TARTU KARLOVA KOOL
EST
galeriisse
Naitus
Aula
Kassiaabits
Joonistused
Talv
Lumememm

3. klasside lastele kingiti raamatud

2017. aasta sügisest algatas meie kodulinn uue traditsiooni, milleks on ühe väärt raamatu kinkimine õpilastele. Sellel aastal saavad kõik Tartu linna 3. klasside õpilased kingiks Kadri Hinrikuse raamatu "Katariina ja herned", mis pälvis 2018. a. lapsepõlve auhinna nime kandva Tartu kirjandusauhinna. 3.b klass sai raamatud kätte sõbrapäeval, 14. veebruaril Tartu Linnaraamatukogu Karlova-Ropka harukogust.

Raamatukogutöötaja Sirje Peegel näitas meile kõigepealt 2017. a võiduraamatut Reeli Reinausi “Kuidas mu isa uue naise sai”, mis kingiti möödunud  aastal kõigile 4. klasside õpilastele. Paar meie klassi last olid seda raamatut ka lugenud. Seejärel tutvustati selleaastase kirjandusauhinna nominente. Võitja valiti viie laste- ja noorsooraamatu seast.
 

Kirjandusauhinna võitnud Kadri Hinrikus on kokku kirjutanud kümme lasteraamatut, teiste seas näiteks “Miia ja Friida”, „Kui emad olid väikesed”, “Konnade mäss”, "Et head haldjad sind hoiaksid." Sirje Peegel luges ka katkendeid nendest raamatutest.

Kooli tagasi jõudes, ei mallanud mõned lapsed oodata ja asusid kohe lugema kingiks saadud raamatut. Üks tüdruk oli järgmiseks päevaks juba kogu raamatu läbi lugenud.

“Katariina ja herned” räägib tüdrukust, kelle vanematel pole aega temaga tegeleda. Ühel päeval tutvub Katariina naabrimemm Aliisiga. Vanamemmel on tahtmist ja aega Katariinaga juttu ajada, koos hernepeenra eest hoolitseda ja mitmeid vahvaid seiklusi ette võtta. Lõpuks tuleb tüdrukul üks tore ja põnev suvevaheaeg.3.b klassijuhataja Merike Heeringson

Autori foto

Teated

Avaleht Meie kool
Koolielu
Koolipere
Koorikool
Lapsevanemale
Kontakt