TARTU KARLOVA KOOL
EST
galeriisse
Aula
Kassiaabits
Lumememm
pääsuke
riik
luule

Sõnamängu meistrivõistlus muutub iga aastaga osavõturohkemaks

Laupäeval, 11. novembril kogunes Miina Härma gümnaasiumi aulasse Tartu V Scrabble’i meistrivõistlusele sõnamängu mängima 66 õpilast ning 6 õpetajat erinevatest Tartu koolidest. 
Õpilased võistlesid kolmes vanusegrupis, lisaks anti neile välja kolm eripreemiat: suurim punktisumma 30-minutilises mängus; suurim punktisumma ühe käigu eest ning kast limonaadi sellele, kes esimesena sai mängulauale laduda etteantud sõna, tänavu oli selleks „limps“.

Sel aastal sai suurima punktisumma eripreemia Tristan Mäeots 5.a klassist. Ta kogus 30-minutilises mängus 371 punkti, mis on väga kõrgetasemeline tulemus. Kaks teist eripreemiat läksid samuti keskmise vanuserühma (5.-8. klass) võistlejatele. Sõna „šaržide“ eest sai Markus Saarepuu 158 punkti ning sõna „limps“ ladus esimesena mängulauale Martin Toomiste. Mõlemad poisid õpivad Reiniku kooli 7. klassis.

Ka teiste meie kooli õpilaste ja õpetajate tulemused olid head. Vanuserühmas 2.-4. klass oli 24 võistlejat. Franz Steven Saarm (fotol vasakul) 4.c klassist saavutas II koha, tema klassiõde Mirtel Vanari sai 4. koha. Väga vapralt võistlesid ka Hans Kristjan Allabert 3.b, Andris Piirikivi 3.d ja Brita Marjasoo 3.a klassist, kes kõik on sõnamänguga tegelenud alles poolteist kuud ning olid esimest korda võistlustules.

Vanuserühmas 5.-8. klass osales 23 võistlejat. Kristofer Saarm 6.b klassist saavutas pingelises võistluses 4. koha. Samas vanuserühmas jagasid 5.-8. kohta Tristan Mäeots 5.a ja Mia Kask 6.b klassist. Tristan oli ka ainus 5. klassi õpilane, kes jõudis 8 parema hulka, kus pidi tunnistama vanuserühma hilisema võitja paremust.

Kõige vanemas ehk 9.-12. klassi vanuserühmas oli 19 võistlejat. Meie õpilastest jagas 5.-8. kohta Raigo Jürisoo, Reile Saar samast klassist jagas 9.-10. kohta. Selles vanusegrupis tuli Tartu meistriks Andrus Kuusk (HTG 11. klass), meie põhikooli vilistlane, kes sõnamänguga hakkas tegelema just Karlova koolis.

Õpetajaid oli võistlustules kuus. Võidukarika ning Scrabble’ mängu sai allakirjutanu, 3.-4. kohta jäi jagama Kätlyn Rudissaar.

Õpilastel toimub sel õppeaastal veel sõpruskohtumine Reiniku kooli õpilastega ning kevadel on kindel soov osa võtta Eesti meistrivõistlusest, mis peetakse Rocca al Mare koolis. Aprillis saavad sõnamängus kaasa lüüa ka õpetajad, sest kavas on taas kiirturniir, kus koos võistlevad õpilased ja õpetajad.

Külliki Kask, Scrabble’i ringi juhendaja
Autori foto
 

Teated

Avaleht Meie kool
Koolielu
Koolipere
Koorikool
Lapsevanemale
Kontakt