TARTU KARLOVA KOOL
EST
esilehe_galerii

Klassiõpetaja soovitusest sai alguse tore tähelend

Käesoleva aasta suvi oli väga edukas 7.a klassi õpilasele Grette-Ly Mäesalule (fotol esiplaanil), kes mitmel erineval kergejõustikualal võitis kokku viis medalit, kaks neist kuldsed.
Juuni keskel toimunud Tartu linna meistrivõistlustel sai Grette-Ly esikoha nii kõrgushüppes (1.40) kui ka 60 m jooksus (aeg 8,55), püstitades mõlemal alal ka isikliku rekord, mis näitab väga head võistlusnärvi.
Juuli alguses toimunud Eesti C-klassi meistrivõistlustel saavutas Grette-Ly II koha 100 m jooksus, aeg 13:37 (isiklik rekord). Esikohale kaotas ta vaid 4 sajandikku sekundit. Nii koht kui ka tulemus on seda hinnalisemad, et Grette-Ly alles taastus võistluste ajal bronhiidist.
Augusti alguses võistles Grette-Ly esimest korda välismaal, osaledes Soomes Tapio mängudel. Võistlus sujus hästi ning Grette-Ly saavutas tüdrukute C-klassi 200m jooksus ajaga 28:35 III koha. Augusti lõpus toimusid Valga linna lahtised meistrivõistlused kergejõustikus, kus Grette-Ly saavutas 100m jooksus naiste kategoorias II koha ajaga 14:22.
Grette-Ly on kergejõustikuga tegelenud Tartu Ülikooli Akadeemilises Spordiklubis treener Liina Remmeli käe all vaid kaks aastat.
„Kui alustada päris algusest, siis võib uhkusega tõdeda, et otsus hakata kergejõustikuga tegelema sai alguse Tartu Karlova Koolist. Väga tore õpetaja Kristel Kokk märkas Grette-Ly võimekust tegeleda kergejõustikuga ja rääkis sellest talle. Kodus arutasime õpetaja tähelepanekuid ja võtsime nõuks usaldada õpetaja soovitust. Sellest aga sai tore tähelend, sest lühikese ajaga on Grette-Ly teinud sellel spordialal suure arengu ning saavutanud häid tulemusi. Suur aitäh, õpetaja Kristel Kokk!“ rääkisid Grette-Ly vanemad, Terje ning Priit Mäesalu.
„Võistelda on tore. Eriti kui kõrval on väga toetav treener ja head sõbrad. Kõige mõnusam tunne on see, kui kuulen jooksu ajal, et mulle elatakse kaasa,“ iseloomustas võistlusi Grette-Ly ise. „Lemmikaladeks on lühimaajooksud, eriti meeldib mulle 200 meetri jooks, aga häid tulemusi olen saavutanud ka kõrgushüppes,“ lisas ta.
Medaleid on täna Grette-Ly kodus silma rõõmustamas kokku viis, lisaks üks karikas. Isa lõi Grette-Ly tuppa medalite ja karikate kogumise nurgakese, kus ruumi on piisavalt ka uuteks vallutusteks.