TARTU KARLOVA KOOL
EST

"Matemaatika looduses" - 2.a klassi vahva matkapäev

On neljapäev, sügisene 11. oktoober. Kell on tiksumas lõunatundi, kui ma kohtun Vapramäe Loodusmaja rajal oma armsa lapselapse Birgiti ja Karlova kooli 2.a klassiga. Kuulen oma südant ootusärevusest põksumas: olen rõõmus, et saan olla sel õppematkal Birgiti klassijuhatajale Janele abiks.

Kuulanud tähelepanelikult ära tegevusjuhi jutu, mõistan, et matkal on rohkesti matemaatikaga seotud tegevusi, mis kohe peale hakkavadki.

Lastest moodustatakse võistkonnad ning liitmisülesannete abiga korjatakse seda, mida ümberringi leidub: küll vajaliku arvu puulehti, küll kuuseokkaid, küll käbisid ja puutoikaid, millest ehitatakse teele geomeetrilisi kujundeid. Kõik see nõuab võistlejatelt kiiret mõtlemist ja tegutsemist. Võistkonnad on üsnagi tasavägised!

Siia metsarajale mahub veel üks õppemäng: tegevusjuhiga koos uuritakse mõõdulinti ja mõõtmismooduseid, pärast mida ehitavad lapsed teele käbidest pikad, pikad ussid ja mõõdavad need ka ära. Sinkavonkalised käbiussid on välja tulnud naljakad! Targukesed võistlejad hüüavad tarkusi nagu "cm", "m" ja "km"!

Teerajamängud mängitud, jõutakse loodusmaja juurde, kus toimub õpitud teadmiste kontroll loodusõpetuse teemal. Tegevusjuht esitab küsimusi ja lapsed vastavad õhinal!

Pärast teadmiste kontrolli siirdume kõik koos metsamatkale. Metsamatkki koosneb vahvatest tähelepanu nõudvatest mängudest. Tore on loodusteemaline mäng, mille käigus peavad lapsed noppima metsateele laotatud loomakaartide seast välja koduloomad. Seda tehakse elevusega! Põnev on ka kaalumismäng, kus kaaluks on riidepuu ja kaalutavateks laste poolt kotikestesse korjatud metsamaterjal, mida võrreldakse tegevusjuhi poolt juba valmis pandud kotikestega. Kuulen huultelt libisevaid tarku sõnu nagu gramm ja kilogramm, kergem ja raskem ning võrdne.

Endalegi märkamatult oleme matkarajale tiiru peale teinud ja jõudnud taas loodusmaja juurde. Siin saavad lapsed uue ülesande: valmislõigatud nöörijuppidest on vaja moodustada ringe, ruute ja kolmnurki. Geomeetrilised kujundid valmis, algab nende ümber tähelepanu nõudev jooksumäng. Selle mänguga saabki tänane matkapäev läbi. Päev on igati korda läinud, lapsed on tublid olnud ja oma tubliduse eest kommigi saanud! Ees ootab kodutee!

Mina aga mõtlen, et küll on tore, et mind kui vanaema kaasa kutsuti! Sain lapsepõlvemaal korra ära käia, lapselikult muretu olla ja vahvate 2.a klassi sellidega koos täiel rinnal lustida!

Aitäh, et kutsusite, ja järgmise korrani!!! 


Õnnelik Birgiti vanaema Maimu Tõnnisson

Foto: Kaspar Sorge, 2.a klassi õpilane
Avaleht Meie kool
Koolielu
Koolipere
Koorikool
Lapsevanemale
Kontakt