TARTU KARLOVA KOOL
EST
galeriisse
Aula
Kassiaabits
tulbid
pildid

Põnev sotsiaalsete oskuste päev „Mina hoolin”

Käisime õpetaja Merike Heeringsoni ja kolme klassikaaslasega 28. jaanuaril Eesti Maaülikooli Tehnikamajas  sotsiaalsete oskuste päeval „Mina hoolin”. See, et just meie klass sai esindada Karlova kooli, oli puhas loosiõnn. Klassi nimekirjast valis õpetaja kaasa esimese, kaheksanda, kaheteistkümnenda ja viimase õpilase.

Kohale oli saabunud väga palju õpilasi ja õpetajaid. Korraks tuli laulupeo tunne isegi peale, sest rahvast oli tõesti tohutult.

 Meid jagati gruppidesse, aga õnneks saime liikuda ikka oma klassikaaslastega. 

Ja siis algas toimekas päev! Osalesime erinevates töötubades. Iseäranis meeldejäävad olid teraapiakoerad. Ma pole elus nii suuri koeri näinud! Nad olid nagu vasikad! Saime isegi proovida erinevaid trikke teha nende kutsadega. Ühes töötoas oli teemaks küberkiusamine. Pidime arvutis vestlema ühe nn kiusajaga. Pärast kohtusime ka veebikonstaabel Maarja Punakuga, kes andis häid nõuandeid sellises olukorras käitumiseks. 

Pärast lõunapausi oli kõige pikem töötuba, kus räägiti sellest, et igal lapsel on õigus olla kaitstud, tugev ja vaba. Arutlesime koos teemadel : Kuidas käituda, kui sind kiusatakse? Kust abi otsida? Kellele oma murest rääkida?  Mis on ahistamine? Kust sa saad abi otsida, kui sind keegi ahistab? 

Seejärel oli järg aktiivse vahetunni käes. Mulle meeldis mäng „Meritäht”. Mine tea, ehk õpetan seda enda klassikaaslastelegi …

Päeva lõpus said kõik osalenud meeskonnad diplomi ja iga laps kingituseks nutikindad. Õpetaja Merike sai raamatu, kust leiab põnevaid töölehti. 

Sain sellest päevast kaasa palju tarkust. Üks tarkus seisneb selles, et lahendamatuid olukordi ei ole olemas. Kui kuidagi ei saa, siis kuidagi ikka saab – kõige olulisem on alati abi otsida ja abi küsida. 

Koos klassikaaslaste Henri Kersna, Berit Maleva ja Triinu Õunaga käis sotsiaalsete oskuste päeval ja pani oma mõtted kirja 4. b klassi õpilane Margaret Astover.

Foto tegi klassijuhataja Merike Heeringson
 
Avaleht Meie kool
Koolielu
Koolipere
Koorikool
Lapsevanemale
Kontakt