TARTU KARLOVA KOOL
EST
esileht


 

Külas käis Tartu Politsei- ja piirivalveameti prefekt Vallo Koppel

Kolmapäeval, 29. märtsil külastas 1.d ja 4.c klassi Tartu Politsei- ja piirivalveameti prefekt Vallo Koppel, kes rääkis lastele oma igapäevatööst ja tegemistest.

„Vallo Koppel küsis meie käest ka küsimusi. Kes vastasid õigesti ja kiiresti, said meene. Meie klassist sai Hendrik endale võtmehoidja ja Valter sai endale märkmiku ja pastaka. Veel rääkis prefekt, kuidas  inimesed saavad liiklust paremaks muuta. Selleks tuleb üle ülekäiguraja minnes lehvitada seisma jäänud autos viibijale. Vallo Koppel rõhutas ka seda, et oma isiklikke asju tuleb hoida, ja rääkis loo sellest, kuidas ühel peol oli ühe naise käekott jäänud ukse taha, üks inimene tuli ja võttis sealt kotist võtmed ja dokumendid, millel oli naise kodune aadress peal. Mõni päev hiljem oli selle naise kodu asjadest tühi. Veel rääkis ta loo sellest, kuidas üks väikene laps oli loodusesse ära eksinud ja teda otsiti taga. Laps küll nägi politseinikke, aga välja tulla ei julgenud, kuna teda oli politseiga hirmutatud. Õnneks laps ikka leiti üles,“ rääkis prefektiga kohtumisest Kädi-Lii Laine 4.c klassist.

Lapse otsimise loo järel arutleti üheskoos selle üle, kas politseinikke peaks kartma. Põneva arutelu tulemusena jõuti järelduseni, et politseinikud on meie sõbrad ja usaldusisikud, keda vajadusel saab appi kutsuda ning kartma ei pea neid kohe kindlasti mitte.

Arutleti ka selle üle, kes on meie turvalisuse loojad. Kui esialgu arvasid lapsed, et turvalisust loovad politseinikud, siis tunni lõpus olid nad täiesti teisel arvamusel. Kõlama jäi väga väärtuslik mõte, et turvalisuse loojateks oleme eelkõige meie ise, kindlustades seda igapäevaselt läbi väikeste tegude.

Paula Pedamäe, 1.d klassijuhataja
Autori foto
 

Teated

Kalender

Avaleht Meie kool
Koolielu
Koolipere
Koorikool
Lapsevanemale
Kontakt