TARTU KARLOVA KOOL
EST
esileht


 

Üheksas b klass õppis vahvalt tantsusamme

Sel esmaspäeval, 22. jaanuaril andis 9.b klassi õpilastele klassijuhataja Külliki Kask võimaluse osaleda tantsutunnis, kus kooli tantsuõpetaja Anita Kreen õpetas selgeks ühe põneva seltskonnatantsu ning rumba põhisammud.

Tantsutund toimus kooli aulas. Alustati ameerika ringtantsuga, mis õpiti selgeks aeglaselt, osade kaupa, ning hiljem tantsiti muusika järgi. 

Teisena õpetas Anita Kreen õpilastele selgeks rumba põhisammud. Õpetaja kutsus tantsupõrandale kõigepealt poisid ja tegi neile liikumise selgeks, seejärel tüdrukud. Siis võtsid õpilased paaridesse ja harjutati, milline on käte ja jalgade asend ning liikumine ise koos muusikaga. 

Kuna poisse on 9.b klassis tunduvalt rohkem kui tüdrukuid, said tüdrukud tantsida paljude erinevate partneritega ning poisid vahepeal harjutada põhisamme ilma partnerita. Tund lõpetati lõbusas meeleolus ameerika ringtantsuga.

„Klassijuhataja idee oli hea ning tantsuõpetaja samuti. See tund meeldis mulle väga ning selliseid tantsutunde võiks veel toimuda,” ütles Reio Puistaja.

„Tantsutund oli huvitav ja sain uue vahva kogemuse võrra rikkamaks,” lisas Andrea Orav (9

Saskia Kolberg, 9.b klassi õpilane
Foto: Külliki Kask
 

Teated

Kalender

Avaleht Meie kool
Koolielu
Koolipere
Koorikool
Lapsevanemale
Kontakt