TARTU KARLOVA KOOL
EST
galeriisse
galeriisse
galeriisse
Koorid
Koorid
galeriisse
galeriisse

Eesti keele aasta tähistamine algklassides

Eestis on 2019. aasta eesti keele aasta. Selle raames räägime ka meie rohkem keelest. Märtsi keskel oli algklassides emakeelenädal, kuhu jagus mitu põnevat ettevõtmist, mis olid pühendatud meie kaunile emakeelele.

Emakeelenädalal toimus 1.–3. klassidele emakeelesörk, kus viieliikmelised meeskonnad said proovile panna oma teadmised keele vallas. Emakeelesörgi idee sai alguse sellest, et meie koolis korraldatakse emakeelejooksu õpilastele alates 4. klassist. Nii tuligi 3.d klassijuhatajal Kadri Velneril idee teha algklassides emakeelesörk. Sörgiti koolimajas punktist punkti ja lahendati koostööd tehes keeleülesandeid. Tulemused olid tasavägised. Klassiti olid parimad 1.d, 2.a ja 3.a.

Teise põneva ettevõtmisena kirjutasid lapsed luuletusi vabalt valitud teemal. Iga klass valis välja viis luuletust, mis osalesid omaloomingulisel luulevõistlusel. Illustreeritud luuletused olid lugemiseks väljas esimese korruse koridoris. Parimate väljaselgitamine ei olnud lihtne ülesanne, sest hea kõla ja sisuga luuletusi oli küllaga. Parimad olid seekord Mattias Sild (1.c) luuletusega „Meie kass“, Kätili Rang (2.b) luuletusega „Lepatriinu lendab“, Mia Marta Müürsepp (2.b) luuletusega „Iial mängust ei jää ilma“, Brittany Otti (4.a) luuletusega „Eilne ilm“.

Inspireerituna müüdist, et eesti keel olevat kord saanud lausega „Sõida tasa üle silla“ keelte iludusvõistlusel teise koha, panime lapsed välja mõtlema ja ilusa käekirjaga kirja panema kauni kõlaga lauseid. Laused kogusime kokku ja panime esimese korruse seinale üles. Oli tore näha, et lausete uudistajaid ja lugejaid jagus. Siin on üks väike osa meie ilusate lausete tagavarast.
Emakeel on ilus. (Deliisa-Maria Pung, 3.d)
Elu mõte on olla õnnelik. (Celena Päike, 4.a)
Eestimaa on ilus. (Hanna Hänilane, 4. a)
Laula laulu, linnuke! (Katariina Lanno 1.c)
Mahlased marjad on väga head. (Kaspar Sorge 2.a)
Nende ettevõtmiste valguses on rõõm tõdeda, et keel kõnetab ja lapsed on selle kasutamisel loovad.


Emakeelenädala korraldajate nimel Killu Teras
 
Avaleht Meie kool
Koolielu
Koolipere
Koorikool
Lapsevanemale
Kontakt