TARTU KARLOVA KOOL
EST
galeriisse
Aula
Kassiaabits

2.b klass valmistas näitusele seemnetega kaetud Eesti kaardi

Oktoobris kutsus Tartu Ülikooli botaanikaaed lasteaia- ja koolilapsi osalema näituse “Pilguheit SEEMNETE salailma” koostamisel. Kuigi näitus avati veebruaris, on just sügis paras aeg seemnete kogumiseks.

2.b klass otsustas ka selles projektis kaasa lüüa ja nii hakkaski klassijuhataja lauale aeg-ajalt ilmuma pakikesi küll meloni, kurgi, mooni, päevalille ja paljude teiste taimede seemnetega.

Tõsiseks sagimiseks läks aga jaanuaris, nädal enne tööde esitamise tähtaega. Kes soovis, meisterdas ise pildi. Klassi ühistööna aga valmis Eesti kaart, kus 15 maakonda olid kaetud erinevate seemnetega. Kõige kaunimaks püüdsime teha oma kodukoha - Tartu maakonna! Eks äpardusi juhtus ka - näiteks kuivas PVA liim ära enne, kui jõudsime seemned alusele liimida. 

Lastele meeldis selline ühiselt toimetamine väga ja töö käigus said selgeks nii maakondade kui ka seemnete nimed. 

Nagu botaanikaaia kodulehel  kirjas, saadeti näitusele 255 tööd üle kogu Eesti ja töödes on kasutatud 78 erineva taime seemneid või taimeosi.

Näitusetöödest pilte vaadates avastasime, et meiega sarnased tööd oli meisterdanud ka Varbola lasteaed-algkool ja Kohtla- Järve lasteaed. Ju inspireeris Eesti sünnipäevakuu just Eesti-teemalisi pilte looma. 

Näitus “Pilguheit SEEMNETE salailma” on Tartu Ülikooli botaanikaaias avatud 6. märtsini ja näitust saab külastada botaanikaaia piletiga.

 

2.b klassijuhataja Merike Heeringson

autori foto


 

Teated

märts-apr
01-31
Lapsevanema käsiraamat

Kalender

Avaleht Meie kool
Koolielu
Koolipere
Koorikool
Lapsevanemale
Kontakt