TARTU KARLOVA KOOL
EST
galeriisse
galeriisse
galeriisse
Koorid
Koorid
galeriisse
galeriisse

3.b käis lustimas Limpa Suusakoolis

Sel õppeaastal said 3.b klassi lapsed jõulukingituseks klassiõhtu Limpa Suusakoolis. Kuna kohe oli algamas jõuluvaheaeg, lükkus suusatama minek jaanuarikuusse.

Teisipäeval, 15. jaanuaril sai lumine klassiõhtu teoks. Linnaliinibussiga läksime kooli juurest Tähtverre. Ilm oli sel päeval imeilus: päike paistis, lumi sillerdas ja külmakraade oli just parasjagu. Kiiremad ei jõudnud ära oodata, millal viimased klassikaaslased oma suusad alla saavad, vaid tormasid juba suusaradadele. Meie klassiga oli kaasas kolm tubli ema, kes ka ise suusatasid.

Treener Kaarel näitas kõigepealt ette, kuidas suusatada lauskmaal. Lapsed tegid erinevaid harjutusi ja ka väikese teatevõistluse. Siis pandi suusakepid kõrvale ja prooviti uisusammu teha. Suuremal osal lastest õnnestus see päris hästi. Seejärel näitas treener suuskadel mäkke tõusmist ja ohutult mäest alla laskumist. Harjutada tuli pidurdamist ning sedagi, kuidas kukkumise korral püsti saada. Laste kiituseks peab ütlema, et kõik julgesid mäest alla lasta ja paljud jõudsid seda teha mitmeid kordi.

Teada on, et värskes õhus viibimise ajal läheb kõht kiiremini tühjaks. Kui suuskadel oli kaks tundi ära rassitud, tegime söögipausi. Kooli juurest olid kaasa võetud termosed sooja teega ja pirukad. Väike puhkus kulus tõesti ära, sest pärast seda olid lapsed jälle erksamad.

Lõpetuseks viis treener Kaarel läbi suusahoki võistluse  ja see meeldis lastele väga. Enamik lastest arvas, et tore oleks sellist üritust korrata. Kuna 31. jaanuaril on Karlova koolil talvine spordipäev Tähtveres, on meie klassil võimalus taas suuskadel olla ja Limpa Suusakoolis õpitud oskusi harjutada.

Limpa Suusakool asub Tartus Tähtvere spordipargis ja Talinnas Pirita Tervisespordimajas ning on õpetanud lapsi suusatama alates 2016. aastast. Selle üks eestvedajaid Vahur Teppan on endine Eesti murdmaaasuusataja, kes on õppinud ka Karlova koolis, kus ta lõpetas põhikooli.

 

3.b klassijuhataja Merike Heeringson
Autori foto

Avaleht Meie kool
Koolielu
Koolipere
Koorikool
Lapsevanemale
Kontakt