TARTU KARLOVA KOOL
EST
galeriisse
Aula
Kassiaabits
pääsuke
riik
luule

Meie kooli õpetaja Ako Rääbis sai fotovõistlusel auhinna

Juba kümnendat korda toimunud vabariiklikul loodusfoto võistlusel „Märka mind!", millest võttis sel aastal osa 149 fotograafi kokku 649 fotoga, sai meie kooli õpetaja Ako Rääbis parima seenefoto auhinna.

„See on heas mõttes natuke kiiksuga pilt. Bioloogiliselt polegi pildil kärbseseen, aga kuna seen on kärbestega peaaegu täielikult kaetud, sai foto nimeks „Kärbseseen““, selgitas Ako Rääbis fotole nime andmist.

Tõsise fotohuvilisena on Ako Rääbis ka kogu oma perekonna nakatanud fotograafiapisikuga. Eriti hea silm looduse märkamise peale paistab olevat noorimal tütrel Annika Rääbisel, kes „Märka mind!“ loodusfoto võistlusel pälvis vanuseklassis kuni 11 aastat fotoga „Varakevadine viinamarjasaak“ üldarvestuses II koha. „Annika saavutuse üle olen ma väga rõõmus. Uhke tunne on ka,“ lausus Ako Rääbis.

Fotograafia populariseerimisega tegeleb Ako Rääbis ka koolis. Ta juhendab fotoringi ning korraldab juba aastaid ülekoolilisi fotovõistlusi. Käesoleval õppeaastal on fotokonkursi teemaks „Aegumatu ilu“. Fotoaparaadid kätte ja ilu märkama!

Külliki Kask, ajakirjandusringi juhendaja
Foto: Annika Põlgast, õppealajuhataja

Teated

märts-apr
01-31
Lapsevanema käsiraamat

Avaleht Meie kool
Koolielu
Koolipere
Koorikool
Lapsevanemale
Kontakt