teiste klasside õpilastele suuhügieeni alaseid teadmisi Tartu Ülikooli hambaarstiteaduse III kursuse üliõpilased Meryl Komp ja Rasmus Peeker.

Esimesena käisid tudengid tundi andma 2.b klassis. Üliõpilased olid tunni väga hästi läbi mõelnud ning kaasasid aktiivsesse arutelusse kogu klassi. 

Kõigepealt pandi ühiselt kirja, missugused toiduained on hammastele kasulikud, missugused aga kahjulikud. Seejärel räägiti, et toidukordade vahele peaks jääma vähemalt kolm tundi, ja märgiti lehel olevale kellale 2.b klassi õpilaste orienteeruv päevane toidukordade ajad, mille vahele jäidki kolm või ka rohkem tundi.

Pärast seda joonistas Rasmus tahvlile suure hamba ja selgitas, miks ja kuidas tekivad hambaaugud ning kuidas on õige hambaid pesta. Hambapesu näitlikustamiseks olid tudengitel kaasas ka abivahendid (vt fotot). 

„Kui hambapesu lõpetad, sülita vaht suust välja, aga ära suud veega loputa, sest hambapastas sisalduv fluoriid ei lase bakteritel tekkida ning hoiab niimoodi hambad terved,“ jagas Rasmus lastele soovitust, millest paljud polnudki veel varem kuulnud. 

Kuna 2.b klassi õpilased olid tunnis tähelepanelikud ning aktiivsed, oskasid nad tunni lõpus väga hästi ka üliõpilaste küsimustele vastata.

„Augud tekivad nii, et bakterid pissivad hamba peale, kui nad on suhkrut söönud,“ teadis Margaret Astover kohe vastust küsimusele hambaaukude tekkimise kohta, millest Rasmus oli enne rääkinud.

Tunni lõpus said kõik õpilased tunnistuse, et oskavad oma hammaste eest hoolitseda, ning igaüks sai ka lehe, millel peal kell, et saaks sinna märkida toidukordade ajad.

Külliki Kask
Autori foto
 
Avaleht Meie kool
Koolielu
Koolipere
Koorikool
Lapsevanemale
Kontakt