TARTU KARLOVA KOOL
EST

Üritused ja sündmused

Aasta: 2016 / 2017 / 2018 / 2019 /

4.a klassi õppekäik
4.a klass käis 13. märtsil karjäärikuu raames õppekäigul Swedbankis, kus lapsi võtsid vastu väga lahked ja toredad pangatöötajad. Õpilastele räägiti palju huvitavat rahanduse kohta. Oli väga õpetlik pangatund! Täname lapsevanem Anna Golovtsenkot, kes 4.a klassi oma töökohta külla kutsus!
Johannes Palm võitis koha Royal Concertgebow Orchestra orkestrilaagrisse
Sel suvel toimub noortele muusikutele esmakordselt orkestrilaager 1888. aastal asutatud maailmakuulsa orkestri Royal Concertgebow Orchestra juures Belgias. Suvelaagrisse said kandideerida noored üle Euroopa, selleks oli vaja saata komisjonile lindistus. Taotluste ja lindistuste arv oli suur ja tase väga kõrge. Orkestrilaagrisse valiti välja 20 noort ja andekat viiuldajat, kelle hulka pääses ka Johannes Palm.
Öökool 2019
22.-23. veebruaril toimus koolis üheksandatele klassidele öökool. Öökooli tähtsaimaks eesmärgiks oli suhtluse ergutamine ja ühtsustunde tekitamine erinevate paralleelklasside vahel. Alustuseks esinesid öökoolis Tartu linna gümnaasiumide ja kutsekoolide noored, kes tutvustasid oma koolide igapäevaelu. Edasi olid ühistegevused: Kahoot! ja mitmed erinevad ringmängud. Öökoolist ei puudunud ka hea söök, muusikat täis vaba aeg ja põnevusttekitav film.
Võta osa fotovõistlusest Tartu vaim 2019
Tartu Karlova Kool kuulutab välja fotokonkursi Tartu vaim
Ronimissein ootab ronima!
Juba mõnda aega on meie õpilased saanud rõõmu tunda esimesele korrusele üles seatud vahvast ronimisseinast. Uutmoodi aktiivset liikumist naudivad eelkõige algklasside õpilased, kuid rahul on ka need, kes ise ei roni - koridor on nüüd palju rõõmsam. Ronimisseina jaoks saadi raha jõululaadal tegutsenud heategevuskohviku tuludest ning puudujääva osa lisas kool. Suur tänu kõigile: heategevuskohviku organiseerijatele, ostjatele, ronimisseina paigaldajatele! 
Karlova Kooli õpetajad hariduslaadal
27. veebruaril toimus Dorpati konverentsikeskuses hariduslaat, kus õpetajatel oli võimalik osaleda 28 õpitoas, et saada uusi teadmisi, kogemusi ja vestelda kolleegidega hariduse väljakutsetest ja headest näidetest. Karlova Kooli esindasid hariduslaadal 10 õpetajat 6 õpitoaga. Meie õpitoad olid hariduslaadal ühed menukamad. Eriti valmistas rõõmu, et läbiviijad said osalenud kolleegidelt palju kiidusõnu, tänati heade ja praktiliste näidete ning inspiratsiooni eest. ​​​​​​​
Toimusid esimesed uisutunnid kooli liuväljal
22. veebruaril toimusid kolmandatel klassidel kehalise kasvatuse tunnid kooli liuväljal uisutades. Uisutunnid said paljuski teoks tänu kooliperele. Hiljuti tehtud üleskutsele annetada koolile uiske on reageerinud paljud  õpilased, lapsevanemad ja töötajad, kes on meie koolile annetatud juba üle 30 paari uiske.
Superlahe nädalalõpp oli!
Reedel, 15. veebruaril algas koolis kahepäevane rahvatantsulaager, kus õpiti uut tantsu ”Mängulust” ning korrati tantse “Päikesejänkud” ja “Vandersellid”, mida esitatakse maikuus Tartu Ülikooli staadionil toimuval tantsupeokesel "Suvevaheaeg".
3. klasside lastele kingiti raamatud
2017. aasta sügisest algatas meie kodulinn uue traditsiooni, milleks on ühe väärt raamatu kinkimine õpilastele. Sellel aastal saavad kõik Tartu linna 3. klasside õpilased kingiks Kadri Hinrikuse raamatu "Katariina ja herned", mis pälvis 2018. a. lapsepõlve auhinna nime kandva Tartu kirjandusauhinna. 3.b klass sai raamatud kätte sõbrapäeval, 14. veebruaril Tartu Linnaraamatukogu Karlova-Ropka harukogust.
Meie õpilased osalesid matemaatikavõistlusel
30. jaanuaril toimus veebipõhine matemaatikavõistlus "Matamängude päev". Tegemist oli üle-eestilise peastarvutamise võistlusega. Viieliikmelised võistkonnad mängisid kolm mängu, kus vastaseks oli mõni teine kool. Iga mäng koosnes kolmest voorust, mis kestsid 45 sekundit. Karlova koolist osales 12 võistkonda. Kokku võistles umbes 9000 õpilast erinevatest Eesti koolidest. Järgmine võistlus toimub 15. märtsil, siis oodatakse võistlema koole üle Euroopa.
Esikoht emakeeleolümpiaadilt
31. jaanuaril, kui suur osa Karlova Kooli õpilasi ja õpetajaid Tähtvere spordipargis värsket õhku ja talviseid tegevusi nautis, võõrustas koolimaja vabariikliku emakeeleolümpiaadi Tartu piirkonnavooru osalejaid, keda oli kõigist Tartu koolidest kokku 140. Meie koolist osales kokku 12 7.-9. klassi õpilast. Võime rõõmustada selle üle, et Tartu linna parimaks osutus Liisa Tafenau TKK 8.b klassist. Väga hea 6. koha saavutas oma vanuuseastme Karoliina Enkvist.
Nupukad karlovlased
Juba kolmandat aastat kogunesid algklasside matemaatikanädalal igast 1.-4. klassist viieliikmelised võistkonnad aulasse “Nupukate” koostöömängule. Seekord toimus mäng kolmapäeval, 06.02 esimese tunni ajal. Matemaatilise mängu ülesanded panevad proovile nii arvutamis-, nuputamis- kui ka loogilise mõtlemise oskuse. Lisaks mängib tähtsat rolli koostööoskus. Selle aasta klassidevahelise koostöömängu nupukad olid 1.a, 2.b, 3.a ja 4.b
Näitus "Nähtav matemaatika"
04.-08. veebruarini toimus Karlova koolis 1.-4. klassidele matemaatikanädal, mille raames kujunes 1. korruse aknalaudadele põnev, matemaatikaga seotud näitus “Nähtav matemaatika”. Näitusel olid erinevad teemad: geomeetria, aja-, mahu- ja pikkusühikud, harilikud murrud ning ajalooline matemaatika.
Koolile kingiti vahva kuulimäng
15. detsembril toimunud TKK jõululaada raames külastas meid kirjanik ja tõlkija Anti Saar. Kokkusaamise korraldajaks oli Karlova Selts. Sissejuhatuseks kuulasime Anti Saare lühikest enesetutvustust ning seejärel luges ta meile ette peatüki oma raamatust. Pärast seda tegi Karlova Selts igale kogukonna haridusasutusele üllatuskingituse - koolipere sai endale kuulimängu, mille oli Eesti 100 raames valmistanud meie külaline Anti Saar. Mäng on puhas käsitöö ja see sobib igas vanuses mänguhuvilistele.
Solistical kõlasid karlovlaste hääled
25. ja 26. jaanuaril toimus Saaremaal Kuressaares noorte lauljate konkurss Solistica 2019, mille lõppvooru pääsesid ka kolm Karlova Kooli koorikooli lauljat. 4.-6. klassi vanuserühmas võistles Emily Mäesepp, 7.-9. klassi vanuserühmas esindas meie kooli Maria Tihhanovski, 10.-12. klassi vanusegrupis laulis Karita Käesel end Tõnis Mägi lauluga „Pimedale muusikule” auhinnalisele 6. kohale. Karita laulab paralleelselt neidudekooriga Kurekell muusikastuudios Loomeviis, kus tema juhendajaks on Kati Roosi Siht.
Karlova Koolis toimus talispordipäev
Neljapäeval, 31. jaanuaril toimus Karlova Koolis talispordipäev, kus kelgutati, uisutati ja suusatati. Sellel päeval tunde ei toimunud ja õpilased said Tartu laululava ümbruses mõnusast talveilmast rõõmu tunda. Tore oli, et ka paljud õpetajad nautisid päeva koos lastega ning olid neile eeskujuks suusa- ja uisuväljakul ning kelgumäel.
Karlova Kool tegi endale liuvälja
Karlova Kooli kehalise kasvatuste õpetajatel tekkis idee rajada kooli juurde liuväli. Seda mõtet toetas ka kooli juhtkond. Majandusjuht Svetlana Jasnova eestvedamisel jõuti teisipäeval, 22. jaanuaril niikaugele, et Tartu Päästekomando aitas valada uisuväljaku põhja. Nädala lõpus ja nädalavahetusel tegi ülejäänud töö ära kehalise kasvatuse õpetaja Raido Rebane koos majandusjuhi Svetlanaga ja esmaspäevaks, 28. jaanuariks oli uisuväljak kasutamisvalmis.
3.b käis lustimas Limpa Suusakoolis
Sel õppeaastal said 3.b klassi lapsed jõulukingituseks klassiõhtu Limpa Suusakoolis. Kuna kohe oli algamas jõuluvaheaeg, lükkus suusatama minek jaanuarikuusse. Teisipäeval, 15. jaanuaril sai lumine klassiõhtu teoks. Lastele õpetati, kuidas suusatada lauskmaal, kuidas uisusammu teha, suuskadel mäkke tõusta ja ohutult mäest alla laskuda, pidurdada ja ka seda, kuidas kukkumise korral püsti saada.
Johannes Palm saavutas rahvusvahelisel konkursil II koha
2.-8. jaanuarini 2019 toimus Peterburis X Savshinsky nimeline rahvusvaheline konkurss noortele muusikutele. Johannes Palm osales 13-15-aastaste viiuldajate kategoorias ja saavutas II koha. Esimest kohta selles kategoorias välja ei antudki. Noorem vend Henri Palm pälvis kuni 9-aastaste tšellistide kategoorias kiituskirja.
Avaleht Meie kool
Koolielu
Koolipere
Koorikool
Lapsevanemale
Kontakt