TARTU KARLOVA KOOL
EST

Üritused ja sündmused

Aasta: 2016 / 2017 / 2018 /

Valminud on „Tartu Karlova Kooli lapsevanema käsiraamat“
Valmis on saanud „Tartu Karlova Kooli lapsevanema käsiraamat“, mis on suunatud eelkõige Karlova kooli lapsevanematele. Käsiraamat annab ülevaate kooli ajaloost ja traditsioonidest, tutvustab arengu- ja õppekava ning sisaldab praktilist infot koolielu kohta.
Karlova Koolis rakendatakse alates 2017. aastast KiVa programmi
Karlova Koolis koolis rakendatakse alates 2017. aastast KiVa programmi. KiVa on Soome haridus- ja kultuuriministeeriumi poolt tellitud ning Turu ülikooli teadlaste poolt välja töötatud koolidele suunatud kiusamise vähendamise programm, mida lisaks Soomele kasutatakse juba rohkem kui 20 riigis üle maailma. Programm: • aitab lastel õppida kiusamist ära tundma ning kiusamisjuhtumitele kohaselt reageerima; • sisaldab tegevusi ja juhendeid nii kiusamise ennetamiseks kui ka kiusujuhtumite lahendamiseks;
Vahva talgupäev toimus taas  
Sügishooaja ja uue kooliaasta alguse puhul kogunes 4. septembril õhtupoolikul Karlova kooli õueala talgutele umbes 45 osalejat. Osaleti nii perekonnaga kui ka üksi. Kaasa lõid õpilased, õpetajad, entusiastlikud lapsevanemad ja isegi eelkooliealised lapsed, kel seisab lähem tutvus kooliga alles ees. Talgupäeva saab pidada kordaläinuks. Võime rõõmustada, et jõudsime üheskoos ära teha kõik plaanitud tööd.
Tervitus algavaks õppeaastaks
Jälle on käes september, igal aastal pealtnäha nii korduv ja ühetaoline: taaskohtumisest elevil õpilased, teadmisi jagada ihkavad õpetajad, ootusärevad lapsevanemad. Aastast aastasse sama, aga ometi igal aastal omanäoliselt kordumatu ja eriline, seda just asjaosaliste – õpilaste, nende vanemate, õpetajate – jaoks. Ükski õpilane ei tule sügisel kooli sama tundega kui eelmisel aastal, sest ta alustab õppimist uue numbriga klassis, mis tähendab palju uusi teadmisi ja kogemusi; õpetajad mõtlevad ilmselt sellele
Jeruusalemma spordivõistlusel oli edukas Grette-Ly Mäesalu
Jeruusalemma spordivõistlusel oli edukas Grette-Ly Mäesalu Meie kooli õpilane Grette-Ly Mäesalu esines 29. juulist kuni 3. augustini Jeruusalemmas peetud rahvusvahelistel laste mängudel väga edukalt. Sellel spordivõistlusel osalevad linnade, mitte riikide koondised. Seekordsetest mängudest võttis osa rohkem kui 1200 võistlejat 69 linnast (30 riigist). Tartust oli kohal 11 noorsportlast, kes võistlesid kergejõustikus ja judos. Tartu ülikooli akadeemilise spordiklubi ja Tartu linna delegatsiooni kuulunu
Tartu Karlova Kooli mitteformaalset õpet rikastavad sügisest uued huviringid
Tartu Linnavalitsuse 03.07.2018. a korraldusega nr 709 "Tartu linna hallatavate asutuste 2018. aasta huvihariduse ja huvitegevuse innovatsiooniprojektide rahastamine" otsustati rahaliselt toetada nelja meie kooli projekti: Fotoringi õppe kaasajastamine, Saviring, Lauamänguring, Köietöö-seiklusring.
Neljas a klass pidas kooliaasta lõpetamise piknikku
Reedel,  7.  juunil pidas 4.a klass nii nagu I klassi alustamiselgi Eha 31 ehk Eharoosas aias kooliaasta lõpupiknikku, et öelda aitäh Killule ja tere tulemast uutele klassijuhatajatele. 
Andekad esimese c vanemad õpetasid lastele uut kunstitehnikat
Mai lõpus tulid 1.c klassiruumi lapsevanemad Rivo ja Triinu, kes olid kaasa võtnud šabloonkunsti vahendid, et õpetada meile uut kunstitehnikat.
Kevadpiknik ühendas esimese klassi peresid
Juba maikuu keskpaiku nägime Stuudiumist, et 1.c klassi peresid oodatakse laupäeval,  2. juunil kevadpiknikule. Kui see päev lähemale jõudis ja täpsemad juhised saime, nägime, et meid on lahkesti külla palutud Loore maakoju.
Esimese c klassi lapsed matkasid Vapramäe loodusradadel
Reedel, 25. mail käisid 1.c klassi lapsed koos klassijuhataja ja mõne lapsevanemaga vahval retkel Vapramäe loodusradadel.
Üheksas b tutvus metsa ja vee ökosüsteemidega
Neljapäeval, 24. mail käis 9.b klass Keskkonnainvesteeringute Keskuse rahastatud õppeprogrammi „Metsa ja vee ökosüsteemid” raames Vitipalu matkarajal.
Neljas a klass hoiab traditsioone au sees
Kogu 4.a klass teab, et kui saabub isade- või emadepäev, siis on oodata, et tulevad ka isadepäeva- ja emadepäevatunnid, neist viimased toimusid seekord kahel emadepäevajärgsel nädalal.
Fotokonkurss "Isamaa ilu" lõpetati pidulikult
Reedel, 18. mail toimus fotokonkursi „Isamaa ilu“ pidulik lõpetamine. Vaadati parimaid fotosid, jagati auhindu ning vahetati suupistelaua ääres muljeid.
Tervisenädalal segavõistkonnaga õues õppida oli väga lahe
Esmaspäeval, 14. mail, kui ilm oli soe ning soosis õues tegutsemist, toimus teiste klasside õpilastel õuesõppe päev, mis oli üks tervisenädala põnevatest ettevõtmistest. 
Lapsed said Metsa talus loomi leiva ja saiaga kostitada
Neljapäeval, 17. mail oli 1.a klassi õpilastel teistmoodi koolipäev, sest klass osales koduloomaprogrammis ning käis Metsa talus. 
Ilus ilm soosis kevadise spordipäeva läbiviimist
Läinud nädala neljapäeval, 10. mail toimus traditsiooniline Karlova kooli spordipäev, mis viidi läbi Tartu Ülikooli staadionil, kus on ennegi meie kooli õpilased saanud üksteisega võistelda.
Hambaarstiteaduse tudengid rääkisid lastele suuhügieenist
Reedel, 11. mail jagasid meie kooli teiste klasside õpilastele suuhügieeni alaseid teadmisi Tartu Ülikooli hambaarstiteaduse III kursuse üliõpilased Meryl Komp ja Rasmus Peeker.
Viienda klassi õpilased kinkisid koolile kaks raamatut
Neljapäeval, 10. mail toimus festivali Prima Vista raames Tartu Linnaraamatukogu laste- ja noorteosakonnas  3.-5. klassi õpilastele kirjanduslik otsimismäng „Peidus raamatukogu“.
Sõnamängu Scrabble simultaan oli väga lahe võistlus
Teisipäeval, 8. mail korraldasid 7.b klassi poisid Karl Liiv ja Kristofer Saarm kooli aulas sõnamängu Scrabble populariseeriva ürituse, kus simultaani andsid sel aastal koolinoorte meistrivõistlustel parimate hulka jõudnud sõnamängurid.
Karlova kooli esindus istutas Pärimuste parki oma tamme
Euroopa päeval, 9. mail käisid Hubert Uku Prank ja Herbert Hugo Prank 6.a klassist ning Kristofer Saarm 7.b klassist koos  huvijuhi Angela Söödi ja õppekorraldusjuhi Annika Põlgastiga ERMi Pärimuste pargis EV 100 raames meie kooli tamme istutamas. 
Orienteerumisvõistlustelt tõid meie poisid ära kolm esikohta
Kolmapäeval, 9. mail toimusid Tartu koolinoorte meistrivõistlused valikorienteerumises, kus ka meie õpilased esindasid edukalt oma kooli.
Neljas b klass lõi trükkimise õpitoas omad mustrid
Kolmapäeval,  9. mail käis 4.b klass Tartu Kunstimuuseumis mustrite trükkimise õpitoas, et teada saada, kuidas sünnivad mustrid. 
Neljanda klassi õpilased käisid kirjanikuga kohtumas
Teisipäeval, 8. mail, kui Tartus oli käimas rahvusvaheline kirjandusfestival Prima Vista, kohtusid meie kooli neljandate klasside õpilased Karlova-Ropka raamatukogus kirjanik Reeli Reinausiga.
Pisikestel poistel ja tüdrukutel on nüüd oma õunapuu
Reedel, 5. mail pidasid 2.b klassi õpilased, lapsevanemad ja klassijuhataja Merike Heeringson kampaania „Teema ära!”raames Kambja vallas Paali külas Mäepealse talus juubelitalgut.
Õpetajad harjutasid vaheajal koostööd
Möödunud vaheaja üks päev (23.aprill) möödus õpetajatel koostöiselt õppides. Möödunud augustis alustatud projekti “Õpetajate õpirühmad kaasava hariduse rakendamisel ja kooli arengu kavandamisel” raames saadi kokku juba kolmandat korda, koolitajana tööd juhtimas Tartu Ülikooli personaliosakonna juhataja Mari Nõmm.
Robootikavõistlus oli osalejate sõnul aasta parim üritus
Reedel, 20. aprillil toimus aulas robootikavõistlus, mis oli üks osa Tartu haridusosakonna poolt  koolidele korraldatud ja rahastatud õppekava rakendamist toetavate projektide konkursist. 
Väga hea meeskonnatööga saavutati auväärne koht
Kolmapäeval, 18. aprillil toimus Tartu Veeriku Koolis 4. klasside õpioskuste olümpiaad, kus II koha saavutas meie kooli võistkond, kuhu kuulusid 4.b klassist Marii Elis Jürisoo ja Hans Kristjan Allabert ning 4.a klassist Juhan Pae ja Kaupo Piir. 
Eelkoolilaste viimased tunnid olid meeldejäävad
Teisipäeval, 17. aprillil toimusid Tartu Karlova Kooli eelkoolis viimased tunnid, seejärel said 29 eelkooli lõpejat tunnistuse. 
Solistid olid rahvusvahelisel konkursil võitjate seas
„Siis ma laulan, linnuke, siristellen, sirguke!“, nii laulis end esikohale meie kooli 4.b klassi õpilane Lee Holm 17.-22. aprillini Kohtla-Järvel toimunud XIII rahvusvahelisel laste ja noorte akadeemilise vokaali konkursil, kus osales vanuses 9-20 aastat ühtekokku 28 noort lauljat Eestist, Venemaalt ja Leedust.
Selle hooaja vanematekogu seminarisarjale pandi punkt
Neljapäeval, 19. aprillil toimus Karlova kooli vanematekogu selle õppeaasta viimane seminar, mille teemaks oli „Koolirõõmust Karlova koolis“.
Kevadkontsert pakkus rõõmu nii saalis kui laval viibijatele
Reedel, 13. aprillil toimus Vanemuise kontserdisaalis Karlova kooli kevadkontsert, mida juhtisid 9.b klassi õpilane Helo Laatspera ning 9.a klassi õpilane Joonatan Ristmäe.
Õpioskuste olümpiaadil said meie õpilased auhinnalise koha
Teisipäeval, 10. aprillil Tartu Kesklinna koolis toimunud 3. klasside õpioskuste olümpiaadil saavutas meie kooli võistkond teise koha. 
Indiacamängijad jõudsid Eesti meistivõistlustel poodiumile
Kolmapäeval, 11. aprillil toimusid Tartus Turu tänava spordihoones 6.-9. klasside segavõistkondadele Eesti meistrivõistlused indiacas, kus meie võistkond sai väga tubli III koha.
Kolmanda b klassi lapsed kohtusid lastekirjanikega
Neljapäeval, 5. aprillil seadsid 3.b klassi õpilased sammud Tartu Linnaraamatukogu poole, et kohtuda Tartus elavate lastekirjanike Mika Keräneni, Inga Ivanova ja Reeli Reinausiga.
Õppekäik Tartu päästekomandosse oli väga äge
Reedel, 6. aprillil käis 3.b klass Aleksandri tänava päästekomandos, kus meile näidati päästemasinaid, räägiti tuleohutusest ja evakuatsioonist ning need, kes tahtsid, said proovida tuletõrjujate varustust.
Karlova kooli noored osalesid Viljandis poolfinaalvõistlusel
Reedel, 6. aprillil sõitsid kuusteist Karlova kooli õpilast Viljandisse „Tähelepanu, start!“ poolfinaalvõistlusele, kus 18 kooli seas saavutati 14. koht. 
Uisutamise võimalus rõõmustab Karlova kooli õpilasi
Aprillikuu kolme esimese nädala jooksul saavad kõik Karlova kooli õpilased ühel  tasuta võimaluse minna tunniks ajaks Lõunakeskuse peaväljakule uisutama, väljaku rendi tasub linn.
Meie poisid võitsid Tartu linna koolide korvpallimeistrivõistlused
Teisipäevast neljapäevani, 3.-5. aprillini toimusid Tartu linna koolidevahelised meistrivõistlused korvpallis. Karlova kooli poisid suutsid võita kõiki vastaseid.
Koolipere tegi arengukava seminaril väga hästi koostööd
Teisipäeval, 27. märtsil toimus Tartu Karlova kooli arengukava seminar „Kuhu lähed, Karlova kool?“, kus õpilased, õpetajad ja lapsevanemad arutlesid kooli järgmise viie aasta arengusuundade üle.
Fotoring käis kevadet otsimas
Fotoringi õpilased käisid teisipäeval,  27. märtsil kevadet otsimas. Otsisid hoolega ja leidsidki!
Neidudekoor Kurekell saabus Riva del Gardast kulddiplomiga
Tartu neidudekoor Kurekell võttis osa 25.-29. märtsini toimunud V rahvusvahelisest koorikonkursist  Riva del Gardas, kus osales 23 koori Eestist, Lätist, Poolast, Leedust, Ungarist, Jaapanist, Saksamaalt, Norrast, Taanist, Tšehhist ja Türgist. 
Fotovõistluse tähtaeg läheneb!
Fotovõistlusele "Isamaa ilu" saab pilte esitada veel kaks päeva.
Teatrifestivalidel andsid õpilased endast parima
Neljapäeval, 22. märtsil toimus Elvas XII Mitteteatrite festival ning Tartus Kooliteatrite festival 2018, millest võtsid kahe näidendiga edukalt osa ka Karlova kooli 9.b klassi õpilased. 
Rahvastepallivõistlusel saavutasid meie poisid teise koha
Teisipäeval, 20. märtsil ning neljapäeval, 22. märtsil toimusid Tartu linna neljandate klasside poistele rahvastepalli meistrivõistlused, kus Karlova kooli meeskond saavutas II koha.
Karlova koolis toimus korvpalli populariseeriv üritus
Kolmapäeval, 21. märtsil külastas meie kooli Eesti Korvpalliliidu „Kooliprojekt“, mis tutvustas õpilastele korvpallimängu. Ürituse käigus külastasid kooli ka BC Tartu ja Tartu Palliklubi treenerid. 
Karlova tantsulapsed olid osa suurest rahvatantsijate perest.
Pühapäeval, 18. märtsil kell 19.18 algas Tartus A Le Coq’i spordihoones Tartumaa tantsupidu „Vaba sada”, mis oli Tartumaa Rahvatantsujuhtide kingitus Eesti 100. sünnipäevaks.
Klassitantse esitati käesoleval aastal väga meeleolukalt
Kolmapäeval, 14. märtsi olid paljud klassitantsust osa võtvad õpilased pärast neljandat tundi vabad, et teha veel paar proovi ja esinemisriided selga panna. 
Lapsed töötasid mikroskoopidega nagu väikesed teadlased
Esmaspäeval, 12. märtsil käis 4.b klass Tartu Loodusmajas, kus osales harivas ja väga põnevas programmis „Elu läbi mikroskoobi”.  
Sõnamängurid võitsid üleriigilistel meistrivõistlustel kuus karikat
Laupäeval, 17. märtsil Tallinnas Rocca al Mare koolis toimunud koolinoorte IX sõnamängu Scrabble meistrivõistlustel olid meie kooli II ja III vanuseastme õpilased väga edukad 
Kergejõustiku meistrivõistlustel oli edukas Grette-Ly Mäesalu
Nädalavahetusel, 17.-18. märtsil toimunud Eesti Meistrivõistlustel kergejõustikus sai meie kooli 8.a klassi õpilane Grette-Ly Mäesalu tüdrukute U 16 vanuserühmas 200 m jooksus hõbemedali, püstitades ühtlasi ka isikliku rekordi 26,60 sekundit. Kokku osales selles jooksus 60 last üle Eesti. 
Sportlikud noored esindasid kooli mitmel võistlusel
Teisipäeval,13. märtsil Turu tänava spordihoones toimunud Tartu linna koolidevahelisel teatevõistlusel „Tähelepanu, start!“ võistlesid edukalt Karlova kooli õpilased, kes saavutasid tubli III koha.
Algklassilapsed lugesid luulet ja jutustasid lugusid
Meie oma armsa eesti keele auks ja osalejate rõõmuks toimus reedel, 9. märtsil 1.-3. klasside luulehommik ja jutuvestmise võistlus. 
Meie kooli noored lauljad ja pillimehed esinesid lasteaias
Reedel, 9. märtsil käis Sireli lasteaias koos oma juhendajatega rühm Karlova kooli õpilasi, kes laulsid ja mängisid pilli. 
Karlova poiste võistkond võitis ülelinnalise võistluse
Neljapäeval, 8. märtsil toimus Tartu Hansa Koolis 1. klasside õpilastele võistlus „Kahoot“, kus meie kooli 1.c klassi õpilased Ants Eerik Jeletski ja Ekke Halgma said 1. koha. 
Uusi teadmisi andev nutimäng arendas ka õpilaste digipädevusi
Kolmapäeval, 21. veebruaril toimus meie koolis Eesti 100 raames lõbus võistkondlik nutimäng „Meie Eesti“, milles eriti agaralt lõid kaasa esimese kooliastme õpilased.
Karlova õpilased olid jalgpalli osavusfestivalil edukad
Teisipäeval, 20. veebruaril toimus Eesti Maaülikooli spordihoones 1-3. klasside ja 4-5. klasside õpilastele põnev jalgpallifestival. 
Matemaatikanädal pakkus algklassilastele põnevat vaheldust
Karlova koolis toimus 5.-9. veebruarini algklassiõpilastele põnevat vaheldust pakkunud matemaatikanädal, sel aastal juba üheteistkümnendat korda. 
Poisid käisid salapärast nutimängu mängimas
Esmaspäeval, 5. veebruaril toimus Tartu Veeriku koolis kolmandatele klassidele mõeldud nutimäng  QWERTY. Meie kooli käisid esindamas Henrik Nuka ja Hendrik Soome 3.b klassist.
Kõnevõistlusel arutleti koolieksamite vajalikkuse üle
Teisipäeval, 6. veebruaril toimus seitsmendate klasside inglise keele koondrühmas kõnevõistlus teemal, mis puudutas kõiki õpilasi. 
Võistlusmäng pani proovile esimese klassi laste koostööoskused
Esmaspäeval, 29. jaanuaril toimus Variku koolis Tartu linna esimeste klasside õpilaste võistkondlik  koostöömäng „Geomeetria on geniaalne“.
Kolmanda klassi tüdrukud saavutasid Pallilahingus auhinnalise koha
Kolmapäeval, 31. jaanuaril ja neljapäeval, 1. veebruaril toimusid Tartu linna 1.-3. klasside õpilastele võrkpalli Pallilahingud, kus Karlova kooli esindasid nii poiste kui ka tüdrukute võistkond.
Kolmandate klasside võistkond osales tublisti käsipallivõistlustel
Kolmapäeval, 7. veebruaril toimusid Tartu linna ja maakonna koolidele mõeldud Mr.Pritt käsipallivõistlused, kus osalesid kolmandate klasside õpilased.
Võistulugejad tõid meie kooli kaks eripreemiat
Reedel, 2. veebruaril juba 15. korda Albu põhikoolis toimunud võistulugemisel Hansenist Tammsaareni said keskmises vanuseastmes (8.-9. klass) eripreemiad Helo Laatspera ja Nora Tuisk, mõlemad õpivad 9.b klassis, juhendaja Külliki Kask. 
Karlova kooli teise klassi õpilased tegid Mõtteraginal ajalugu
Neljapäeval, 1. veebruaril toimus Raatuse koolis üheksas 2. klassi õpilastele mõeldud  mälumänguturniiri „Mõtteragin” lõppvoor, kus osales 84 õpilast erinevatest Tartu linna ja maakonna koolidest. 
Talvine spordipäev läks igati korda
Reedel, 26. jaanuaril, kui meie koolimajas ragistasid päid poolteistsada emakeeleolümpiaadi piirkonnavoorust osavõtjat, toimus Tähtvere spordipargis kõikidele 1.-9. klassi õpilastele ning õpetajatelegi talispordipäev.
Kunstiolümpiaadi piirkonnavoor tõi meie kooli auhinnalise koha
Laupäeval, 27. jaanuaril toimunud kunstiolümpiaadi piirkonnavoorus saavutas põhikooli arvestuses III koha Saskia Kolberg 9.b klassist (fotol vasakul), häid võistluskogemusi sai ka Kaia Laatspera 7.c klassist. Mõlema õpilase juhendaja on kunstiõpetaja Siiri Tähnas.
Karlova kooli õpilased panid võistluse kinni
Reedel, 26. jaanuaril toimus Tartus 4. saksakeelse Scrabbeli Lõuna-Eesti piirkonnavoor, kus õpetaja Marianne Metsari õpilased said nelikvõidu.
Ahhaas sai geomeetria selgemaks nii teoorias kui ka praktikas
Teisipäeval, 23. jaanuaril õppis 3.c klass koolimaja asemel hoopis Ahhaa keskuses, kus rühmade kaupa hakati täitma erinevaid ülesandeid.
Vene keele etluskonkursil loeti armastusluulet
Teisipäeval, 23. jaanuaril toimus Tartu Karlova Koolis ülelinnaline 9. klasside vene keele etluskonkurss, kus üksteisest võtsid mõõtu üheksandikud Karlova, Forseliuse, Kesklinna, Tamme ja Kivilinna koolist. 
Üheksas b klass õppis vahvalt tantsusamme
Sel esmaspäeval, 22. jaanuaril andis 9.b klassi õpilastele klassijuhataja Külliki Kask võimaluse osaleda tantsutunnis, kus kooli tantsuõpetaja Anita Kreen õpetas selgeks ühe põneva seltskonnatantsu ning rumba põhisammud.
Avatud ruum pakub kooliperele mitmesuguseid võimalusi
Selle aasta algusest alates on keldrikorrusel asuv ruum 118 tavapärasest erinev, ühendades raamatukogu, avatud õpperuumi ja huvijuhi tööruumi. 
Õpetaja Undel Kokk valiti Eesti Kooriühingu auliikmeks
Laupäeval, 20. jaanuaril toimus Estonia kontserdisaalis Eesti Kooriühingu aastapreemiate gala, kus tunnustati eesti parimaid koore, puhkpilliorkestreid, koori- ja orkestrijuhte, muusikaõpetajaid, heliloojaid, toetajaid, korraldajaid. 
Muinasjutuvestja lood köitsid nii lapsi kui ka õpetajaid
Neljapäeval, 18. jaanuaril käis  Karlova kooli 2. klasside õpilastel külas muinasjutuvestja Piret Päär, Viljandimaal asuva Jutumaja perenaine.
Neljas b klass käis multifilme tegemas
Teisipäeval, 16. jaanuaril oli 4.b klassil suurpärane võimalus osaleda Teatri Kodus „Multikatunni“ õpitoas. 
Laululaagris tehti kooritööd ning nauditi ka karget talveilma
Käesoleva aasta alguses, 12.-13. jaanuaril toimus juba viiendat korda neidudekoori Kurekell ja Tartu Poistekoori tenori-bassirühma ühine laululaager Otepää gümnaasiumis. Osa võttis 74 lauljat, keda juhendasid dirigendid Vilve Maide, Imbi Goldman, Undel Kokk ja Annelii Traks. 
Avaleht Meie kool
Koolielu
Koolipere
Koorikool
Lapsevanemale
Kontakt