TARTU KARLOVA KOOL
EST
esileht


 

Tartu Poistekooril ja neidudekooril Kurekell täitus 100 aastat

Läinud nädalavahetusel toimus Tartu Ülikooli aulas traditsiooniline Tartu Karlova Kooli koorikooli kooride ja solistide kevadkontsert. Tänavu lisas kontserdile pidulikkust ja suursugusust Tartu Poistekoori 60. sünnipäeva ning neidudekoor Kurekella 40. sünnipäeva tähistamine.

“Aasta oli siis 1961, kui üks mees nimega Uno Uiga otsustas istutada puu, mille nimeks sai Tartu Poistekoor. See puu hakkas elama Tartu Kultuurihoones. Esialgu hakkasid seal laulma poisid paljudest erinevatest Tartu linna koolidest: tolleaegsetest Tartu 2., Tartu 5., Tartu 7. ja Tartu 10. koolist – tänased Miina Härma, Tamme, Karlova ja Mart Reiniku koolid.

1980. aastal istutasid Uno Uiga ja selleks hetkeks 6 aastat Tartu Poistekoori dirigendina töötanud ja 2 aastat Tartu Karlova kooli direktorina töötanud Undel Kokk puu – Tartu Karlova kooli koorikooli muusikaklassid, mis võimaldas õppida muusikat süvendatult.

Kaks aastat hiljem istutasid Uno Uiga ja Lennart Jõela puu, millele sai nimeks Tartu neidudekoor Kurekell.

Ja nii need tüdrukud ja poisid, kes kõik käisid ühes klassis, on kasvanud ja omakorda kasvatanud tuhandeid laululapsi. See puu on kasvanud juba päris suureks.

Tänaseks on Tartu Poistekoor oma oksi laiendanud 60 aastat ja neidudekoor Kurekell 40 aastat,” alustas sõnavõttu Tartu Karlova Kooli Koorikooli juht Annelii Traks.

Kahe poolega, peaaegu 3-tunnisel kontserdil esinesid Tartu Poistekoori poisid, noormehed, neidudekoor Kurekell, ühendkoor ning vokaalsolistid Tiia Puhveli juhendamisel. Juubeli puhul tuli kollektiive õnnitlema koori vilistlane, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia laulueriala õpilane Karl Markus Kaiv.

Külaliste ja õnnitlejate nimekirja kuulusid ka Tartu Linnavalitsuse haridusosakond ning osakonna juht Riho Raave, kes tänas kollektiivi dirigente tulemusliku panuse eest koolinoorte koorimuusikasse ning edastas oma sünnipäevasoovid kooridele.

Kontserdil viibis ka Eesti Meestelaulu Seltsi esindaja, kes edastas õnnitlused ning tänusõnad südamega tehtud töö eest ning soovis jätkuvat tahet valdkonna arendamisel. “Te täidate särava kevadpäeva oma lauluga veel ülevamate mõtetega. Eesti Meestelaulu Selts on teid märganud!”

Tartu Karlova Kooli tänusõnad edastas kooli õppejuht Karmen Põder: “Aitäh suurepärase kontsert-elamuse eest. Meie Karlova kooli koolipere poolt soovime öelda, et meil on suur au, suur rõõm ja tohutult uhke tunne, et teie, suurepärased lauljad ja suurepärased lauljate juhendajad, meil olemas olete.

Elus on sageli nõnda, et kui head ja olulised asjad meid igapäevaselt ümbritsevad, siis vahel me ei oskagi neid tähele panna või piisavalt väärtustada. Viimased keerulised aastad on meis kinnistanud seda veendumust ja teadmist, et see roll, mida te igapäevaselt meie jaoks omate, on tohutult suur. Mulle väga meeldib ühe Šoti mõtleja ütlus: “Kõik kes teistele elus päikest annavad, ei jää ka mitte kunagi ise selle päikese eest varju.

Soovime, et teil kõigil oleks edaspidi lusti, tahet ja jõudu päikest meie igapäevaellu tuua ja luua, ja et seesama päike ka teie hingi pidevalt soojendaks ja paitaks. Ja teadke, et kõiki teid ning teie esinemisi ja tegemisi on meile väga vaja. Sügav kummardus, aitäh, palju õnne ja vapralt edasi!”

Kontserdil said võimendatud tänu dirigendid Annelii Traks, Vilve Maide ja Sander Tamm; neidudekoori Kurekell pikaaegne koormeister Imbi Goldman; solistide pikaaegne juhendaja Tiia Puhvel; kontsertmeistrid Jorma Toots ja Marika Lang; juubelikontserdil üles astunud solistid Magnus Lõhmus, Parvin Tiks, Ingrid Männik ja Sander Pärn; Tartu Poistekoori ja neidudekoor Kurekell pikaaegsed dirigendid Undel Kokk ja Lennart Jõela.

Palju õnne kõigile lauljatele, lapsevanematele, juhendajatele!

Sander Tamm, Tartu Poistekoori dirigent

Teated

Kalender

Avaleht Meie kool
Koolielu
Koolipere
Koorikool
Lapsevanemale
Kontakt