TARTU KARLOVA KOOL
EST

Üritused ja sündmused

Aasta: 2016 / 2017 / 2018 / 2019 /

3.c klassi õppekäik spordimuuseumisse
Esmaspäeval, 11. novembril suundus 3.c klass reipal sammul kooli juurest koos õpetaja Anne Mägi ja kahe lapsevanemaga Rüütli tänaval asuvasse Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi. Spordimuuseum korraldas õpilastele programmi, milles lapsed said interaktiivsete vahendite abil mõõta oma reaktsioonikiirust, hüppevõimet, palliviskeosavust ja -kiirust.
Loviise Mäesalu sai Prahas II koha
Loviise Mäesalu 1.a klassist osales 29. oktoobril Prahas rahvusvahelisel talentide konkursil "Kuldsed talendid kuldses Prahas" ja saavutas kuni 10-aastaste laste vanuserühmas Külliki Levini lauluga "Metsade tütar" II koha.
Lastevanemate seminarisari alustas uut kooliaastat laste ja noorte vaimse tervise teemalise koolitusega
Teisipäeval, 5. novembril toimus selle õppeaasta esimene Karlova kooli lapsevanematele suunatud seminar. Seekordseks teemaks oli "Lapse vaimne tervis – meeleolu langus" ning koolitajaks Nõustamis- ja Psühhoteraapiakeskuse Katriito psühholoog Liis Arras.
Meie koolis toimus loovuspäev
Tartu Karlova Koolis toimus 8. oktoobril esimest korda loovuspäev, mille eesmärgiks oli innustada õpilasi looma, leides endale meelepärase valdkonna ning koguda materjali õpilasalmanahhi koostamiseks. Üritus avati aulas ühislauluga “Üksi pole keegi” ning seejärel liiguti erinevatesse loovusgruppidesse, kus loomingulisteks tegevusteks oli planeeritud aega 4 tundi. Temaatika oli väga mitmekesine: loovkirjutamine, muusika loomine, koomiksi joonistamine, animatsioon, keraamika, fotograafia, tantsimine jpm.
Elva Kultuurikeskuses kõlasid Karlova laste hääled
2. novembril Elva Kultuurikeskuses toimunud noorte lauljate konkursil „Looduslaul 2019” esinesid edukalt Karlova Kooli lauljad. Emily Mäesepa (VI a) esituses kõlanud V. Ignatjevi laul  „Valged pilved” tõi talle 11-12-aastaste vanusegrupis esikoha. 15-16-aastaste vanusegrupis sai Maria Tihhanovski (IX a) 2. koha. Mõlema noore juhendajaks on meie kooli soololaulu õpetaja Tiia Puhvel ning kontsertmeistriks Marika Lang. 13-14-aastaste vanusegrupis pälvis 2. preemia VII c klassi õpilane Marian Pärn.
2.d klass käis Pokumaal
Üldõpetuse nädalateemaks oli „Hoiame loodust“. Selle raames tegime  väljasõidu Pokumaale, kus uurisime Edgar Valteri kujutlusvõimest sündinud pokusid ja vaatlesime hiljutise tormi kahjustusi metsas.
Telia Eesti AS kinkis koolile mööblit
Oktoobri alguses sai Karlova koolipere imelise uudise. Nimelt avas Telia Eesti AS Tartus uue kontori ning annetas kolimisega seoses vabaks jääva mööbli Karlova koolile. Kingitus oli ootamatu, kuid seda suurem oli meie heameel. Kool sai palju uut ja ilusat mööblit: toole, kirjutuslaudu, riiuleid, riidekappe ja sahtleid. Praeguseks on annetatud mööbel paigas ja rõõmsalt kasutusse võetud.
Karlova kooli 4.-5. klassi tüdrukud said saalihoki Tartu linna meistrivõistlustel II koha
Neljapäeval, 17. oktoobril jätkusid Tartu linna meistrivõistlused saalihokis. Karlova kooli esindasid sellel päeval 4.-5. klassi tüdrukud, 4.-5. klassi poisid ja 8.-9. klassi poisid. Kõige edukamad olid tüdrukud, kes said põneval ja tasavägisel turniiril väga tubli II koha. Võistkonda kuulusid Laura Vares, Arabella Amelia Leppik, Liisbet Sorge, Liisa Jette Põdersoo ja Hanna Jõgi.
Karlova 2.-3. klassi tüdrukud ja poisid said saalihokiturniiril I ja II koha
Kolmapäeval, 16.oktoobril toimusid Tartu linna ja maakonna koolidevahelised saalihokivõistlused. Karlova kool oli esindatud 2.-3. klassi poiste ja tüdrukute ning 6.-7. klassi poiste võistkondadega. Väga hästi läks 2.-3. klassi tüdrukutel, kes võitsid esikoha, ning 2.-3. klassi poiste võistkonnal, kes saavutasid teise koha.
Suurepärane tulemus luulevõistlusel
Tartu laste- ja noorte kirjandusfestivali raames toimunud luulevõistlusel saavutas meie kooli 7.c klassi õpilane Carmen Stafeikin põhikooli vanemas rühmas (7.-9.klass) 1. koha.
Kurekell ja poistekoor kohtusid laululaagris
11. oktoobri õhtupoolikul kohtusid neidudekoor Kurekell ja Tartu Poistekoori tenori-bassi rühm juba traditsiooniks kujunenud ühises sügislaululaagris. Seekord osales 70 lauljat.
Tunnustati tublisid õpetajaid
Õpetajate päeval on kenaks traditsiooniks tunnustada haridustöötajaid, kes on oma igapäevase tubli töö ja isikliku eeskujuga eriliselt silma paistnud. Tänavusel Karlova kooli õpetajate päeva aktusel pälvisid aplausi kolm suurepärast õpetajat: klassiõpetaja Anne Mägi, ajaloo- ja ühiskonnaõpetuse õpetaja Agnes Allabert ning sotsiaalpedagoog Sigrid Siimann. Anne Mägi oli ka austusväärse tiitli Tartu aasta õpetaja 2019 laureaat.
Karlova poisid ooperis „Carmen“
5. oktoobril toimus esimene selle hooaja ooperi „Carmen“ etendus Vanemuise teatris. Tartu Poistekoori poisid osalevad selles projektis 2015. aastast. On haruldane võimalus mängida ja laulda rahvusvahelises seltskonnas koos professionaalsete muusikutega vahvates kostüümidas ja ilusate dekoratsioonide keskel Georges Bizet maailmakuulsas ooperis.
Karlova koolis rakendatakse KiVa programmi
2019/2020. õppeaastal alustas KiVa programmi tegevustega 23 uut kooli, mis tähendab, et teadus- ja tõenduspõhist kiusuennetusprogrammi rakendab Eestis juba üle 90 kooli ja õppekoha ehk u 18% kõikidest koolidest. Rõõm on tõdeda, et meie oleme üks nendest koolidest, kes on programmi rakendanud juba paar aastat ning loodame, et ka edaspidi kiusuennetusse panustades suudame oma õpilastele pakkuda rohkem koolirõõmu. 
Karlova koolis käidi tutvustamas ajaloolist mõõgavõitlust
Esmaspäeval, 30. septembril tutvustati Karlova kooli kolmanda kooliastme õpilastele ajaloolist mõõgavõitlust.
Septembrikuu viimasel kolmapäeval toimus meie koolis liikumispäev
Üleeuroopalise liikumisnädala raames toimus Karlova koolis liikumispäev.
Tartu Teerajajate alleel avati uued jalajäljed
Tasku keskuse kõrval asuval Tartu Teerajajate alleel avati 11. septembril pidulikult uued pronksist jalajäljed. 2010. aastal alguse saanud Tartu Teerajajate allee eesmärk on kord aastas tunnustada Tartu linnaga seotud inimesi, kes on oma töö või teoga andnud märkimisväärse panuse Tartu linna või maakonna arengu, tutvustamise või tunnustamise heaks. 2019. aastal lisandus Teerajajate väärikasse seltskonda koorijuht ja Karlova kooli pikaaegne direktor Undel Kokk.
Tervitus algavaks õppeaastaks
Hea koolipere! Seekordne tarkusepäev oma südasuvise ilmega oli erakordne ja sobis meie kooli õppeaastat suurepäraselt sisse juhatama, sest ka see on eriline: kevadel saab meie kool 145 aasta vanuseks, nii et kogu õppeaasta kulgeb juubelipidustuste vaimus. On ikka uhke tunne küll õppida ja õpetada nii väärika vanusega koolis! Salvestage praegune soojus ja päikesepaiste oma hinges! Head uut õppeaastat meile kõigile!
I kooliastmes algavad üldõpetuse tunnid  
2019/2020. õppeaasta algab meie kooli kõige pisematele varasemast erinevalt, sest 1.-3. klassides hakatakse rakendama üldõpetuse metoodikat. Üldõpetus on õpetamise viis, mis arendab õpilase vaatlusvõimet, iseseisva töö oskust ja mõtlemist, ergutab fantaasiat ning laiendab õpilase huvide ringi. Üldõpetuse tundides ei eristata ainetunde, vaid keskendutakse teemadele, mida tavapäraselt õpetatakse erinevates õppeainetes.
Õpikute jagamine sügisel 2019
Uue õppeaasta õpikute jagamine toimub igale klassile kindlaks määratud aegadel 21.-30. augustini.
2.c klassi suvealgusepiknik
Laupäeval, 8. juunil pidas 2.c klass maha toreda koolilõpu- ja suvealgusepikniku, mis paistab traditsiooniks kujunevat. Olime jälle klassiõe Loore maakodus Tartu lähedal.
1.c pani lugemisprojektis osalemisele väärika punkti
Meie klass osales pikas rahvusvahelises lugemisprojektis "Meie väike raamatukogu". See oli põnev teekond sügisest kevadesse koos kuue raamatuga. Tegime tutvust nelja maa kirjanike ja illustraatoritega. Raamatute pealkirju öeldes saime katsetada sloveeni, poola ja läti keelt. Loetud raamatutes olid läbivad teemad sõprus ja kaaslase märkamine, nii et raamatulood ja tegelased on aidanud meilgi klassina kokku kasvada.
1.c klass pidas loodusmaja pargis piknikut
Maikuus külastasid 1.c klassi lapsed projektinädala osana Vellavere metsi. Õppepäevale kaasa tulnud lastevanemate ja õpetaja Killu väikese arutlustöö tulemusel tekkis õppepäeval plaan veel enne kooliaasta lõppu üks piknik korraldada. Päevana sai paika 31. mai, kohana otsustati loodusmaja pargi kasuks.
Lõpupidu
Meie inglise keele rühm tähistas õppeaasta lõppu ühiselt väljas söömas käies.
Lapsed tantsisid suvesse
Maikuu viimasel päeval toimus Tartu Ülikooli Staadionil Tartumaa tantsupeoke “Suvevaheaeg”, millest võtsid osa ka Karlova kooli 3. klasside rahvatantsurühm. Peoks hakkasime valmistuma juba sügisel, kui tuli ära õppida kaks liigitantsu - “Vandersellid” ja “Päikesejänkud” ning  ühistants “Oige ja vasemba.” Enne pidu õppisime maikuus selgeks proloogi- ja finaalitantsu.
Lõppes viktoriinisari „Eesti 25, 50, 75 ja 100 aastat tagasi“
Karlova koolis oktoobrist maini kestnud ja 8 voorust koosnenud ajalooline viktoriinisari on lõppenud. 5.-6. klasside parim oli Hans Kristjan Allabert 5.b klassist. 7.-9. klasside arvestuses saavutas esikoha 9. a klassi õpilane Piia Mari Lepp ning õpetajatest sai parima tulemuse Merike Heeringson.
Kaks põnevat külalistundi 1.c klassis
Enne emadepäeva said 1.c klassi laste emad kutse tulla tundi andma. Rõõmustasime, et kutse võttis vastu kaks ema, kelle tunnid mai keskel toimusid. Ühe tunni andis Laura ema Maarja Valk, kes rääkis sellest, kuidas valmib õpik. Maarja on ka ise mitme õpiku autor ja õppematerjalide toimetaja. Teise tunni pidas Eliise Carolyni ema Helena Orav, kes töötab lastaiaõpetajana. Helena rääkis lastele joonistamisjutte, mille käigus valmisid erinevad pildid.
2. c klassi ettevõtlik päev 
2.c klass külastas 29. mail Ettevõtlusküla ja läbis seal koolituse „Ettevõtlik pere“.
3.a klassi õpilased käisid bussiga Järvamaal ekskursioonil
Meie klassil oli põnev õppepäev Järvamaal. Esimesena käisime Türil Eesti Ringhäälingumuuseumis. Seal oli palju vanu originaalseid eksponaate, mis olid kõik seotud raadio ja televisiooniga. Järgmine peatus oli Wile farmis, kus kasvatatakse alpakasid. Pärast seda sõitsime Imavere kõrtsi lõunat sööma. Viimasena külastasime Eesti Piimandusmuuseumi.
Kohvikutepäeva muljed
Meie kool on kogukonnakool ja kui  Karlova Seltsi kutsus meid Karlova päevadest osa võtma, olime meeleldi nõus. Otsustasime osaleda kohvikutepäeval. Üleskutse sai tehtud eelkõige õpetajatele. Oma panuse andis ka Tartu Karlova Kooli õpilasesindus. Oluline osa, mida oma kooli poolt kogukonnale saame pakkuda, on loomulikult meie õpilaste  muusika ja nii esinesidki Karlova Kooli Kohvikus erinevate klasside lauluansamblid. Lauljad ja muusikaõpetajad lõid väga toreda õhustiku, kaasa aitas ka suurepärane ilm.
Fotokonkurss Tartu vaim lõpetati pidulikult
Reedel, 17. mail toimus fotokonkursi „Tartu vaim“ pidulik lõpetamine. Vaadati parimaid fotosid, jagati auhindu ning vahetati suupistelaua ääres muljeid.
Eesti keele aasta tähistamine algklassides
Eestis on 2019. aasta eesti keele aasta. Selle raames räägime ka meie rohkem keelest. Märtsi keskel oli algklassides emakeelenädal, kuhu jagus mitu põnevat ettevõtmist, mis olid pühendatud meie kaunile emakeelele. 1.–3. klassidele toimus emakeelesörk, kus 5-liikmelised meeskonnad said proovile panna oma teadmised keele vallas. Teise põneva ettevõtmisena kirjutasid lapsed luuletusi vabalt valitud teemal. Kolmandaks panid algklasside õpilased ilusa käekirjaga kirja kauni kõlaga lauseid.
Klassiga HipHop mängumaal
1.c klass käis 17. aprillil HipHop mängumaal. Mereteemalisel mängumaal said lapsed kohe esimesest hetkest tegevushoo sisse. Igaüks leidis endale meelepärase tegevuse: kes pani oma osavuse proovile ronilas, kes tegi hüppeid batuudil, kes võttis kõrgeid kiigekaari. Kõige toredam oli see, et sai kaaslastega jagada mängurõõmu.
1.c klassi kevadine klassiõhtu 5.a eestvõtmisel
3. mail toimus 1.c klassil klassiõhtu. Ürituse valmistasid ette ja korraldasid 5.a klassi üheksa ettevõtlikku tüdrukut. Korraldusmeeskonna eestvedajaks oli Marie Johanna Piirimees, kes tegi seda täie pühendumisega. Peale 5. klassi tervituslaulu ja 1. klassi tüdrukute iluvõimlemiskava jagunes klass kolmeks rühmaks. Kõik rühmad said osaleda kolmes õpitoas, mis olid täis mitmekesist tegevust. Tore õhtu lõppes võimlas mängides.
3.a klassi põnev koolipäev looduses
10. mail võttis 3.a klass osa aktiivõppeprogrammist “Metsapäev”. Sõitsime bussiga vihmasabinas Alatskivile. Seal kõndisime ümber paisjärve asuval matkarajal, kus tegime palju peatusi, et uurida mõnda taime või looma. Lisaks vaatlemisele ammutasime uusi teadmisi ka teiste meelte abil. Kui vihm oli järele jäänud, saime Kalevipoja sängil mõnusasti keha kinnitada. Enne Tartusse sõitu käisime Alatskivi lossi juures. Oli põnev ja uusi teadmisi täis koolipäev.
Karlova kooli õpilased said orienteerumisvõistlustelt kaks esikohta!
16. mail toimusid Tartu linna koolidevahelised võistlused orienteerumises. Karlova koolil läks võistlustel väga hästi: 1.b klassi õpilane Mari Pae saavutas 1.-3. klassi tüdrukute hulgas I koha ning 8.-9. klassi poiste vanuseklassis sai meie kool kaksikvõidu, esimese koha sai Mihkel Mahla 9.a klassist ja teiseks tuli Emil Eensaar 8.b klassist.
7.a käis kunstimuuseumis
Inglise keele tunnis kunsti teema käsitlemise raames külastas 7.a klass Tartu Kunstimuuseumis skulptuuri töötuba, kus tutvustati pôgusalt erinevaid skulptuuri valmistamise materjale ja tehnikaid. Teooriale järgnes praktiline osa, kus igaüks sai valmistada traadist toele savifiguuri. Teemaks oli “Movement”.
Selgusid "Spelling Bee" koolivooru parimad
9. mail toimus Karlova koolis 3.-4. klasside "Spelling Bee" võistluse koolivoor, mille võitjad esindavad meie kooli 16. mail Tartu Veeriku Koolis peetaval võistlusel. Edukad inglise keeles tähthaaval häälijad olid järgmised õpilased: Marek Tallinn 3.c klassist, Marta Valk 3.d klassist, Fredy William Vahesaar 4.a klassist ja Karl Rudolf Kuusik 4.b klassist.
Karlova Koolis toimus liikumispäev
9. mail toimus Tartu linna koolides liikumispäev, millest võttis osa ka Karlova kool. Liikumispäeva eesmärk on teadvustada õpilaste hulgas liikumise olulisust ja suurendada liikumisaktiivsust. Sellel päeval kasutasid meie erinevate ainete õpetajad tundides rohkem liikumistegevusi ja lisaks oli igale klassile mõeldud 60 minutit organiseeritud tegevusi õues.
Esikoht basseinitriatloni võistluselt
12. mail toimus võistlus Tabasalus, Eesti Koolispordi Liidu ja Eesti Triatloni Liidu koostöös selgitati basseinitriatlonil edetabel koolide arvestuses. Tartu Karlova kooli esindas sel korral Erik Mäesepp 3.a klassist, kellel õnnestus oma klassi arvestuses võit Tartusse tuua.
Uued võimalused liikumiseks
Koolipere on kindlasti märganud, et Karlova kooli spordiväljakul on õpilastele kaks uut tegevust: staadionile on pandud kettagolfi korv ja rippredelite juurde puude vahele koormarihmast tasakaalulint. Vahendid paigaldasid Karlova kooli kehalise kasvatuse õpetajad Raido ja Heiki. Õpilaste aktiivsust soodustavad vahendid sai kool hankida tänu „Liikuma kutsuva kooli“ projektile.
Uued digivahendid koolis
Tänu Haridus- ja teadusministeeriumi, HITSA, Eesti Linnade ja Valdade Liidu ja SA Innove ellu kutsutud toetusmeetmele "Targast tarbijast digisisu tegijaks" sai Karlova kool 12 uut nutiprojektorit ja 3 multimeediarvutit. Tegevust rahastati Euroopa Sotsiaalfondist.
Karlova Kool pidas sünnipäeva
Traditsiooniliselt tähistas Karlova Kool selgi aastal aprillikuu viimasel nädalal oma sünnipäeva. Kogu kooliperel oli võimalik osa saada päevasest sünnipäevaküünalde süütamise tseremooniast ning ühislaulmisest. Õhtuks, nagu ikka, olid kõik Karlova Kooli sõbrad kutsutud Vanemuise kontserdimaja saali kevadkontserti kuulama-vaatama.
„Kui astud õpilasele kaks sammu lähemale, tuleb tema sulle kolm sammu vastu”
26. aprilli Õpetajate Lehes ilmus Sirje Pärsimaa pikk artikkel Karlova kooli koorikooli juhatajast Annelii Traksist ja Tartu poistekoori dirigendist Sander Tammest.
Neidudekoor Kurekell võitis Tallinna rahvusvahelisel koorifestivali III koha!
Kaks päeva kestnud XVI rahvusvahelisel koorifestivalil „Tallinn 2019“ võitis Tartu neidudekoor Kurekell dirigent Vilve Maide juhatusel noortekooride kategoorias III koha! Neid edestasid Svetlana ansambel Venemaalt ja tütarlastekoor Ellerhein Eestist. Üldse võistles sellel koorifestivalil seitsmes kategoorias 33 koori 12 riigist kokku 1300 lauljaga.
Karlova poisid on Eesti meistrid!
14. aprillil selgusid Eesti meistrid G4S Noorteliiga miniklassis. Noormeeste arvestuses võttis esikoha Tartu Ülikooli KK/Draakonid meeskond, kes seljatas finaalis RSK Tarvase. Tartu meeskonda kuulusid ka Karlova kooli 5.a klassi poisid Mattis Mikael Tannik ja Priit Marten Pähnapu.
Esikoht pioneeripalli võistlustelt
Meie kooli võistkond mängis võistlustel just nii, nagu õpetaja enne mänge soovitas - rõõmsalt ja püüdlikult. Ja just selline mäng meile edu tõigi. Alagrupimängudes võitsime Forseliuse kooli ja Variku kooli. Finaalis läksime kokku Tamme kooli ja Veeriku kooliga. Ilusa ja rõõmsa mänguga võitsime nii, et geimipunktigi vastastele ei andnud.
Hea on aidata!
2.b ja 4.a klass käisid aprillikuu esimestel nädalatel Võlumaa ilusalongis heategevuslikus töötoas, et meisterdada vapruse helmeid, mis on mõeldud vähihaigete laste pikaajalise ravi toetamiseks. Vapruse helmeid meisterdati juhendajate abiga polümeersavist. Karlova kooli lastele meeldis see töötuba väga.
Eesti Filharmoonia Kammerkoor külastas Tartu Karlova Kooli
4. aprillil oli meie koolil suur au võõrustada 1981. aastal asutatud Eesti Filharmoonia Kammerkoori peadirigent Kaspars Putninšiga. EFK on sel aastal esinenud lisaks Eesti linnadele ka Austraalias, Saksamaal ja Norras. Karlova kool on äärmiselt tänulik, et käesoleva hooaja ainus koolikontsert toimus just meie kooli aulas. Et seda erakordset sündmust teistegagi jagada, kutsusime kontserdist ja vestlusringist osa saama Tartu linna koolide ja lasteaedade juhid ning muusikaõpetajad.
Eripreemia etluskonkursilt
4. aprillil toimus üleriigilise etluskonkursi „Ellen Niiduga Midrimaal“ Tartu linna eelvoor, kus osalesid meie kooli 3.c klassi õpilane Loviise Kätriin Gabrel (1.-3. klass) ja 4.b klassi õpilane Merlyn Mosin (4.-6. klass). Mõlemad tüdrukud esinesid väga julgelt ning pälvisid suure aplausi. Merlyn Mosin saavutas ka eripreemia.
5.-6. klasside öökool 2019
22.-23. märtsil toimus meie koolis 5.-6. klasside öökool. Õhtu jooksul valmistasid lapsed küpsisetorti, mängisid erinevaid meeskonna- ja lauamänge ning vaatasid filme. Osalejad jäid öökooliga väga rahule.
Mihkel Mahla osaleb koolinoorte maailmameistrivõistlustel
29. aprillist 5. maini 2019 toimub Otepääl 18. koolinoorte orienteerumise MM. Võistlus toob Eestisse ligikaudu 800 noort 23 riigist üle maailma. Eestit esindavasse koondvõistkonda on arvatud ka Karlova Kooli 9.a klassi õpilane Mihkel Mahla.
Karlova koolis toimus siseorienteerumise võistlus
26. märtsi õhtul toimus Karlova kooli esimene siseorienteerumise võistlus, mille korraldas kooli 8.b klassi õpilane Emil Eensaar oma uurimis-praktilise töö raames. Töö juhendaja oli kooli kehalise kasvatuse õpetaja Heiki Sorge. Kokku registreerus 41 osalejat, kellest tuli võistlusele mõõtu võtma 34.
Rahvusvaheline peastarvutamise võistlus
15. märtsil oli taas matemaatikavõistlus "Matamängude päev", kus osalesid ka meie kooli õpilased. Mängud toimusid veebis ja kõik võistlesid samal ajal. Seekord osalesid peastarvutamise võistlusel ka mitmed välismaa koolid (Soome, Rootsi, Inglismaa, Šotimaa, Iirimaa, Norra jne). Viieliikmelised võistkonnad mängisid jälle kolm mängu, kus vastaseks oli mõni teine kool. Iga mäng koosnes kolmest voorust, mis kestsid 45 sekundit. Karlova koolist osales 8 võistkonda.
Laulukonkursi finaalis laulavad Karlova solistid
23. ja 24. märtsil olid Karlova laululinnud konkursitules. Nimelt toimus siis Heino Elleri nimelise Tartu Muusikakooli Tubina saalis Eesti Meestelaulu Seltsi korraldatava poiste ja noormeeste laulukonkursi Lõuna-Eesti poolfinaal, kus osalesid meie lauljad Magnus Lõhmus, Hubert Uku Prank, Parvin Tiks, Sander Pärn ja Alger Ahuna. Žürii otsusel pääsesid 5. mail Tallinnas toimuvasse finaali Magnus Lõhmus ning Alger Ahuna. Eripreemia pälvis Sander Pärn.
Emakeelepäeval „joosti“ traditsiooniliselt
Juba 11. korda toimus 14. märtsil, emakeelepäeval meie kooli 4.-9. klassidele emakeelepäeva jooks, kus jooksukiirus polnud oluline, küll aga nupukus ja kollektiivse mõtlemise oskus. Igast klassist osales 6-liikmeline võistkond, kellel tuli läbida 7 kontrollpunkti ning lahendada erinevaid keeleülesandeid.
4.a klassi õppekäik
4.a klass käis 13. märtsil karjäärikuu raames õppekäigul Swedbankis, kus lapsi võtsid vastu väga lahked ja toredad pangatöötajad. Õpilastele räägiti palju huvitavat rahanduse kohta. Oli väga õpetlik pangatund! Täname lapsevanem Anna Golovtsenkot, kes 4.a klassi oma töökohta külla kutsus!
Johannes Palm võitis koha Royal Concertgebow Orchestra orkestrilaagrisse
Sel suvel toimub noortele muusikutele esmakordselt orkestrilaager 1888. aastal asutatud maailmakuulsa orkestri Royal Concertgebow Orchestra juures Belgias. Suvelaagrisse said kandideerida noored üle Euroopa, selleks oli vaja saata komisjonile lindistus. Taotluste ja lindistuste arv oli suur ja tase väga kõrge. Orkestrilaagrisse valiti välja 20 noort ja andekat viiuldajat, kelle hulka pääses ka Johannes Palm.
Öökool 2019
22.-23. veebruaril toimus koolis üheksandatele klassidele öökool. Öökooli tähtsaimaks eesmärgiks oli suhtluse ergutamine ja ühtsustunde tekitamine erinevate paralleelklasside vahel. Alustuseks esinesid öökoolis Tartu linna gümnaasiumide ja kutsekoolide noored, kes tutvustasid oma koolide igapäevaelu. Edasi olid ühistegevused: Kahoot! ja mitmed erinevad ringmängud. Öökoolist ei puudunud ka hea söök, muusikat täis vaba aeg ja põnevusttekitav film.
Võta osa fotovõistlusest Tartu vaim 2019
Tartu Karlova Kool kuulutab välja fotokonkursi Tartu vaim
Ronimissein ootab ronima!
Juba mõnda aega on meie õpilased saanud rõõmu tunda esimesele korrusele üles seatud vahvast ronimisseinast. Uutmoodi aktiivset liikumist naudivad eelkõige algklasside õpilased, kuid rahul on ka need, kes ise ei roni - koridor on nüüd palju rõõmsam. Ronimisseina jaoks saadi raha jõululaadal tegutsenud heategevuskohviku tuludest ning puudujääva osa lisas kool. Suur tänu kõigile: heategevuskohviku organiseerijatele, ostjatele, ronimisseina paigaldajatele! 
Karlova Kooli õpetajad hariduslaadal
27. veebruaril toimus Dorpati konverentsikeskuses hariduslaat, kus õpetajatel oli võimalik osaleda 28 õpitoas, et saada uusi teadmisi, kogemusi ja vestelda kolleegidega hariduse väljakutsetest ja headest näidetest. Karlova Kooli esindasid hariduslaadal 10 õpetajat 6 õpitoaga. Meie õpitoad olid hariduslaadal ühed menukamad. Eriti valmistas rõõmu, et läbiviijad said osalenud kolleegidelt palju kiidusõnu, tänati heade ja praktiliste näidete ning inspiratsiooni eest. ​​​​​​​
Toimusid esimesed uisutunnid kooli liuväljal
22. veebruaril toimusid kolmandatel klassidel kehalise kasvatuse tunnid kooli liuväljal uisutades. Uisutunnid said paljuski teoks tänu kooliperele. Hiljuti tehtud üleskutsele annetada koolile uiske on reageerinud paljud  õpilased, lapsevanemad ja töötajad, kes on meie koolile annetatud juba üle 30 paari uiske.
Superlahe nädalalõpp oli!
Reedel, 15. veebruaril algas koolis kahepäevane rahvatantsulaager, kus õpiti uut tantsu ”Mängulust” ning korrati tantse “Päikesejänkud” ja “Vandersellid”, mida esitatakse maikuus Tartu Ülikooli staadionil toimuval tantsupeokesel "Suvevaheaeg".
3. klasside lastele kingiti raamatud
2017. aasta sügisest algatas meie kodulinn uue traditsiooni, milleks on ühe väärt raamatu kinkimine õpilastele. Sellel aastal saavad kõik Tartu linna 3. klasside õpilased kingiks Kadri Hinrikuse raamatu "Katariina ja herned", mis pälvis 2018. a. lapsepõlve auhinna nime kandva Tartu kirjandusauhinna. 3.b klass sai raamatud kätte sõbrapäeval, 14. veebruaril Tartu Linnaraamatukogu Karlova-Ropka harukogust.
Meie õpilased osalesid matemaatikavõistlusel
30. jaanuaril toimus veebipõhine matemaatikavõistlus "Matamängude päev". Tegemist oli üle-eestilise peastarvutamise võistlusega. Viieliikmelised võistkonnad mängisid kolm mängu, kus vastaseks oli mõni teine kool. Iga mäng koosnes kolmest voorust, mis kestsid 45 sekundit. Karlova koolist osales 12 võistkonda. Kokku võistles umbes 9000 õpilast erinevatest Eesti koolidest. Järgmine võistlus toimub 15. märtsil, siis oodatakse võistlema koole üle Euroopa.
Esikoht emakeeleolümpiaadilt
31. jaanuaril, kui suur osa Karlova Kooli õpilasi ja õpetajaid Tähtvere spordipargis värsket õhku ja talviseid tegevusi nautis, võõrustas koolimaja vabariikliku emakeeleolümpiaadi Tartu piirkonnavooru osalejaid, keda oli kõigist Tartu koolidest kokku 140. Meie koolist osales kokku 12 7.-9. klassi õpilast. Võime rõõmustada selle üle, et Tartu linna parimaks osutus Liisa Tafenau TKK 8.b klassist. Väga hea 6. koha saavutas oma vanuuseastme Karoliina Enkvist.
Nupukad karlovlased
Juba kolmandat aastat kogunesid algklasside matemaatikanädalal igast 1.-4. klassist viieliikmelised võistkonnad aulasse “Nupukate” koostöömängule. Seekord toimus mäng kolmapäeval, 06.02 esimese tunni ajal. Matemaatilise mängu ülesanded panevad proovile nii arvutamis-, nuputamis- kui ka loogilise mõtlemise oskuse. Lisaks mängib tähtsat rolli koostööoskus. Selle aasta klassidevahelise koostöömängu nupukad olid 1.a, 2.b, 3.a ja 4.b
Näitus "Nähtav matemaatika"
04.-08. veebruarini toimus Karlova koolis 1.-4. klassidele matemaatikanädal, mille raames kujunes 1. korruse aknalaudadele põnev, matemaatikaga seotud näitus “Nähtav matemaatika”. Näitusel olid erinevad teemad: geomeetria, aja-, mahu- ja pikkusühikud, harilikud murrud ning ajalooline matemaatika.
Koolile kingiti vahva kuulimäng
15. detsembril toimunud TKK jõululaada raames külastas meid kirjanik ja tõlkija Anti Saar. Kokkusaamise korraldajaks oli Karlova Selts. Sissejuhatuseks kuulasime Anti Saare lühikest enesetutvustust ning seejärel luges ta meile ette peatüki oma raamatust. Pärast seda tegi Karlova Selts igale kogukonna haridusasutusele üllatuskingituse - koolipere sai endale kuulimängu, mille oli Eesti 100 raames valmistanud meie külaline Anti Saar. Mäng on puhas käsitöö ja see sobib igas vanuses mänguhuvilistele.
Solistical kõlasid karlovlaste hääled
25. ja 26. jaanuaril toimus Saaremaal Kuressaares noorte lauljate konkurss Solistica 2019, mille lõppvooru pääsesid ka kolm Karlova Kooli koorikooli lauljat. 4.-6. klassi vanuserühmas võistles Emily Mäesepp, 7.-9. klassi vanuserühmas esindas meie kooli Maria Tihhanovski, 10.-12. klassi vanusegrupis laulis Karita Käesel end Tõnis Mägi lauluga „Pimedale muusikule” auhinnalisele 6. kohale. Karita laulab paralleelselt neidudekooriga Kurekell muusikastuudios Loomeviis, kus tema juhendajaks on Kati Roosi Siht.
Karlova Koolis toimus talispordipäev
Neljapäeval, 31. jaanuaril toimus Karlova Koolis talispordipäev, kus kelgutati, uisutati ja suusatati. Sellel päeval tunde ei toimunud ja õpilased said Tartu laululava ümbruses mõnusast talveilmast rõõmu tunda. Tore oli, et ka paljud õpetajad nautisid päeva koos lastega ning olid neile eeskujuks suusa- ja uisuväljakul ning kelgumäel.
Karlova Kool tegi endale liuvälja
Karlova Kooli kehalise kasvatuste õpetajatel tekkis idee rajada kooli juurde liuväli. Seda mõtet toetas ka kooli juhtkond. Majandusjuht Svetlana Jasnova eestvedamisel jõuti teisipäeval, 22. jaanuaril niikaugele, et Tartu Päästekomando aitas valada uisuväljaku põhja. Nädala lõpus ja nädalavahetusel tegi ülejäänud töö ära kehalise kasvatuse õpetaja Raido Rebane koos majandusjuhi Svetlanaga ja esmaspäevaks, 28. jaanuariks oli uisuväljak kasutamisvalmis.
3.b käis lustimas Limpa Suusakoolis
Sel õppeaastal said 3.b klassi lapsed jõulukingituseks klassiõhtu Limpa Suusakoolis. Kuna kohe oli algamas jõuluvaheaeg, lükkus suusatama minek jaanuarikuusse. Teisipäeval, 15. jaanuaril sai lumine klassiõhtu teoks. Lastele õpetati, kuidas suusatada lauskmaal, kuidas uisusammu teha, suuskadel mäkke tõusta ja ohutult mäest alla laskuda, pidurdada ja ka seda, kuidas kukkumise korral püsti saada.
Johannes Palm saavutas rahvusvahelisel konkursil II koha
2.-8. jaanuarini 2019 toimus Peterburis X Savshinsky nimeline rahvusvaheline konkurss noortele muusikutele. Johannes Palm osales 13-15-aastaste viiuldajate kategoorias ja saavutas II koha. Esimest kohta selles kategoorias välja ei antudki. Noorem vend Henri Palm pälvis kuni 9-aastaste tšellistide kategoorias kiituskirja.
Avaleht Meie kool
Koolielu
Koolipere
Koorikool
Lapsevanemale
Kontakt