TARTU KARLOVA KOOL
EST

1.c klass võttis osa kahest põnevast õppeprogrammist

Jõulukuu kahel järjestikusel päeval õppis 1.c klass koolimajast väljas: osaleti kahes põnevas aktiivõppeprogrammis: esimesena AHHAA teaduskeskuses ja teisena Tartu Ülikooli ajaloomuuseumis. Teemad, millega tegeleti, olid koolitundidest tuttavad. Nüüd oli võimalus nii oma teadmisi kinnistada kui ka uusi teadmisi juurde koguda.

6. detsembril osalesime AHHAA-õppes. Teemaks oli „Geomeetria“. Õppeklassis jagati lapsed rühmadesse. Juhendajad Margus ja Marcus haarasid lapsed kohe kaasa, andes neile põnevaid mõtlemisülesandeid. Õppeprogrammi järgmise osa pealkiri oli „Tõmbav geomeetria“. Sellisena asi toimiski. Õpitoas said lapsed rühmades proovida magnetite abil kätt geomeetrias. Oli huvitav jälgida, kuidas juhendajate osaval suunamisel valmisid üha keerukamad kujundid. Edasine tegevus toimus juba AHHAA keskuse saalis, kus täideti rühmaga uurimisülesandeid: otsiti kujundeid ja mustreid. Tore oli ka see, et peale aktiivset programmis osalemist said lapsed iseseisvalt keskuses uudistada ja avastada.

7. detsembril osalesime Hullu Teadlase õppeprogrammis „Meeletud meeled“. Programmi alguses said õpilased meie juhendaja Triinu tunnustuse osaliseks ‒ neil olid väga head teadmised meelte kohta. Koos mõeldi, milleks on meil meeled, pakuti välja ja uuriti, kus asuvad ajus meelte keskused. Programmi käigus said õpilased kas üksi või rühmaga kaasatud erinevatesse meeltega seotud tegevustesse. Oli huvitav panna oma meeled proovile erinevaid ülesandeid täites. Üheks laste lemmikuks kujunes äraarvamismäng, kus eset kirjeldades tuli see teistel ära arvata. Kuna õppeprogramm toimus õppeklassis ja ajaloomuuseumis ei saanud ringi vaadata, oli laste soov sinna kindlasti tagasi minna.
 

Killu Teras, 1.c klassijuhataja
Autori foto

Avaleht Meie kool
Koolielu
Koolipere
Koorikool
Lapsevanemale
Kontakt