TARTU KARLOVA KOOL
EST

Tartu Karlova Kooli mitteformaalset õpet rikastavad sügisest uued huviringid

Tartu Linnavalitsuse 03.07.2018. a korraldusega nr 709 "Tartu linna hallatavate asutuste 2018. aasta huvihariduse ja huvitegevuse innovatsiooniprojektide rahastamine" otsustati rahaliselt toetada nelja meie kooli projekti: Fotoringi õppe kaasajastamine, Saviring, Lauamänguring, Köietöö-seiklusring.

Fotoring on koolis juba mitu aastat tegutsenud. Algaval õppeaastal saab tegevust läbi viia täiesti uuel tasemel, kuna ostetud kaamera võimaldab pilti näidata arvuti kaudu videoprojektori abil kogu grupile. Eri objektiivid pakuvad palju võimalusi: pildistada saab alates väikestest putukatest kuni arglike lindude-loomadeni või jäädvustada kooliüritusi Vanemuise kontserdimaja rõdult. Kogu tehnika on mahutatud mõnusasse seljakotti (vt parempoolset pilti).

Uute ringidena alustavad tööd lauamänguring, saviring ja köietöö-seiklusring.

Lauamänguringis õpime strateegia- ja nuputamismänge, mis aitavad mõistust teravdada ning seda tervena hoida. 

Saviringis õpime, kuidas oma mõtteid ja ideid viia keraamilisse vormi. Töö saviga soodustab aju arengut, mõlema käega tööd tehes „suhtlevad“ omavahel vasak ja parem ajupoolkera. Tänu sellele paranevad erinevate ajukeskuste vahel olemasolevad seosed, samuti keeletaju ja kõneoskus. Kujundame keraamikasse nii natuuri kui fantaasiamaailma.

Köietöö-seiklusringis saab õppida selgeks kõik olulised sõlmed, mida matkates ja seiklustegevustes vaja läheb. Ja siis saab ka neid teadmisi proovile panna!

Fotoringi juhendaja Ako Rääbis, huvijuht Angela Sööt
Fotod: Ako Rääbis
 
Avaleht Meie kool
Koolielu
Koolipere
Koorikool
Lapsevanemale
Kontakt