TARTU KARLOVA KOOL
EST
esileht


 

Karlova kooli õpilased avaldasid arvamusfestivalil arvamust

Reedel, 5. mail toimus Tartu Karlova koolis arvamusfestival, kus kõik õpilased esimesest üheksanda klassini said erinevates töötubades kaasa rääkida kooliuuenduste ja muutuste tegemise teemal.

Päev algas algklassidel kell 7.30  ja vanematel õpilastel kell 8.30, kui avati registreerimine ja kohale jõudnud õpilased said teada, millises ruumis asuvad nende poolt eelnevalt valitud töötoad. 

Töötubade valik oli kõigil vanuseastmetel väga suur  ja et oleks lihtsam teha valikuid, olid need esitatud küsimustena. Näiteks: „Kuidas saaks korraldada nii, et õpilased võiks valida aineid, mida nad ise õppida soovivad?“,  „Kuidas saame nutiseadmete kasutamist vähendada?“,  „Milline võiks olla kooli õueala?“, „Mida teha, et õpilased oleksid huvitatud õppimisest ja võtaksid seda enda vastutusena?“ jpm. 

Tavalisi tunde sel päeval ei toimunud. Töötubades juhendasid arutelusid lapsevanemad, õpilasesinduse liikmed ja õpilasesinduse poolt kutsutud inimesed. Iga töötuba algas videoga, kus direktor Heidi Kiuru rääkis, mis toimuma hakkab. Kui video vaadatud, selgitati reegleid ja jagati õpilased rühmadesse. Rühmad moodustati nii, et erinevate klasside õpilased tutvuksid omavahel ja õpiksid koostööd tegema. Mõnes töötoas viidi läbi ka tutvumismänge ja muid sarnaseid tegevusi.
Arvamusfestivali põhiülesandeks oli leida valitud teemale erinevaid lahendusi, panna ideed kirja ning seejärel valida välja realistlikumad ning meie koolis teostatavamad. Lõpuks tegi iga rühm kokkuvõtte ja esitas selle kõikidele töötoas osalejatele. 

Iga õpilane, kes kooli tuli, tegi kaasa kahes töötoas, kummagi pikkus oli 90 minutit. Kahe töötoa vahele jäi ka pooletunnine söögivahetund, kus pakuti friikartuleid, viinereid ja kringlit. Pärast töötubasid toimus aulas kokkuvõtete tegemine, sellel osalemine oli vabatahtlik.

„Osalesin töötubades „Mida muuta, et tunnid muutuks efektiivsemaks ja koju jääks vähem õppida?“ ning „Mida teha, et õpilased oleksid huvitatud õppimisest ja võtaksid seda enda vastutusena?“ Sain avaldada oma arvamust ja pakkuda erinevatel teemadel koolile varasemast uuemaid lahendusi. Õpitoad olid suhteliselt lahedad ja soovin kindlasti, et neid veel tehtaks,” rääkis Tristan Mäeots 5.a klassist.

Õpetajad arvamusfestivali päeval koolimajas ei olnud, nemad külastasid teistes Tartu koolides erinevaid tunde ning osalesid pärast tunnivaatlusi toimunud aruteludel.
Saskia Kolberg, 8.b klassi õpilane
Foto: Nora Tuisk, 8.b klassi õpilane
 

Teated

Kalender

Avaleht Meie kool
Koolielu
Koolipere
Koorikool
Lapsevanemale
Kontakt