TARTU KARLOVA KOOL
EST
esilehe_galerii

Karlova rahvatantsijad käisid koos Näljamihkliga suvel Tallinnas tantsimas

Karlova kooli 5. klasside rahvatantsurühm oli üks viiesaja kaheksakümne viiest tantsu- ja võimlemisrühmast, kes osales sel suvel toimunud laste ja  noorte tantsupeol „Mina jään”. Rühma saatjana oli kaasas käsitööõpetaja Miia Lõhmus, kes õmbles ka kõikidele rühmaliikmetele uued rahvariidepluusid ja tüdrukutele triibuseelikud.

Tallinnasse proovidesse sõitsime juba teisipäeva, 27. juuni hommikul. Meie rühma harjutusväljakuks sai kaheks proovipäevaks Lasnamäel asuv Kuristiku gümnaasiumi staadion, kus pandi paika kahe liigitantsu, „Näljamihkli” ja „Talitrallireinu” joonised ning lihviti tantsusamme. 

Neljapäeval said kõik tantsupeolised  kokku Kalevi staadionil, kus lisaks liigitantsudele tehti koos läbi ka ühistantsud „Kullakera kandjad” ning „Oige ja vasemba”. Viimane on traditsiooniline laste ja noorte tantsupeo lõputants. Kui harjutusväljakutel kippus tekkima tüdimus sellest, et tantse tuli mitmeid kordi uuesti läbi teha, siis peaväljakul oli  põnev vaadata ka teiste rühmaliikide esinemisi ja tantsude lõppedes tekkivaid vahvaid  mustreid. 

Proovipäevadel oli päikest piisavalt, kuid reedeseks peaprooviks oli ilm tuuliseks ja sajuseks muutunud. Tantsijatel olid seljas küll läbipaistvad vihmakeebid, kuid  pluuside varrukad,  sukad-sokid ning  jalanõud said siiski märjaks. Õnneks asus meie majutuskoht Juhkentali gümnaasium kohe Kalevi staadioni taga ning peaproovi ja õhtuse kontserdi vahelisel ajal huugasid puhurid ja föönid, et kõik riided ja jalatsid ära jõuaksid kuivada. Kuivatada tuli ka kahemeetrist nukku Näljamihklit, kelle vatti täis pea oli vihmast raskeks muutunud.

Laupäeva hommikuks selgus, et peo operatiivstaap otsustas kehvade ilmaolude tõttu päevase kontserdi ära jätta.  Kuna Facebookis  levis ülekutse minna Vabaduse platsile Sõlekese tantsijate  poolt organiseeritud  alternatiivsele  tantsupeole, otsustasime, et  meie rühm võiks ka sellest osa võtta. Rahvariided ja Näljamihkli nuku jätsime igaks juhuks majutuskohta.  

Kuigi Vabaduse väljakule jõudis umbes 80 tantsurühma, said kõik tantsud ära tantsitud kava järjekorras.  Tore, et kohale tuli ka tantsupeo peategelane Vanaisa ehk Ivo Linna, kes kontserdi lõpus esitas laulu „Eestlane olen ja eestlaseks jään.” Õhtusel kontserdil Kalevi staadionil säras jälle päike ja tantsijad said endast anda maksimumi. 

Pühapäevases rongkäigus saime oma kooli kooridega üheskoos sammuda lauluväljakule ja lehvitada meid toetama tulnud vanematele, sõpradele-tuttavatele ja muidu pealtvaatajatele. Selleks korraks oli tantsijate panus peo õnnestumisse antud ning laulukaare lähedal jalga puhates ja laulupidu nautides jagasid lapsed muljeid Tallinnas oldud ajast. Üksmeelselt arvati, et kõige vahvam oli sõpradega õhtuti koos aja veetmine ja ööbimine. Kõige vähem meeldisid pikad proovipäevad. Toit oli okei ja tore, et pärast igat tantsu plaksutati kõvasti.

„Mulle meeldis tantsupeol see, et sain terved päevad koos sõpradega olla ja õhtul ei pidanud ka koju minema. Tore oli see, et saime vaadata ka teiste rühmade tantse ja Vabaduse väljakul oli samuti vahva tantsida. Tahaksin veel tantsupeole minna!” ütles Eliisa Allabert.

XII laste ja noorte tantsupidu toimus Tallinnas Kalevi staadionil 30. juunist 2. juulini. Tantsupidu tugines muistendile Koidust ja Hämarikust. See on lugu eestlaste põhiväärtuste kandmisest põlvest põlve ja vastutusest selle hoidmisel. Järgmine laulu- ja tantsupidu toimub 2019. aastal.

Merike Heeringson, 5. klasside tantsurühma juhendaja
Foto: Märt Kuus
 

Teated

Kalender

Avaleht Meie kool
Koolielu
Koolipere
Koorikool
Lapsevanemale
Kontakt