TARTU KARLOVA KOOL
EST
galeriisse
galeriisse
galeriisse
Koorid
Koorid
galeriisse
galeriisse

Lapsed tantsisid suvesse

Maikuu viimasel päeval toimus Tartu Ülikooli Staadionil Tartumaa tantsupeoke “Suvevaheaeg”, millest võtsid osa ka Karlova kooli 3. klasside rahvatantsurühm.

Peoks hakkasime valmistuma juba sügisel, kui tuli ära õppida kaks liigitantsu - “Vandersellid” ja “Päikesejänkud” ning  ühistants “Oige ja vasemba.” Aprillikuus käisime ka Kivilinna koolis ülevaatusel, kus vaadati rühmade taset ja anti mõned soovitused.

Enne pidu õppisime maikuus selgeks proloogi- ja finaalitantsu.

Kui suurem osa Karlova kooli lastest alustas neljapäeval, 30. mail projektinädalaga, siis tantsulapsed alustasid TÜ staadionil ühistantsude prooviga. Pärast mõnetunnist pausi järgnes õhtupoolikul liigitantsude proov Kroonuaia kooli staadionil.

Peopäeva, reede hommikune ilm ei tõotanud küll midagi head. Taevas oli pilves ja ülikooli staadionil tegime proove juba vihmakeepides. Õnneks saime pauside ajal olla Grete vanemate poolt organiseeritud suures telgis ja see oli laste meelest väga äge!

Kui peaproovi ajal tibutas veel vihma, siis peo alguseks kella kuueks õhtul tuli päike välja. See muutis tantsulaste näod küll väga rõõmsaks, sest kes siis tahab vihmas tantsida!

Ilus ilm oli kohale meelitanud väga palju pealtvaatajaid. Tantsupeoke algas rahvatantsurühmade sissemarsiga staadionile. Esinejaid oli lasteaiamudilastest kuni 8. klasside õpilasteni. Need, kes parasjagu tantsumurul ei esinenud, said teiste tantsimist jälgida pinkidelt. Eriti meeldis meie lastele 6.-8. klasside esituses “Ma sulle, sa mulle”.

Pidu kulges nii hoogsas tempos, et kui jõudis kätte aeg tantsida lõputantse “Oige ja vasemba” ning “Suvi”, tuli see mõne tantsulapse jaoks päris ootamatult.

Kuigi päev oli olnud pikk ja väsitav, olid meie kooli rahvatantsijad peo lõppedes küll väga rõõmsate nägudega.

Tantsupeokesel “ Suvevaheaeg”, kus osales kokku 1000 last ja noort Tartu linnast ning maakonnast, jutustas loo pisikese neiu seiklustest suvel.  

 

Merike Heeringson

Foto : Maarja Heeringson


 
Avaleht Meie kool
Koolielu
Koolipere
Koorikool
Lapsevanemale
Kontakt