TARTU KARLOVA KOOL
EST
galeriisse
Aula
Kassiaabits
tulbid
pildid

Suusanädal algas päikesega ja lõppes vihmaga

Märtsikuu esimesel nädalal toimus Karlova koolis suusanädal, mis algas suurepärase suusaraja ja päiksepaisteliste ilmadega ning lõppes kahjuks vihmasajuga, mis olemasoleva raja ära sulatas. Lühendatud kujul toimunud suusanädalal said peaaegu kõik klassid suusatamise algõpet.

Suusanädal toimus koostöös Eesti Suusaliidu suusabussiga, kust olid nii varustus kui ka instruktor, kes tunde läbi viis. Karlova kooli instruktoriks oli Eestit kahtedel olümpiamängudel esindanud laskesuusataja Priit Viks. Kuna nädala keskel tegi vihm koos plusskraadidega oma töö ja sulatas lume, sai Priit võimaluse tutvustada õpilastele laskesporti, misjärel said lapsed end täpsuslaskmises ka proovile panna.

Kasulik õpetus sai õpilastele võimalikuks, sest kehalise kasvatuse õpetajad kirjutasid suvel õppekava rakendamist toetavate projektide konkursile projekti, millele Tartu linn ka rahastuse leidis.

Õpetajad, kes aitasid õpilastel suusavarustust jalga ning ka tunde läbi viia, jäid suusanädalaga rahule. Õpetaja Ann ütles kommentaariks:  "Neid õpilasi, kes ütlesid, et on esimest korda suuskadel, oli ikka omajagu. Alguses olid nad veidi ehmunud ja ärevil, aga tunni lõppedes rõõmsad ja rahulolevad, et said hakkama." Õpetaja Heiki lisas: "Tore oli see, et saime talve lumiseima hetke ära kasutada. Võrreldes eelmiste aastatega, kui oleme suusatanud, on õpilaste oskused läinud silmnähtavalt paremaks."

Oli keeruline nädal, sest organiseerimist ja tegutsemist oli tunduvalt rohkem kui tavanädalal. Samas tasus see kõik ära, sest suusatunnist tulnud õpilased olid positiivsed ning paljud soovisid veel suusatada.


Raido Rebane, kehalise kasvatuse õpetaja
Avaleht Meie kool
Koolielu
Koolipere
Koorikool
Lapsevanemale
Kontakt