TARTU KARLOVA KOOL
EST
esileht


 

Neidudekoor Kurekell võitis Tallinna rahvusvahelisel koorifestivali III koha!

Kaks päeva kestnud  XVI rahvusvahelisel koorifestivalil „Tallinn 2019“ võitis Tartu neidudekoor Kurekell dirigent Vilve Maide juhatusel noortekooride kategoorias III koha! Neid edestasid Svetlana ansambel Venemaalt ja tütarlastekoor Ellerhein Eestist. Üldse võistles sellel koorifestivalil seitsmes kategoorias 33 koori 12 riigist kokku 1300 lauljaga.

Lisaks konkurssidele esinesid koorid festivalikontsertidel Tallinna metodisti kirikus, Hopneri majas, Jaani kirikus ja mitmes Tallinna koolis.
 
Grand Prix’ võitis segakoor Vēja Balss Lätist (dirigent Jurgis Cābulis), kes saavutas ka I koha segakooride kategoorias ja III koha rahvamuusika kategoorias.

Festivali žürii esimees Māris Sirmais sõnas pärast festivali Grand Prix vooru: „Mul oli suur au olla festivali žürii esimees ja ma olen väga rõõmus kõrge kunstilise ja korraldusliku taseme üle." Kooridel oli suurepärane võimalus laulda kahes väga heas kontserdisaalis: Tallinna metodisti kirikus ja Estonia kontserdisaalis.

Konkursi žüriis töötasid rahvusvaheliselt tunnustatud dirigendid: Bo Holten (Taani), Sharon June Paul (USA), Mathieu Romano (Prantsusmaa), Māris Sirmais (Läti) ja Aarne Saluveer (Eesti).

XVII rahvusvaheline koorifestival toimub Tallinnas 2021. aasta aprillis.

Õnnitleme neidudekoori Kurekell, dirigent Vilve Maidet, koormeister Imbi Goldmanit ja hääleseadja Tiia Puhvelit!
 


Annelii Traks, koorikooli juhataja
 

Teated

Kalender

Avaleht Meie kool
Koolielu
Koolipere
Koorikool
Lapsevanemale
Kontakt