TARTU KARLOVA KOOL
EST

Üritused ja sündmused

Aasta: 2016 / 2017 / 2018 / 2019 / 2020 /

Esitleti Tartu Karlova Kooli almanahhi
Karlova kooli 145. juubeliks ilmust kooli senist ajalugu ja viie möödunud aasta käekäiku kokkuvõttev almanahh “Kassiaabits”. Seoses keerulise olukorraga kevadel jäi aga almanahhi esitlus ära ja lükkus sügisesse.  Kaunil septembrikuu neljapäeval saime kooli aulas koos almanahhi autoritega kokku, et pidulikult selle ilmumist tähistada ja tänada kõiki kaasautoreid, andes neile üle autorieksemplarid. 
Huviringid alustavad hooaega
Alanud õppeaasta toob kaasa põnevaid huviringe, millest meie kooli õpilased saavad osa võtta. Huviringide kavas on mitmeid muudatusi ja kahjuks mõni ring enam koolis ei toimeta. Samas öeldakse, et loodus tühja kohta ei salli ja seega on asemele tulnud uued ja veelgi põnevamad huviringid.
Tervitus õppeaasta alguse puhul
Käes on uus õppeaasta ning koolisõbrad on üle pika aja taas koos. Kuigi meil on suveseiklused ja -soojus veel hinges, on uued õpikud, vihikud, tööd ja tegemised meid ootamas. Soovin kõigile koolirõõmu terveks õppeaastaks, jätkugu teil avastamisrõõmu, huvitavaid teadmisi ning sõbralikke ja hoolivaid kaaslasi!
Õpikute jagamine sügisel 2020
Uue õppeaasta õpikute jagamine toimub igale klassile kindlaks määratud aegadel 21.-31. augustini.
Fotovõistluse „Minu koolitee“ võitjad on selgunud
Selleaastane fotokonkurss oli eriline, kuna jäi osaliselt distantsõppe ajale, mil liikumine oli piiratud. Teine muudatus puudutas osavõtjaid. Lisasime uue grupi "Sõbrad", kus said osaleda lapsevanemad ja vilistlased. Kahjuks tuli ära jätta pidulik fotovõistluse lõpetamine. Osalejad said auhinnad kätte klassijuhataja käest.
Karlova koolis toimus liikumisvõistlus
18.-31. maini toimus Karlova koolis kehalise kasvatuse õpetajate eestvedamisel liikumisvõistlus „Tartu Karlova Kooli kilomeetrite kogumine“. Kõik 5.-9. klassi õpilased koos õpetajatega said ennast proovile panna ja välja selgitada, mitu kilomeetrit sellel ajal jalutades või joostes suudetakse liikuda. Kokku võttis võistlusest osa veidi üle 130 osaleja, kes läbisid kokku peaaegu 6000 km. Osalejate seas näitasid õpilastele eeskuju ka 15 õpetajat.
Tunnustatud joonistustöö „Ogalik“
16. mail tähistati kalade rändepäeva. Sel aastal korraldas Keskkonnaamet rahvusvahelise joonistusvõistluse, et siirdekaladele ja nende elupaikadele tähelepanu juhtida. 5-11aastaste osalejate tööde hulgas märgiti ära meie kooli 3.b klassi õpilase Freddy Volmeri pilt „Ogalik“. Edasi osaleb Freddy töö rahvusvahelisel hindamisel, mille tulemused selguvad 24. oktoobriks 2020.
Õpilase kõne Tartu Karlova Koolile
Kallid õpetajad, õpilased ja sõbrad! Mul on au õppida ja olla teie keskel, kes te olete nii toredad, mõistvad ja abivalmid inimesed. Eelkõige soovin tänada oma õpetaja Merle Aluperet, kes on mind õpetanud algusest siiani ja loodan, et veel edasigi. Veel tahan tänada oma klassikaaslasi, kes on nii toredad ja lahked terve minu ja nende koolitee. Meie kool on nii vana ja auväärne. Sel aastal saab meie kool 145 aastat vanaks ja kogu aasta on juubelipidustusi täis.
Karlova kool üllitas juubeliks almanahhi
Ilmus raamat, mis annab ainulaadse võimaluse viia end kurssi sellega, mida Tartu Karlova Koolis viimase 5 aasta jooksul, ajal pärast eelmist juubelisünnipäeva tehtud on.
Tartu Karlova Kooli fotovõistlus „Minu koolitee“ toimub
Kõik üritused ei jää ära! Tartu Karlova Kooli 145. sünnipäevaks ootame pilte kooliteest. Mis teeb koolitee eriliseks? Missugune on Sinu koolitee ajas ja ruumis? Esmakordselt võivad konkursist lisaks TKK õpilastele ja õpetajatele osa võtta Karlova kooli sõbrad (vilistlased, lapsevanemad, endised õpetajad).
Meribel Kötsi ja Merlyn Mosin saavutasid Artistic Dance Euroopa meistrivõistlustel esikoha
Märtsi alguses toimusid Moskvas Artistic Dance Euroopa meistrivõistlused, kus 21 riigi hulgast jõudsid noored tantsijad Tartu Shate tantsukoolist üheteistkümnel korral poodiumile. Suurepäarse etteaste tegid ka Karlova kooli 5. klassi tüdrukud Meribel Kötsi ja Merlyn Mosin, kes saavutasid jazztantsude duo-kategoorias juunioride vanuseastmes esikoha.
Karlova koolis toimus vahva tantsulaager nii lastele kui ka isadele
Reedel, 6. märtsi õhtul kl 6 said 4. klasside rahvatantsulapsed aulas kokku, et taaskord osaleda tantsulaagris. Eesmärgiks oli harjutada tantse nii Vanemuises toimuvaks juubelikontserdiks kui ka Tartumaa tantsupeo ülevaatuseks. Järgmise päeva hommikul liitusid lastega ka 8 isa, kes õppisid tantsu "Koerad poisid".
Eesti Rahvusarhiivi tunnustuse pälvis ajalooõpetaja Maaja Nagel
Eesti Rahvusarhiiv tähistas sajandat aastapäeva. Tähtsat päeva tähistades tunnustati muuhulgas ka ajalooõpetajaid, kes õpetavad oma õpilasi arhiiviandmeid kasutama. Selles kategoorias pälvis tunnustuse meie kooli õpetaja Maaja Nagel.
Karlova kooli õpilased osalesid jalgpalli osavusfestivalil
4. märtsil toimus EMÜ spordihoones Tartumaa koolidele mõeldud jalgpalli osavusfestival, kus 1.-5. klassi õpilased said näidata oma oskusi palliga. Karlova kool osales kokku nelja võistkonnaga (1.-3. klassist kaks võistkonda ja 4.-5. klassist samuti kaks võistkonda).
Suusanädal algas päikesega ja lõppes vihmaga
Märtsikuu esimesel nädalal toimus Karlova koolis suusanädal, mis algas suurepärase suusaraja ja päiksepaisteliste ilmadega ning lõppes kahjuks vihmasajuga, mis olemasoleva raja ära sulatas. Lühendatud kujul toimunud suusanädalal said peaaegu kõik klassid suusatamise algõpet. Suusanädal toimus koostöös Eesti Suusaliidu suusabussiga, kust olid nii varustus kui ka instruktor, kes tunde läbi viis. Karlova kooli instruktoriks oli Eestit kahtedel olümpiamängudel esindanud laskesuusataja Priit Viks.
Tartumaa Omavalitsuste Liit tunnustas tublisid Tartumaa inimesi
24. veebruaril tunnustas Tartumaa Omavalitsuste Liit Tartu Ülikooli ajaloomuuseumi valges saalis  Eesti Vabariigi 102. aastapäevale pühendatud kontsertaktusel tublisid inimesi Tartu linnast ja maakonnast. Väljapaistva tegevuse eest Tartumaal sai tänukirja ka Karlova kooli koorikooli juht Anneli Traks.
Karlova kooli õpilased olid käsipallivõistlustel võidukad
Kolmapäeval, 19. veebruaril toimusid Tartu linna ja maakonna koolidevahelised käsipallivõistlused 1.-3. klasside õpilastele. Karlova kool oli seekord esindatud kahe võistkonnaga, kes lõpetasid suurepärase tulemusega: suudeti saavutada kaksikvõit!
Karlova kool osales pallilahingu võistlustel edukalt
Teisipäeval, 18. veebruaril toimusid Tartu ülikooli spordihoones 1.-3. klasside poiste pallilahingu finaalturniir, kus osales 22 parimat kooli üle Eesti - nende seas ka Karlova kool. 22 võistkonda oli jagatud nelja alagruppi ning igast alagrupist sai veerandfinaali kaks paremat võistkonda. Oma alagrupist õnnestus ka Karlova õpilastel edasi saada, kuid kahjuks tuli veerandfinaalis tunnistada vastaste paremust ning nii jäädi jagama 5.-8. kohta.
Toimus Karlova kooli spordipäev
Teisipäeval, 18. veebruaril toimus järjekordne Karlova kooli spordipäev. Seekord said õpilased sportimist nautida Tartu ülikooli spordihoone kergejõustikuhallis. Kokku pandi enda võimed proovile kuuel spordialal: 30 m jooksus lendlähtest, 60 m ja 200 m jooksus, paigalt kaugushüppes, kaugushüppes ning sõudmises. Täname kõiki lapsevanemaid, kes kohtunikena spordipäeval abis olid!
Karlova õpilased hiilgasid õpilasetlejate vabariiklikus voorus
7.veebruaril toimus Tartus etluskonkursi vabariiklik voor, kus osales 44 õpilast kolmes vanuserühmas: nooremas (4.-6. kl) vanuserühmas 15, keskmises (7.-9. kl) vanuserühmas 14, vanemas (10.-12. kl) vanuserühmas 15. Konkursi tulemused kujunesid meie õpilastele suurepäraseks: Hanna Jõgi 5.c klassist tunnistati omas vanuseastmes parimaks (grand prix) ning Maaria Õun 9.a klassist pärjati laureaaditiitliga.
Põnev sotsiaalsete oskuste päev „Mina hoolin”
28. jaanuaril toimus Eesti Maaülikooli tehnikamajas sotsiaalsete oskuste päev "Mina hoolin", kus osales õpilasi ka Karlova kooli 4.b klassist. Koos klassijuhataja Merike Heeringsoniga tutvuti teraapiakoertega, võeti osa küberkiusamise ja laste õiguste töötoast ning osaleti aktiivses vahetunnis.
Tartu linna etluskonkursilt head tulemused
16. jaanuaril toimus Eesti Kirjandusmuuseumis Tartu linna 4.-12. klasside etluskonkurss. Igal osalejal tuli peast esitada üks luuletus ja üks proosapala kas Eesti või välisautorite loomingust. Karlova kooli jaoks olid tulemused rõõmustavad: 4.-6. kl vanusegrupis jäi Hanna Jõgi (5.c) jagama I-III kohta ning 7.-9. klasside arvestuses saavutas III koha Maaria Õun (9.a). Mõlema õpilase juhendaja on õpetaja Katrin Raidma. Kõik esikolmikusse jõudnud pääsesid edasi ka riigikonkursile.
Maia Lii Pruulmann saavutas Peterburis III koha
Jaanuari alguses toimus  Peterburis XI rahvusvaheline Samari Savšinski nimeline konkurss, kus noorte keelpillimängijate oskused pandi proovile mitmes voorus ja vanuserühmas. Võistlusest võttis osa ka Karlova kooli 3.a klassi õpilane, noor klaverimängija Maia Lii Pruulmann, kes saavutas tubli III koha.
Vaikuseminutid – tähelepanu ja meelerahu harjutused kõigile
20. jaanuaril  toimus Karlova koolis taas järjekordne seminar õpetajatele ja lastevanematele. Seekord tutvusime Vaikuseminutite metoodikaga. Mis on Vaikuseminutid? Vaikuseminutite nime alla on koondatud lihtsad ja lühikesed harjutused, mis õpetavad paremini märkama enda sees ja ümber toimuvat. Koos koolitaja Matti Oravaga tegime läbi erinevaid harjutusi, mille abil tugevdada tähelepanu, enesekontrolli ja teadlikkust, suurendades seeläbi psühholoogilist heaolu.
Karlova kooli poisid saavutasid pallilahingu võistlustel II koha
15. jaanuaril toimusid Tartu linna koolidevahelised võistlused pallilahingus kolmandate klasside poistele. Väga tasavägisel turniiril saavutas II koha Karlova kooli võistkond kooseisus Joosep Jõgi, Kaspar Sorge, Art Valter Vään 3.a klassist; Pärtel Gross 3.b klassist ning Rudy Prants ja Ekke Halgmaa 3.c klassist.
Jõuluteemaline “Rooside sõda”
Sel aastal tuli  4.d klassi klassijuhatajale Kadrile mõte teha  3.-4. klasside jõulupidu tuntud telemängu “Rooside sõda” stiilis. Ettevalmistused koos õpetaja Merikesega algasid juba oktoobri lõpus. 19. detsembril toimuval jõulupeol osales mängus kaks perekonda: 3. klasside klassijuhatajad olid perekond Jõulucool ja 4. klasside  võistkond sai nimeks Pikaõpsipikapäkapikk. Mäng läks algusest peale hooga käima. Vahepeal saabus ka peo aukülaline - jõuluvana. Pidu sai meeleoluka lõpu ühispildistamisega.
Avaleht Meie kool
Koolielu
Koolipere
Koorikool
Lapsevanemale
Kontakt