TARTU KARLOVA KOOL
EST

Tervitus algavaks õppeaastaks

Hea koolipere, jälle on käes september, igal aastal pealtnäha nii korduv ja ühetaoline: taaskohtumisest elevil õpilased, teadmisi jagada ihkavad õpetajad, ootusärevad lapsevanemad. Aastast aastasse sama, aga ometi igal aastal omanäoliselt kordumatu ja eriline, seda just asjaosaliste – õpilaste, nende vanemate, õpetajate – jaoks. Ükski õpilane ei tule sügisel kooli sama tundega kui eelmisel aastal, sest ta alustab õppimist uue numbriga klassis, mis tähendab palju uusi teadmisi ja kogemusi; õpetajad mõtlevad ilmselt sellele, mida algaval kooliaastal oma töös uutmoodi ja paremini teha.
 
Sven Lõhmuse jalgpallisuvest inspireeritud populaarse laulu sõnad kõlavad nii: „Me elu on kui väravad, mis ootavad ees, väravad meid kaugele viivad.“ Värav pole üksnes õnnestumine võistlusmängus, vaid uue kogemuse algus. Nende väravate taga olev maailm on huvitav, põnev, täis kergemaid ja raskemaid väljakutseid, uusi väiksemaid väravaid; tuleb ette õnnestumisi, aga tuleb vapralt üle elada ka ebaõnnestumisi. Loodan, et alanud kooliaasta kingib palju häid kogemisi ja mälestusi. Igal juhul teeb uus kooliaasta meid palju rikkamaks.
 
Kallid vanemad! Olge oma lastele usaldavad ja hoolivad teejuhid, aidake ja toetage neid, aga laske neil olla ka nemad ise, avastada, proovida, aga ka nurjuda ja edasiviivaid õppetunde kogeda, sest järgmiste väravate avamisel peavad nad olema üha iseseisvamad.
 
Kallid õpetajad! Kõigist hea õpetaja omadustest, mis meie kooli õpilaste arvates on õpetaja puhul olulised, on ilmselt kõige enam vaja tundetarkust, hoolivust, sõbralikkust. Jõudu ja kannatlikku meelt teile!
 
Armsad 1. klassi õpilased, meie kooli uued pereliikmed! Astuge julgelt meie seltsi, sest Karlova kooli iseloomustab koostöö ja tugev koolikultuur, me märkame, kuulame, austame ja toetame üksteist, oleme kokkuhoidev koolipere. Selles koolis on hea ja turvaline õppida ning aina uusi väravaid avada.
 
Head 9. klassi õpilased! Selle aasta september on ka teie jaoks kordumatult eriline: avasite oma viimase kooliaasta värava Karlova koolis, kevadel sulgete selle ja lähete avama uusi ja olulisi väravaid kuskil mujal, „sest nii see ju käib, me elu on kui väravad, mis ootavad ees, väravad meid kaugele viivad ja nii me käime läbi jälle tulest ja veest.“ Et Karlova kooli värav väärikalt sulgeda, tuleb teil viimasel õppeaastal tõsiselt pingutada, anda endast kõik, näidata oma teadmisi, oskusi, väärtusi; kui vaja, tuleb tõesti sirge seljaga läbi käia tulest ja veest, sest ka raskustega toimetulek on oluline õppetund, mida kool annab.
 
Head õpilased! Laulusõnad väidavad, et vahel tundub, et me ei tea saatust ja teel on ootamas vaid uued väravad, aga vähemalt kooli kontekstis on teie saatus teie enda kätes ja teadmatust vähem. Olge sellised, nagu meie kooli heale õpilasele kohane: vastutusvõimelised, õpihimulised, viisakad, lugupidavad. Soovin, et kooli moto „Mina olen eeskujuks” on teie igaühe vältimatuks südameasjaks.
 
Hea koolipere! Selle aasta september on meie kõigi jaoks eriline selle poolest, et õppetöö algab 100-aastases Eesti Vabariigis. Kooli ja haridust on Eestimaa pinnal sajandeid oluliseks peetud ja selle arengusse panustatud. Meil on au ja kohustus seda tegevust jätkata. Oma roosiaiakõnes 20. augustil rõhutas president Kersti Kaljulaid: oluline on, et me märkame, toetame, aitame. Kus seda veel paremini teha kui koolis. Mul on hea meel tõdeda, et just need märksõnad kuuluvad meie kooli, Karlova kooli põhiväärtuste hulka. Oleme sõbralik pere, kus kõik liikmed teineteist austavad ja aitavad, nii et ärge kartke abi ja nõu küsida ja olge ka ise alati valmis head nõu ja abi andma!
 
Ilusat ja edukat uut kooliaastat meile kõigile!
 
Heidi Kiuru
Karlova Kooli direktor
 
 
Foto: Ako Rääbis
 
Avaleht Meie kool
Koolielu
Koolipere
Koorikool
Lapsevanemale
Kontakt