TARTU KARLOVA KOOL
EST
esileht


 

Jakob Saks saavutas konkursil “Parim noor instrumentalist 2021” II koha

Tartu Poistekoori laulja, Karlova kooli 5.a klassi õpilane Jakob Saks saavutas konkursil “Parim noor instrumentalist 2021” klarneti erialal II koha. Jakobi juhendaja on õpetaja Tõnu Kalm ja klaverisaatja Ieva Kostanda.

Eesti Muusikakoolide Liidu (EML) konkursi näol on tegemist aastakümneid kestnud ja pikaajaliste traditsioonidega konkursiga, mis on vanem kui eksisteeriv organisatsioon olles saanud alguse kultuuriministeeriumi all. Käesoleval aastal on konkurss avatud klaveri, klavessiini, oreli, plokkflöödi, flöödi, oboe, fagoti, klarneti, saksofoni, trompeti, metsasarve, altsarve, eufooniumi, trombooni ja tuuba eriala õpilastele.

Konkurss on kahetasandiline: regionaal- ja lõppvoor. Regionaalne konkurss on tegelikult iseseisev võistlus, kus lisaks paremate väljaselgitamisele ja autasustamisele valitakse välja need tublimad, kel põhjust minna esinema lõppvooru.

Traditsiooniliselt lõpetab kogu tsükli pidulik lõppkontsert Mustpeade majas, kus astuvad üles esimese auhinna saanud õpilased, misjärel parimatele antakse üle ka auhinnakarikad. Tänase seisuga on Eesti Muusikakoolide Liidus 91 muusikakooli ühtekokku 12 000 instrumentalistiga.

Nagu ikka, on kõige suurem konkurss liidu kõige suurema õpilaste arvuga instrumendil – klaveril. See kindlustab ka väga kõrge taseme.

EML korraldab konkurssi õpilaste motiveerimiseks ning soovist edendada eelprofessionaalset õpet ning püüda leida tulevasi andekaid õpetajaid. Konkursi tase tõuseb aasta-aastalt, seda osaliselt muusikakoolide pillipargi kvaliteedi paranemise tõttu tänu “Igal lapsel oma pill” projektile ja teisalt on olenevalt erialast peale kasvanud tublisid noori pedagooge. Väljapaistvaid tulemusi on näidanud staažikad õppejõud.

“On tore, et meil on siiski veel nii palju noori, kes ei pea paljuks individuaalset tööd oma instrumendiga ja kes tahavad muusikamaailma lõpututes labürintides avastada üha uusi ja uusi nurgakesi. Tore, et on õpetajaid, kes neile selle reisimise on huvitavaks ja köitvaks teinud. Pole lihtne võistelda Interneti kergelt käes näiliste avarustega, pakkuda selle asemel vaeva nõudvat liikumist horisondi poole, mis peagi kogu aeg eest ära läheb.” – Urvi Haasma, Viimsi muusikakooli direktor.

Palju õnne kõigile sellel teel astujatele!

Informatsiooni konkursi tulemuste kohta: http://www.muusikakoolid.ee.


Sander Tamm, Tartu Poistekoori dirigent
Foto: kuvatõmmis konkursivideolt

Teated

Kalender

Avaleht Meie kool
Koolielu
Koolipere
Koorikool
Lapsevanemale
Kontakt