TARTU KARLOVA KOOL
EST
galeriisse
Aula
Kassiaabits
tulbid
pildid

Kaks põnevat külalistundi 1.c klassis

Enne emadepäeva said 1.c klassi laste emad kutse tulla tundi andma. Rõõmustasime, et kutse võttis vastu kaks ema, kelle tunnid mai keskel toimusid.

Ühe tunni andis Laura ema Maarja Valk, kes rääkis sellest, kuidas valmib õpik. Maarja on ka ise mitme õpiku autor ja õppematerjalide toimetaja. Kui teadmised kogutud, sai hakata katsetama, kuidas oleks ise üht õpikukaant kujundada. Esmalt uuriti koos erinevaid õpikukaasi ja mõeldi, mida peaks kujundaja tähele panema. Oli tore näha, et lapsed valisid kujundamiseks eri õppeainete õpikukaasi. Kujundamisel jagus neil loovust. Nii valmisid väga vahvad õpikukaaned. Koos neid uurides tõdesime, et oleks küll tore sellistest õpikutest õppida.

Teise tunni pidas Eliise Carolyni ema Helena Orav, kes töötab lastaiaõpetajana. Helena rääkis lastele joonistamisjutte, mille käigus valmisid erinevad pildid. Vahva oli see, et Helena oli joonistamisjutud ise välja mõelnud. See, mis pilt lõpuks loo käigus välja tuleb, oli üllatus. Pildile said püütud paat, kala ja draakon. Lapsed said oma pilte täiendada ja värvida. Tööd said fantaasiaküllased ja omanäolised.


Killu Teras, 1.c klassijuhataja
 
Avaleht Meie kool
Koolielu
Koolipere
Koorikool
Lapsevanemale
Kontakt