TARTU KARLOVA KOOL
EST
esileht


 

Laulukonkursi finaalis laulavad Karlova solistid

23. ja 24. märtsil olid Karlova laululinnud konkursitules. Nimelt toimus siis Heino Elleri nimelise Tartu Muusikakooli Tubina saalis Eesti Meestelaulu Seltsi korraldatava poiste ja noormeeste laulukonkursi Lõuna-Eesti vahevoor ehk poolfinaal. Sellele eelnes 6. märtsil Nõo Muusikakoolis Tartu linna ja maakonna eelvoor, kus said oma vanusegrupis esikohad ning edasipääsu poolfinaali meie lauljad Magnus Lõhmus, Hubert Uku Prank, Parvin Tiks, Sander Pärn ja Alger Ahuna.
 
Lõuna-Eesti vahevoorus võistles 96 lauljat seitsmes vanusegrupis. Noori soliste hindas žürii, kuhu kuulusid dirigendid Toomas Voll, Edmar Tuul, Jaana Perens ning ooperilaulja Jaan Willem Sibul. Nende otsusel pääsesid 5. mail Tallinnas toimuvasse finaali Magnus Lõhmus (7-9-aastaste vanusegrupis) ning Alger Ahuna (17-20-aastaste vanusegrupis). Eripreemia anti Sander Pärnale kuni 16-aastaste häälemurde läbinud noormeeste vanusegrupis.

Magnusel ja Algeril on finaalis võimalus laulda noorte sümfooniaorkestri Reaalmažoor saatel.
 
Tänavusel konkursil osales üle Eesti  rekordarv noori lauluhuvilisi. Žüriil oli väga raske ligikaudu 600 osaleja hulgast vahevoorudes välja selgitada igas vanusegrupis 6 lauljat, kes võistlevad finaalis.

Jääme siis Magnusele ja Algerile pöialt hoidma!
 
Suur tänu meie väsimatule kontsertmeistrile Marikale!

 
Tiia Puhvel, Tartu Karlova Kooli Koorikooli soololaulu õpetaja
Foto: Marika Lang


 ---
Artikli juures oleval fotol, mis tehtud Nõo Muusikakoolis peale Tartu eelvooru, on kõik konkursil osalenud Karlova lauljad, õpetajad ning žürii, kuhu kuulusid meie kooli endine muusikaõpetaja Sirje Vasmann, Nõo Muusikakooli direktor Kätlin Virgo ja mitmekordne selle laulukonkursi võitja, Eesti laulu finalist Stefan Airapetjan.
 

Teated

Kalender

Avaleht Meie kool
Koolielu
Koolipere
Koorikool
Lapsevanemale
Kontakt