TARTU KARLOVA KOOL
EST
esileht


 

Kuuenda b klassi õpilased tähistasid vastlapäeva omamoodi

Teisipäeval, 28. veebruaril matkasid 6. b klassi õpilased Elvas asuval Väikese Väeraja nimelisel matkarajal ja osalesid aktiivõppemängudes.

Kell kolmveerand kümme hommikul kogunesid õpilased Tartu raudteejaama, et rongi peale istuda ja Elvasse sõita. Rongisõit möödus kiiresti ja rõõmsas meeleolus.

Elvasse jõudnud, liikusid õpilased Elva Matkakeskuse lähedalt algavale matkarajale, kus olid legendi kohaselt inimestele hästi mõjuvatesse kohtadesse paigutatud paljud Eesti folkloorist pärinevad kujud. Kõik kujud on disainitud Eesti kunstnike poolt.

Pärast seda, kui õpilased olid juba umbes kümme minutit matkanud, oli aeg esimeseks mänguks. Õpilased jaotati viiestesse rühmadesse ja igale rühmale anti kaks kilekotti. Ühel lõigul oli mängult soo ja õpilased pidid selle lõigu koos oma võistkonnaga ületama nii, et keegi maad ei puudutaks. Ülesanne oli väga lõbus ja kõik said sellega kenasti hakkama.

Teiseks mänguks oli leida metsarajalt asju, mis looduses olema ei peaks. Mäng oli individuaalne ja kõik õpilased said oma tähelepanu proovile panna. Kokku oli rajale pandud kolmteist asja ja enamik neist leiti ka üles.

Enne tagasiminekut mängiti Tartumaa Tervisespordikeskuse juures ka viimane mäng. Keskuse ümbrusesse oli peidetud kolmkümmend küsimust. Iga võistkond pidi veeretama täringut ja minema siis saadud numbriga küsimust otsima. Kui küsimus leitud, tuli täringu uuesti veeretamiseks teada küsimusele õiget vastust. Mäng kestis, kuni esimene võistkond oli lahendanud viimase ülesande. Kõik võistkonnad said ka väikese auhinna.

Kui viimane mäng sai mängitud, hakati minema tuldud teed mööda tagasi. Tagasiteel tehti Vaikse järve ääres lõkkeplatsil lõket ja grilliti viinereid. Mõned õpilased olid grillimise jaoks kaasa võtnud ka banaane ja vahukomme.

Päev oli väga tore ja matkamine erines tavalistest vastlapäevale omastest tegevustest. Lisaks olid kõik ilusa ilma üle rõõmsad.

Liisa T., 6.b klassi õpilane
Foto: Karl Liiv, 6.b klassi õpilane
 

Teated

Kalender

Avaleht Meie kool
Koolielu
Koolipere
Koorikool
Lapsevanemale
Kontakt