TARTU KARLOVA KOOL
EST
esileht


 

Viienda b klassi õpilased käisid uues rahvusarhiivi majas

Kolmapäeval, 3. mail käisid 5.b klassi õpilased Tartu uues rahvusarhiivi hoones Noora, kus meid võttis vastu arhiivitöötaja Liisi. 

Kõigepealt läksime õppeklassi, kus arutati koos, mis on ajalugu, kuidas saadakse teada, mis minevikus on toimunud, milline erinevus on muuseumil ja arhiivil ning mida arhiivis hoitakse.

Seejärel toimus rühmades mäng. Iga grupp sai tahvelarvuti ja hakkas esimeselt korruselt QR-koode otsima. Iga koodi taga peitus küsimus või ülesanne, mis tuli 40 sekundi jooksul täita. Abiks oli infotahvlitest labürint, kust sai leida vastuseid. Mäng tahvlitega oli paljude õpilaste arvates kõige vahvam osa päevast.

Pärast mängu toimus majas ekskursioon. Sõisime liftiga, kuhu mahtusime 25 inimesega ilusti sisse, ülemistele korrustele. Külastasime 2. korruse ja 3. korruse hoidlat, kus saime näha väga vanu dokumente. „Mulle meeldis, kuidas kõik vanad dokumendid olid organiseeritud,” ütles Nataly.

Siis räägiti, kuidas käib konserveerimine ja digitaliseerimine. „Paberi haiglas” näidati, kuidas 100 aastat vana räbaldunud maakaarti on võimalik korda teha. Saime näha ruume, kus toimub paberite kuiv- ja märgpuhastus.

Kui ringkäik tehtud, läksime tagasi õppeklassi, kus toimus pitserite tegemise töötuba. Esmalt voltisime ümbrikud. Kuna emadepäev on tulemas, siis valmistasid paljud kaardi ning panid selle ümbrikusse. Ümbrik pitseeriti lõpuks vahaga kinni. Mõned sattusid nii hoogu, et tegid ka isadepäeva kaardid juba varakult valmis.

Jäime arhiivitunni ja ekskursiooniga väga rahule. Noora oli nii seest kui ka väljast väga ilus. Külastuse organiseerimisel oli abiks ajalooõpetaja Maaja Nagel.

Kerli Viidebaum, 5.b klassijuhataja
Autori foto
 

Teated

Kalender

Avaleht Meie kool
Koolielu
Koolipere
Koorikool
Lapsevanemale
Kontakt