TARTU KARLOVA KOOL
EST
esileht


 

100 täis!

Reedel, 12. veebruaril pidasid 1.a ja 1.b klassi lapsed 100 päeva pidu. Nimelt oleme 1. septembrist alates igal hommikul klassi seinal olevale sajajalgsele kinnitanud ühe arvu, mis tähistab ühte koolipäeva. Ka siis, kui detsembris pidime olema distantsõppel, pidasime hoolega arvestust.

100 päeva sai täis küll neljapäeval, 11. veebruaril, kuid otsustasime, et peame peo just reedel, kui koolis tähistatakse ka sõbrapäeva. 

1.b klassi moto sel päeval oli “Enne töö, siis lõbu.” Kui esimestes tundides lahendasime tekstülesandeid, kuulasime sõbrapäeva juttu ja täitsime töölehte, siis pärast õuevahetundi võis pidulikuma osa juurde asuda. Lapsed said kätte diplomid, kus näiteks kirjas, mitu eesti keele, matemaatika või loodusõpetuse tundi 100 koolipäeva sisse mahub. Oma teadmised oli võimalik proovile panna Kuldvillakut ja Kahooti mängides. Kuldvillakus tuli näiteks muuhulgas  teada, mis on meie kooli aadress või mis päevadel pakutakse kooli sööklas suppi.

Suurt elevust tekitas ka küpsisetort, mis oli loomulikult kaunistatud teemakohaselt - 100 suurelt peal. Tordiga maiustamise ajal oli võimalik vaadata erinevatest üritustest tehtud pilte. Tähestikulaulu saatel sai jalga keerutatud ja päeva lõpetuseks meisterdasime üksteisele kingituseks sõbrapäevakarud.

1.a klassi päeva lauseks oli “Enne lõbu, siis töö”. Pöörasime vanasõna tagurpidi, sest vaata kuupäeva 12.02.2021 mispidi tahes, ikka teeb sama välja. Päeva alustasime südamete tikkimisega. Puhas rõõm, kui isetehtud käsitöö tahvlile näitusele jõudis. Sõbrapäeva töölehel olnud ristsõna nõudis veidi mõttetööd, kuid õnneks sai sõbra appi kutsuda. Enne söömist asus õpetaja tätoveerija ametisse ning kõik soovijad said enda käele või kaelale uhke kaunistuse. Õuevahetunnist klassi tulles olid kõhud taas tühjad. Nii ei jäänudki muud üle, kui veidi laudu nihutada, kohvikumuusika taustaks kõlama panna ning küpsisetorti ja puuvilja nautima hakata. Aplauside saatel jagasime ka 100 koolipäeva tunnistusi. Viimasel tunnil tõestasid õpilased, et 100 koolipäeva on endaga palju tarkust kaasa toonud. Tekstülesannete lahendamine ei olnud sugugi keeruline.

Esmaspäeval kooli tulles arvas mõni õpilane, et seinal olev sajajalgne võiks ikka veel edasi kasvada. Ju siis oli meeldejääv 100 päeva tähistamine.


1.a klassijuhataja Kaari Liiva
1.b klassijuhataja Merike Heeringson

Teated

Kalender

Avaleht Meie kool
Koolielu
Koolipere
Koorikool
Lapsevanemale
Kontakt