TARTU KARLOVA KOOL
EST
esileht


 

Solistid olid rahvusvahelisel konkursil võitjate seas

„Siis ma laulan, linnuke, siristellen, sirguke!“, nii laulis end esikohale meie kooli 4.b klassi õpilane Lee Holm 17.-22. aprillini Kohtla-Järvel toimunud XIII rahvusvahelisel laste ja noorte akadeemilise vokaali konkursil, kus osales vanuses 9-20 aastat ühtekokku 28 noort lauljat Eestist, Venemaalt ja Leedust.

Lee sai lisaks 9-11-aastaste vanusegrupis võidetud esikohale veel ka diplomi kõige musikaalsema esituse eest ning rahalise preemia osalemiseks rahvusvahelisel konkursil.

Teisedki meie laululinnud siristasid samal konkursil nii innukalt, et 12-14-aastaste vanusegrupis tuli meile lausa kaksikvõit – I koha sai Hubert Uku Prank 6.a klassist ja II koha Joanna-Maria Suurmets 7.a klassist. Soololaulu õpetaja Tiia Puhvelile anti parima vokaalpedagoogi diplom ning kontsertmeister Marika Lang pälvis žüriilt kiiduõnu.

Konkursi raames toimusid žüriiliikmete – tunnustatud vokaalpedagoogide ja ooperisolistide – meistrikursused ning Peterburi Maria teatri foniaatri Julia Maslennikova hääle tervishoiu alane koolitus.

Konkursil kogetut hindasid ka noored lauljad ise väga kõrgelt. „Sai kuulda palju ilusat klassikalist vokaalmuusikat ning häid hääli. Eriti meeldisid Moskva vokaalstuudio Canta lauljad. Žürii oli oma hinnangutes nõudlik, aga samas ka heatahtlik,“ ütles Lee.

„Konkurss andis juurde esinemiskindlust ja julgust. Meistriklassides osalemine oli väga õpetlik,“ sõnas Joanna-Maria.

„Oli väga tore konkurss, kus mitmed lauljad said eeskujudeks. Meistrikursustelt omandatu aitab edaspidi paremini laulda. Kogu konkursi atmosfäär oli tiivustav ja soe,“ jäi konkursiga väga rahule ka Hubert Uku.

Veel kord tuhat tänu kontsertmeister Marikale, kelle nobedad näpud ja emotsionaalne mäng meie noored lauljad võidule aitas!

Tiia Puhvel
Foto: erakogu
 

Teated

Kalender

Avaleht Meie kool
Koolielu
Koolipere
Koorikool
Lapsevanemale
Kontakt