TARTU KARLOVA KOOL
EST
esileht


 

Tähistasime kooli 146. aastapäeva

Karlova kooli 146. aastapäevale pühendatud sünnipäevanädal möödus kiiresti ja kevadiselt.

Esmaspäeva hommikul sai alguse hoogne sammude kogumine, mis lõppes neljapäeval. Tulemus oli muljetavaldav: koolipere tegi 13,7 miljonit sammu.

Terve nädala vältel oli võimalus panna enda teadmisi proovile virtuaalses viktoriinis, kus küsimused olid kooli ajaloo, vilistlaste ja tuleviku kohta. Näiteks oli põnev meenutada 2017. aastat, kui kool sattus ootamatult ja ootamatu teemaga üleriigilisse meediasse.

Nädala jooksul sai koolipere saata koolile sünnipäevakaarte, mida eriti aktiivselt tegid alglasside õpilased. Kokku esitati 83 õnnitluskaarti ja need kõik olid väga eriilmelised. Tehti nii klassikalisi kui ka virtuaalseid kaarte, aga joonistamiseks kasutati ka näiteks loodust.

Teisipäeval kohtusid 5. klassid virtuaalselt kooli vilistlase, näitleja, lavastaja, teatrijuhi ja muusiku Andres Dvinjaninoviga, kes meenutas enda õpinguid ja rääkis teatrist, muusikast ning andist õpilastele inspiratsiooni. Kolmapäeval avanes 6. klasside õpilastel võimalus kohtuda vilistlase Alar Haagiga, kes on olnud rahvusooperis Estonia tenor ja kes praegu tegutseb vabakutselise lauljana. Mõne vilistlasega on kohtumised planeeritud ka maikuusse, seega sünnipäeva tähistamine meil veel jätkub.

Sünnipäevanädala lõpetas reedel läbi viidud südamlik virtuaalne aktus, kus kooliperet tervitas koolijuht Heidi Kiuru, aga ka vilistlased Toomas Uibo ja Alar Haak. Tiia Puhveli juhendatavad laululapsed kostitasid meid kauni muusikaga ja õpetaja Merike Heeringsoni tublid rahvatantsijad näitasid, mida nad on sel keerulisel ajal selgeks õppinud. Aktuse lõpetuseks andsid õpetajad õpilastele ja ka üksteisele soovitusi, mida põnevat võiks vaheajal ette võtta.

Kuigi kooli sünnipäeva tuli tähistada teist aastat järjest distantsilt, oli meil meeleolukas nädal.

Palju õnne, Karlova kool! 

Romet Piller, huvijuht
Pilt: Alexandra Maria Tuvi, 4.b klass

Teated

Kalender

Avaleht Meie kool
Koolielu
Koolipere
Koorikool
Lapsevanemale
Kontakt