TARTU KARLOVA KOOL
EST
galeriisse
galeriisse
galeriisse
galeriisse
loovuspaev
loovuspaev
Halloween
Koorid
Koorid

Solistical kõlasid karlovlaste hääled

25. ja 26. jaanuaril toimus Saaremaal Kuressaares noorte lauljate konkurss Solistica 2019, mille lõppvooru pääsesid ka kolm Karlova Kooli koorikooli lauljat: Emily Mäesepp Va, Maria Tihhanovski VIIIa ja Karita Käesel koorikooli XII klassist.

Žürii valis 198 solisti varem saadetud demode põhjal lõppvõistlusele 60 lauljat, kes võistlesid kolmes vanusegrupis. Lauljaid hindas žürii eesotsas helilooja ja muusikaprodutsendi Mikk Targoga.

4.-6. klassi vanuserühmas võistles Emily Mäesepp Kustas Kikerpuu lauluga „Nukrad värvid”. Kuigi Emily ei pääsenud auhinnalisele kohale, kiitis üks žürii liikmetest, džässlaulja Helin Mari Arder tema hääle puhast intonatsiooni ning vahetut esinemist. Emilyt juhendab Tiia Puhvel.

7.-9. klassi vanuserühmas võistelnud Maria Tihhanovski esitas Rein Rannapi laulu „Humalapuu”. Saateansambli ühe liikme Mihkel Mälgandi sõnul oli Maria esitus selle vanusegrupi üks emotsionaalselt mõjusamaid. Mariat juhendavad Karlova koolis Tiia Puhvel ja laulustuudios Fa-diees Ingrid Otti.

10.-12. klassi vanusegrupis laulis Karita Käesel end Tõnis Mägi lauluga „Pimedale muusikule” auhinnalisele 6. kohale. Karita laulab paralleelselt neidudekooriga Kurekell muusikastuudios Loomeviis, kus tema juhendajaks on Kati Roosi Siht.

Lauljaid saatis bänd džässpianisti Vladimir Võssotski juhendusel. Kui teised olid varem bändi saatel laulnud, siis Emilyle oli see esmane kogemus. Noortele solistidele jagas konkursil oma kogemusi ning soovitusi laulja Laura Põldvere. Kokkuvõtvalt võib öelda, et Solistica andis osalenud noortele lauljatele võimaluse oma oskusi ja võimeid täiendada ning juhendajatele huvitavaid ideid edaspidiseks vokaalseks tööks ning repertuaari valikuks.


Karlova Kooli koorikooli soololaulu õpetaja Tiia Puhvel

Teated

apr
15
Avaleht Meie kool
Koolielu
Koolipere
Koorikool
Lapsevanemale
Kontakt