TARTU KARLOVA KOOL
EST

Tartu Poistekoor kohtus Estonia laval Neeme Järviga

Karlova koorikooli Tartu Poistekoor sai harukordse võimaluse osaleda Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri suurprojektis.

8. ja 9. septembril esitati Estonia kontserdisaalis ERSO eluaegse aupeadirigendi Neeme Järvi juhatusel Gustav Mahleri kaheksas sümfoonia. Teos on kirjutatud kaheksale vokaalsolistile, poistekoorile, kahele segakoorile ja suurele orkestrile. Estonia kontserdisaalis soleerisid kahel õhtul maailmakuulsad solistid Thomas Hampson, Andreas Schager, Anne Schwanewilms, Marie Seidler ja Laura Aikin ning Eestist pärit lauljad Ain Anger, Kai Rüütel ja Elina Nechayeva. Kooridest olid laval Eesti Rahvusmeeskoor, Läti Riiklik segakoor Latvia, kammerkoor Voces Tallinn, Rahvusooper Estonia poistekoor ja Tartu Poistekoor ning ERSO.
Kontserte salvestas filmirežissöör Jason Starr koostöös Cultural Media Collaborative’i (New York) ja ERRiga. Helirežissöör on 22 korda Grammy auhinnaga pärjatud David Frost. Kontsertettekannet kasutatakse hiljem Mahleri kaheksandast sümfooniast rääkivas dokumentaalfilmis.

Poisid alustasid teose õppimist juba eelmise õppeaasta viimasel nädalal juunikuus ja jätkasid augustikuu viimasel nädalal.

6.-9. septembrini, mil poistekoor osales Tallinnas proovides ja kontsertettekannetes, olid Tartu poisid korraldajate poolt väga hoitud ning seetõttu oli ka eriliselt hea meel saada palju kiidusõnu poistekoori esituse kohta nii dirigent Neeme Järvilt, kooridelt ja orkestrilt lavalt kui helirežissöörilt David Frostilt. Olime väärilised meeskonna liikmed: Erik Vinn, Henri Vorms, Hendrik Ots, Joosep Jõgi, Joosep Tali, Kaarel Floren, Karl Markus Timusk, Karl Mattias Pedai, Kusti Laanemaa, Lasse Suislepp, Madis Laan, Magnus Lõhmus, Marcus-Kristofer Kaljuraag, Markus Malm, Mihkel Pihlau, Otto Kaldoja, Ranno Suigusaar, Rein Lindemann, Robin MattiasKrünvald, Roland Saare, Tom Tevahi, Vahur Asi.

Veel hilisel tunnil, juba lahkudes, soovis Neeme Järvi teha ühe pildi Tartu poistega.
 
 
Annelii Traks
koorikooli juhataja
 
 
Avaleht Meie kool
Koolielu
Koolipere
Koorikool
Lapsevanemale
Kontakt