TARTU KARLOVA KOOL
EST
galeriisse
Aula
Kassiaabits

Karlova solistid olid noorte lauljate konkursil edukad

Meie kooli solistid esinesid edukalt noorte lauljate konkurss-festivalil „Võluhääl 2016”, mis toimus 17.-19. novembrini Saaremaal Orissaares. 

Esimeses vanusegrupis võitis esikoha 3.b klassi õpilne Lee Holm, kes laulab Ingrid Otti juhendamisel laulustuudios Fa-Diees, aga õpib ka meie koolis soololaulu. Teises vanusegrupis sai eriauhinna loomuliku vokaali eest Joanna-Maria Suurmets 6.a klassist. Kolmandas vanusegrupis saavutas Karl-Markus Kaiv II koha. Neljandas vanusegrupis sai Henrik Tamm samuti II koha, lisaks ka eripreemia parima itaalia keele tunnetuse eest. 

Konkursi vokaalne tase oli kõrge ja seda just neljandas vanusegrupis (17-19aastased), kus lisaks esimesele kolmele kohale anti välja veel kuus eripreemiat. Preemiaid jagus ka stuudiotele ning juhendajatele. Laulustuudio Fa-Diees sai eripreemia õpilaste artistlikkuse eest. Häälesõbraliku juhendaja auhind anti allakirjutanule ehk Karlova solistide juhendajale.

Karlova laululaste ja nende juhendaja siirad tänusõnad kuuluvad aga sarmikale, emotsionaalsele ja nobedate näppudega kontsertmeister Marika Langile, kelleta neid häid tulemusi ju poleks.

Konkursil osales 55 lauljat erinevatest laulustuudiotest, Tartu ja Narva koorikoolidest ja G. Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli lauluosakonnast. Kõige arvukamalt oli aga esindatud Tallinna Muusikakeskkool.

Noorte lauljate taset hindas žürii, kuhu kuulusid dirigent Mikk Üleoja (esimees), ooperilaulja Aile Asszonyi ning hääle- ja esinemise treener Katri-Liis Vainio. Konkursi raames toimusid ka töötuba „Meie keha – meie pill” ning Aile Asszonyi meistrikursus.

Iga vanusegrupi kolme parimat ootab suvel ees esinemine Kuressaare Ooperipäevade avaüritustel. Seniks neile jõudu ja jaksu ning nagu lauljad ütlevad: „Okas kurku!”

Tiia Puhvel, solistide õpetaja
Foto: Marika Lang, solistide kontsertmeister

Teated

märts-apr
01-31
Lapsevanema käsiraamat

Kalender

Avaleht Meie kool
Koolielu
Koolipere
Koorikool
Lapsevanemale
Kontakt