Menu

Karlova lapsed G. Puccini ooperis Boheem

2. mail esietendus Vanemuise teatris G. Puccini tunnustatuim ooper Boheem, mis räägib armastusest ja kaotusest ning raskustes vaevlevatest kunstnikest. See ooper jutustab üht kõige inimlikumat lugu. 

Karlova koorikooli lastel on suur rõõm ja au osaleda selles imelises etenduses, mille on lavastanud John Ramster Inglismaalt, kunstnikuks Bridget Kimak samuti Inglismaalt, valguskunstnik Palle Palme Rootsist ning mille muusikajuhiks on Risto Joost.

Mängimine ja laulmine toredates kostüümides koos Vanemuise ooperikoori lauljatega, Vanemuise sümfooniaorkestri ja solistide Mirjam Mesakiga Baieri Riigiooperist, Gabriele Magnionega Itaaliast, Kadri Kõrvekiga Rahvusooper Estoniast, Janis Apeinisiga Läti Rahvusooperist jt. annab ülisuure kogemuse mõistmaks, kuidas jõuda perfektse tulemuseni. Olla kannatlik ja mitte väsida, olla iga hetk valmis uuesti ja uuesti kordama stseeni, et saavutada hea tulemus. Peategelase sõpra Schaunardi kehastav Raiko Raalik, kes praegu laulab Rahvusooperis Estonia, on lõpetanud Tartu Karlova Gümnaasiumi ja laulnud pikki aastaid Tartu Poistekooris. Raiko on lastele suureks eeskujuks, kuidas jõuda sinna, kus ta praegu on.
Karlova kooli tüdrukud ja poisid said kõikidelt osalejatelt palju kiidusõnu suurepärase laulmise ja näitlejameisterlikkuse eest. Esietendusel saadud publiku aplaus ja rohked lilled-kingitused kompenseerisid kuudepikkuse prooviperioodi raskused ning mitmedki lapsed avaldasid oma tulevikusoovi siduda lavalaudadega.

Ooperis teevad kaasa Agnessa Meriliina Kilk, Linda Villako, Mai Vernik, Ragne Klaus ja Sandra Ševtšuk 5.a klassist, Mari Mikelsaar 5.b klassist, Lenna Kannel, Andres Aule, Gregor Viidul, Henri Raudnagel, Marten Soo, Rasmus Haav, Stefan Simanis ja Stephan Kespre 3.a klassist, Lorely Rosenthal ja Liise Marii Jürma 2.a klassist.

Juhendajad Vilve Maide ja Annelii Traks.

 Sellel hooajal etendatakse G. Puccini ooperit „Boheem” Vanemuise teatris veel 4. ja 16. mail.