TARTU KARLOVA KOOL
EST
galeriisse
Aula
Kassiaabits
tulbid
pildid

Karlova koolis toimus vahva tantsulaager nii lastele kui ka isadele

Reedel, 6. märtsi õhtul kl 6 said 4. klasside rahvatantsulapsed aulas kokku, et taaskord osaleda tantsulaagris. Eesmärgiks oli harjutada tantse nii Vanemuises toimuvaks juubelikontserdiks kui ka Tartumaa tantsupeo ülevaatuseks. 

Ja ega siis reede õhtul ainult tantsu ei vihutud. Lastel oli võimalus ka palli mängida, filmi vaadata ja seltskondlike mängudega aega viita. Kes tahtis ja julges, võis taskulambi valgel vaikses koolimajas ringi liikuda.

Hoolimata sellest, et seljataga oli pikk koolinädal ja väsitav trenniõhtu, ei tahtnud uni kohe tulla. Hoolimata õpetaja Merikese hoiatusest, et hommikune trenn algab vara, jätkus pimedas matisaalis sosistamist veel pikaks ajaks. 

Laupäeva hommikul kell pool seitse tuli nohisevate laste juurest vaikselt kodundusklassi hiilida, et alustada pannkookide küpsetamist. Pann polnud veel tulelgi, kui lapsed riburadapidi õpetajale järgi jõudsid. Mõned agaramad poisid -tüdrukud võtsid pannkookide küpsetamise enda peale, teised vaatasid senikaua multifilme. 

Kui kõhud kooki-moosi täis, oli väike puhkehetk ja siis tuli tantsutaldadele jälle tuld anda. 

Kella 10 paiku jõudsid koolimajja kaheksa isa, kes olid andnud nõusoleku tantsida koos poistega Vanemuise laval tantsu “Koerad poisid”. Isad olid väga kiired õppijad, kuid tantsupoiste napiks jäänud uneaeg andis ühisproovis tunda. Õnneks on veel kontserdini aega harjutada. 

Seekordne rahvatantsulaager oli arvult juba kuues ja kindlasti on kavas traditsiooni jätkata!

 

Merike Heeringson, Karlova kooli 4. klasside rahvatantsuõpetaja 

Autori foto

Avaleht Meie kool
Koolielu
Koolipere
Koorikool
Lapsevanemale
Kontakt