Menu

Projektid, programmid

Tartu Karlova Kool on liitunud Tartu Ülikooli liikumislabori loodud Liikuma Kutsuva Kooli (LKK)  programmiga. See haridusuuendusprogramm toetab koole, et iga koolipäev pakuks liikumisrõõmu nii õpilastele kui ka õpetajatele. Uuringud näitavad, et vähene liikumine ja liigne istumine mõjutavad negatiivselt õpilaste tervist, heaolu, õpitulemusi ja koolirõõmu.

Programmi raames loome liikumisvõimalusi kogu koolipäeva ulatuses, alates kooliteest kuni huvitegevusteni. Meie kooli õpilaste liikumisvõimalused on näha alloleval skeemil.

Meie kooli LKK liikmed:

Liikumisõpetuse õpetaja: Raido Rebane, raido.rebane@karlova.tartu.ee

Liikumisõpetuse õpetaja: Taavi Ojaniit, taavi.ojaniit@karlova.tartu.ee

Geograafia õpetaja: Krista Prans, krista.prans@karlova.tartu.ee

Bioloogia õpetaja: Külli Praakli, kuli.praakli@karlova.tartu.ee

direktor: Krista Andreson, krista.andreson@karlova.tartu.ee

huvijuht: Helena Ploompuu, helena.ploompuu@karlova.tartu.ee

arendusspetsialist: Kadri Velner, kadri.velner@karlova.tartu.ee

Tartu Karlova Kool liitus Kiusamisvaba Kooli (KiVa) programmiga 2017. aastal. Programm pakub mitmekülgset tegevuste süsteemi, mille iga komponent on uuringute järgi oluline kiusamise vähendamisel. Programm sisaldab tegevusi ja juhendeid nii kiusamise ennetamiseks kui ka kiusamisjuhtumite lahendamiseks ning kaasab oma tegevustesse kogu koolipere.

KiVa tegevused on meie kasvatusprotsessist oluline ja loomulik osa, mille tulemusel paraneb üldine kooli sisekliima. Programmi raames toimuvad 1., 5. ja 7. klasside õpilastele kaks korda kuus KiVa tunnid, mida viivad läbi koolituse saanud klassijuhatajad. Teistes klassides toimuvad KiVa tunnid vajaduspõhiselt. Klassijuhatajaid toetab KiVa tiim, kelle eesmärgiks on kiusu vähendamise töö korraldamine ja ettetulevate juhtumite lahendamine. 

Meie kooli KiVa liikmed:

  • õppejuht Karmen Põder,  karmen.poder@karlova.tartu.ee
  • sotsiaalpedagoog Sigrid Siimann,  sigrid.siimann@karlova.tartu.ee
  • sotsiaalpedagoog Mare Häidberg,  mare.haidberg@karlova.tartu.ee
  • muusikaõpetaja Ragne Lind,  ragne.lind@karlova.tartu.ee

Eesti koolides keskendutakse üha enam nüüdisaegsele õpikäsitusele ja ennastjuhtiva õppija kujunemisele. Igal koolil on oma tugevused ja arenguvõimalused, mille arendamiseks pakub tuge uus arendusprogramm. Arendusprogrammi eesmärk on pakkuda koolidele kompleksset, tõenduspõhist tuge, mis keskendub õppijakeskse kvaliteedijuhtimise arengule ja muutuste juhtimisele, aidates koolidel edukalt tulevikku suunatud muudatusi ellu viia.

Aastatel 2022-2029 osaleb 50 haridusasutust 2-3 aastat kestval arendusprogrammil, mis viiakse läbi koostöös Tartu Ülikooli ja Tallinna Ülikooliga. Programmi algatajaks on Haridus- ja Teadusministeerium ning Eesti Hariduse Kvaliteediagentuur, rahastajaks Euroopa Sotsiaalfond.

Karlova kool osaleb aastatael 2024-2026 programmis, et arengukavas seatud eesmärke süsteemselt ellu viia.