TARTU KARLOVA KOOL
EST
galeriisse
Aula
Kassiaabits

Karlova tantsulapsed tantsisid nii vihmas kui päikeses

Pühapäeval, 29. mail toimus Põlvas Intsikurmus IV Kagu-Eesti tantsupidu ”Sanna kitmine”, millest võtsid osa ka meie kooli 5.-6. klasside rahvatantsulapsed.

Proovid algasid laupäeva hommikul kell 9. Pilvine taevas ei tõotanud midagi head ja peagi hakkas sadama ka. Nii tuligi vihmakeebid selga tõmmata ja läbi lompide tantsida.Vahepeal jäid meie tantsulapsed lausa paduvihma kätte. Õnneks oli pauside ajal võimalik majutuskohas käia riideid vahetamas. 

Ööbisime Põlva Spordikoolis ning pingelisele proovipäevale vaatamata jätkus lastel jaksu veel hiliste öötundideni omavahel juttu puhuda. 


Järgmisel hommikul paistis päike ja see muutis tantsijate tuju palju rõõmsamaks.

Pühapäevane montaaž ja läbimäng läksid kiiresti. Kui lastel parasjagu tantsuplatsile asja polnud, sai tribüünilt jälgida teiste proove. Oli väga põnevaid tantse, küll puude, vihtade või pesukaussidega. Oli ju peo pealkirigi “Sanna kitmine” ehk sauna kiitmine. 

Ja siis oligi aeg panna selga rahvariided ja valmis olla esinemiseks. Ilus ilm oli kohale meelitanud väga palju pealtvaatajaid. Karlova rahvatantsurühm esines peo proloogis, finaalis ja kahes liigitantsus: “Kullimängus” ning “Augustipolkas”. 
 
Rohkem kui 2000 tantsijat Tartu-, Põlva- ja Võrumaalt said peo lõpus publiku tugeva aplausi osaliseks. Ka Karlova tantsulapsi vaatama tulnud vanemad kiitsid nii laste esinemist kui kogu pidu tervikuna.   

Järgmine Kagu-Eesti tantsupidu peaks toimuma 3 aasta pärast, seega 2025. aastal. Kas siis meie tänased tantsulapsed sellest peost tantsijatena või pealtvaatajatena osa võtavad, näitab aeg. 
 

Karlova rahvatantsurühma juhendaja Merike Heeringson 

Teated

märts-apr
01-31
Lapsevanema käsiraamat

Kalender

Avaleht Meie kool
Koolielu
Koolipere
Koorikool
Lapsevanemale
Kontakt