TARTU KARLOVA KOOL
EST

1.c klass osaleb rahvusvahelises lugemisprojektis

1.c klass liitus sellel sügisel rahvusvahelise lugemisprojektiga "Meie väike raamatukogu", milles osalevad 1. ja 2. klassi õpilased. Lisaks Eesti õpilastele osalevad projektis Sloveenia, Poola ja Läti õpilased ‒ kokku üle 3500 lapse 91 koolist. Õppeaasta jooksul loetakse ja käsitletakse kuut raamatut. Raamatute autoriteks ja illustraatoriteks on projektis osalevate maade kirjanikud ja kunstnikud. Raamatutega on seotud põnevad tegelusvihikuülesanded, mida õpilased on innukalt täitnud. Toimuvad ka auhinnamängud ning projektipostitustest saab lugeda sellest, kuidas teiste koolide õpilastel raamatute lugemine läheb.

Projekti eesmärk on muuhulgas toetada laste lugemishuvi. Lugude kuulamine, tegelastele kaasaelamine ja lugude üle arutlemine on kindlasti juba 1.c klassi lisalugemispisikuga nakatanud. Raamatutega liituvad erinevad väärtuste teemad, mille üle arutleme. Lisaks teeme tutvust kirjanike ja illustraatoritega ning pisut ka iga maa keelega. Ühele raamatule on meil pühendatud üks kuu. Novembrikuu raamatuks oli sloveeni kirjaniku Maida Koreni raamat „Keeda mulle üks muinasjutt!“. Klassiga panime kokku muinasjuturetseptide kogumiku, millele eelnes retseptide tutvustamine. Detsembrikuu raamatuks oli poola kirjaniku Przemysław Wechterowiczi raamat „Kallista mind!“. Selle raamatu teemadega seoses kirjutame veel pärast koolivaheaega klassi ühisloominguna luuletuse.

1.c klass on lugemisprojektiga hea hoo sisse saanud. Seda kinnitab ka meie ühispilt, mille tegime klassi lugemisnurgas ja kus hüüame koos: „Lugemine on tore!“.

 

Killu Teras, 1.c klassijuhataja
Autori foto

Avaleht Meie kool
Koolielu
Koolipere
Koorikool
Lapsevanemale
Kontakt